Jump to content
Sign in to follow this  
Bobby

Nu Pot Sa Dau Flashuri

Recommended Posts

De vreo 2 saptamani incoace nu mai merg flashurile.

Merge sa dau faza scurta si sa imping in fata piciorusul ala dar nu e normal odata ce a mers de la inceput. In al doilea rand e incomod.

Nu am mers niciodata mai mult de 2-3 min cu faza lunga ca sa zic ca s-o fi topit contactul ala.

Ma gandesc ca o fii de la caldura asta? Sau a intrat praf acolo?

Saptamana viitoare ma duc la revizie. Ce sa le zic alora?

Share this post


Link to post

Praf cam greu, deoarece "piciorusul" intra intr-o cutiuta cu borne capsulata. In primul rand, poti s-o dai jos si sa verifici cu un ohm-metru daca face bine contactul.

Share this post


Link to post

Deci fi mai explicit, nu iti merge faza lunga adica cand impingi de maneta sau nu iti merg flashurile cand tragi de maneta?

Share this post


Link to post

Nu imi ''merge'' flashurile cand trag de maneta!

Share this post


Link to post

Incearca sa dai un un spray de contacte pe intrerupator daca nu isi revine te asteapta un intrerupator nou la magazin.Ce becuri ai in faruri?

Share this post


Link to post

Am becurile ei din fabrica. Nu le-am schimbat niciodata, deci d-aia si intreb daca se poate sa se fii topit contactul. Dar oricum in seara asta incerc cu sprayul ala ca il am prin beci pe undeva.

Merci!

 

Nu cita postul anterior!

Share this post


Link to post

Am fost la revizie si le-am zis si de beleaua cu flashurile.

Au incercat ei sa repare si tari cum sunt unii electricieni imi facusera ca in timp ce semnalizez sa pot sa dau si flashuri. Eu si Politia lipseam, nu? Cu Avarie si flashuri.

Pana la urma a venit un sef mai dintr-o bucata si le-a zis sa-mi schimbe blocul de lumini. (bratul ala).

Acum merge beton-beton! Si am avut noroc ca l-a schimbat pe garantie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...