Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

De Cronica Carcotasilor

Recommended Posts

Omul a incercat sa prezinte o stire despre un patron al unei firme de inchiriat scutere si alte ambarcatiuni de pe litoral care s-a plimbat cu un scuter de apa printre turistii din apa care ii blocau culoarul balizat, incercand sa-i sperie, bineinteles in stilul caracteristic. ADICA, in direct, calare pe un scuter, catastrofal, grav, incercand sa prezinte cat de periculos este scuterul, ce viteze atinge, ce manevre periculoase facea patronul samd... si in toiul explicatiilor a facut fleosc in mijlocul apei... =))

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

A fost penibil. Bine ca nu a patit asa si prin Irak sau Afganistan cand povestea cat de periculosi sunt teroristi. #-o

Share this post


Link to post

Da, daca patea asa in Irak, ajungea erou national si ridica prostia la rang de virtute.

:-W

 

Nu mai cita mesajul anterior in intregime!

Share this post


Link to post

a fost tare cand s-a auzit microfonul facand un mare fas... =))

Share this post


Link to post

nu degeaba i se zice "calu lu' tase" sau "babaroase" :) )

Share this post


Link to post

Fantastic!!! Chiar ma uitam la stiri. Nu am mai vazut asa ceva. Nu inteleg cum a reusit...am mers cu asa ceva, sunt novice (chiar mult spus-am mers 30 min in 3 ani) dar nu am reusit.

Astept sa apara filmu pe net la faze penibile-gen Boc, Fulea... :D

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

la mine nu are decat 2 secunde imagine, restul doar sunet :(

Share this post


Link to post

la mine e exclusiv sunet... :-?

Share this post


Link to post

lol ... ce tare ...

la mine merge filmuletu perfect

Share this post


Link to post

la mine doar sunet cu o poza...

mai il pui odata?

Share this post


Link to post

...la mine functioneaza :-?

Share this post


Link to post

si la mine merge ok. eu am vazut si faza in direct, ce maestru era el..asa..tantos, isi facea reportajul =))

Share this post


Link to post

E ciudat, arhiva apare de 180k si in ea e un film de 4MB, ceea ce nu se poate! Omul a anuntat si pe alt topic problema asta... La mine zice ca e arhiva corupta.

Share this post


Link to post

Pt cine a reusit sa desfaca arhiva:

filmul are 206 KB (210.944 bytes), durata : 7 secunde si este encodat cu DivX 5.2 iar streamul de sunet este MP3. Probabil ca unii nu reusesc sa vada imaginile din cauza decoderului DivX mai vechi (sau poate nu il au instalat deloc).

Share this post


Link to post

Dar cu ce l-ai arhivat???

Share this post


Link to post

Winzip 9.0 SR1 (am descarcat acum citeva zile ultima versiune de evaluare de pe site).

Ideea este ca arhiva la mine e un pic diferita decit cea de pe site. Cumva procesul de upload a modificat un pic fisierul.

Sau cel putin asa pare.

Edited by thanandar

Share this post


Link to post

La mine merge perfect. Xvid MPEG4 Video Decoder si MPEG Layer3-Decoder Audio.

Share this post


Link to post

pana la urma mi-a mers si mie fisierul original :thumbl:

Share this post


Link to post

eu is satul de stilul pompieristic in care prezinta asta stirile :mda: Cred ca tipul asta ar fi in stare si din faptul ca o gaina o trecut strada, sa vorbeasca o ora , scotand la iveala intelesuri metafizice din trecerea gainii peste drum @-) Ca sa nu mai zic de reportaje in care trebuie pur si simplu sa umple spatiul si repeta acelasi lucru(schimband o virgula) de 2-3ori.

Edited by maximus

Share this post


Link to post

Mai, sa stii ca nu orice om poate sa vorbeasca 10minute in continuu ca el, fara sa se balbaie si fara aaaaa-uri. Si in direct. Stii de cate ori repeta unii reporteri stand-up-uri de 10-20-30 de secunde ca sa iasa bine?

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

...sa debiteze ineptii una dupa alta fara sa se balbaie si sa se incurce..

Share this post


Link to post

exact. dar tot e ceva :> Cred ca si-ar face o cariera buna in politica :D

Share this post


Link to post
eu is satul de stilul pompieristic in care prezinta asta stirile :mda: Cred ca tipul asta ar fi in stare si din faptul ca o gaina o trecut strada, sa vorbeasca o ora , scotand la iveala intelesuri metafizice din trecerea gainii peste drum @-) Ca sa nu mai zic de reportaje in care trebuie pur si simplu sa umple spatiul si repeta acelasi lucru(schimband o virgula) de 2-3ori.

 

Ai o asa mare dreptate...

Faptul ca explica si cum paseste gaina pe asfaltul proaspat maturat de tanti Tanta care este pensionara de cand a fost inchisa scoala din comuna nu ma deranjaza atat ca ma streseaza TONUL pe care spune toata poveste.

Parca ar fi ultima gaina din lume.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...