Jump to content
Sign in to follow this  
DANNY WOO

Lexus Is

Recommended Posts

Mie unul imi place la nebunie Lexus si mai ales modelul IS,pentru ca este exact cat trebuie!!!Motoare puternice (mai ales noul diesel de 177Cp),design extraordinar,interior ireprosabil,o sumedenie de gadget-uri si airbag-uri inclusiv pentru genunchi (un total de 12)!!!Cu pretul nu prea ma impac eu asa bine! :mda:

post-780-1123055777_thumb.jpg

post-780-1123055799_thumb.jpg

post-780-1123055814_thumb.jpg

post-780-1123055831_thumb.jpg

post-780-1123055847_thumb.jpg

Share this post


Link to post

e superba masina,cred ca e si buna...fiind facuta de toyota :) >- are un design suoer

Share this post


Link to post

da intradevar e frumos, si ca o picanterie, is-ul nou are la baza platforma tehnica scurtata de la noul gs..chestia e ca si in state is-ul (vechi) se vindea mult mai prost ca un serie 3 de exemplu.. is-ul ajungand pe la aproximativ 12.000 de bucati anual, bmw-ul pe la 106.000 de bucati.. Cu cel nou insa au planuri mari cei de la lexus, avand de gand sa scoata un concurent pentru m3, in persoana lui is 460, dotat cu un motor v8, ce va scoate in jur de 400 cp. Se intrevede si un coupe-cabrio construit pe baza lui(o schita aveti mai jos)

 

untitled13wn.jpg

 

 

se intrevede si o varianta hibrida, similara celei gasite pe gs450h, cu un motor v6 si 2 motoare electrice

Share this post


Link to post

Frumoasa dar tot are aspect de masina japoneza. Ii lipseste ceva...Nu-mi dau seama ce dar parca e usor insipida. Interiorul este frumos dar mahonul ala masiv(sau plastic masiv infoliat, ce o fi) de la schimbator merge fix ca nuca in perete.

 

PS: Suprafata vitrata redusa (parca aduce a seria 5) ii da o masivitate care nu ii sta foarte bine.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

masina pur japoneza...

draguta...linii fluide , cam scumpa

nu stiu ..cand te uiti din lateral zici ca e bmw

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

@andreib: nu cred ca lexus foloseste imitatie de lemn. dar ai dreptate, nu prea se potriveste cu restul interiorului acel lemn.

 

as lua un lexus in loc de bmw. macar de dragul diversitatii ca prea a ajuns bmw masina saracului

Edited by danmoise

Share this post


Link to post
@andreib: nu cred ca lexus foloseste imitatie de lemn.

 

Poate te dezamagesc dar nici un producator nu foloseste lemn masiv... toti folosesc furnir, deci lemn intr-o masina gasesti cam cat intr-un pachet de chibrituri.

 

Intr-adevar maciulia schimbatorului, si elementele volanului erau facute din masiv, dar restul ornamentelor erau facute din alumniu si furnir, am fost in vizita la fabrica de elemente pentru Mercedes si Bmw de la Codlea, si am ramas prost ce am vazut acolo.

 

P.s. M-am ales si eu cu o grila de schimbator automat de mertan nu-s ce model... :banana:

Edited by Berti

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...