Jump to content
Sign in to follow this  
Berti

Ajutor, Pana Maine Dimineata!

Recommended Posts

Fratilor acum zece minute s-a rupt cablu de ambreiaj in poarta la soacra-mea(Baicoi)... am reusit sa trag de cablu cu un patent si sa scot din viteza. Asa ca am bagat masina in curte.

 

Maine trebuie sa ajung la un service, in Campina sau in Ploiesti... dar n-am nici cea mai vaga idee pe unde gasesc unu...

 

Va rog sa ma indrumati, pe unde-i reprezentata Daewoo in Ploiesti sau Campina?

Care-s mai seriosi? Poate imi puteti da si un numar de telefon sa-mi pot face programare.

 

Am reusit sa ma uit cu o lanterna, sa vad ce s-a intamplat... s-a rupt stiftul care era agatat de pedala... deci am mai ramas furca aceea in care e turnat cablul...

 

Am sa incerc maine sa dau o gaura, ca sa pot baga un alt stift in furca respectiva ca sa pot ajunge la service.

 

Orice ajutor e binevenit fiindca poimaine trebuie sa plec catre casa (500km) si nu vrea sa am probleme.

 

Va multumesc din suflet!

 

P.s. Aveti idee cam cat costa manopera si cablul de ambreiaj?

Share this post


Link to post

Iti recomand Automar http://www.automar.ro/

 

ASISTENTA TEHNICA RUTIERA NON STOP

 

0251.596.767 - DAEWOO CRAIOVA

 

0723.340.517, 0244.519.633 - AUTOMAR

Share this post


Link to post

Ok... multumesc, ma apuc de treaba si indata ce termin ma si duc la Automar.

 

Va tin la curent cu parerea mea despre calitatea serviciilor prestate de ei.

 

Aveti cumva idee? Cablu de ambreiaj apartine de garantia extinsa?

Share this post


Link to post

Dupa cum ti-a zis si Vaxxi si eu recomand automarul fata de ceilalti ( adica Poliserv) .

Automarul sunt mai seriosi !

Share this post


Link to post

Am rezolvat problema, fara sa merg la service, fiindca nu am Ghidul service la mine, si poate se incadreaza in garantie... am sunat si mi-au spus pretul 550.000 cablu si vreo 450.000 manopera, in total 1.000.000 ROL. Am sa rezolv problema cand ajung la MM.

 

Am procedat exact cum v-am povestit, am gaurit acea furca din aliaj de aluminu cu nu's ce... si am introdus un bolt de otel. Deci practic am reconstruit ce s-a rupt.

 

L-am agatat la loc si am mers pana la Brasov si inapoi fara probleme.

 

Poate unii din voi ma condamna pentru improvizatiile facute, da chiar n-am bani sa platesc defectele de fabricatie...

 

Va multumesc pentru ajutorul acordat... din punctul meu de vedere topic inchis!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...