Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Cu ce echipa de fotbal simpatizati?

Cu ce echipa de fotbal simpatizati?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu cu F.C. Arges.

Share this post


Link to post

Eu tin cu Steaua; mi se rupe sufletul cind vad cum este terfelit numele acestui club de patronii lui actuali.

Share this post


Link to post

asta e topic de bucuresteni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Pai nu prea mergeam sa pun Craiova,FC Oradea si FC Arges

Share this post


Link to post

De ce, mai, sint 10 optiunii posibile la chestionar ... si Craiova e o echipa iubita ... si Argesul (nostalgia dupa Dobrin) ... mai baga, ca nu e bai!

Share this post


Link to post

fc arges

Share this post


Link to post

Bravo Brusli suntem frati de suferinta.

Share this post


Link to post

Farul Constanta (tata shpagasinilor) cei mai meseriasi: trag puternic pina urca in prima jumatate a clasamentului si dupa aceea vand jocuri la greu sa scoata banu'

Share this post


Link to post

U CRaiova !!..Am stat in zona sase ani plus ca aceasta echipa a deskis okii Europei pe noi!........

Share this post


Link to post

Am voie sa scriu aici si sa zic ca nu ma uit la fotbal?

Share this post


Link to post

Absolut,nici noi la curse de minimasini :machiavelic:

Share this post


Link to post

Tin cu cine castiga

Share this post


Link to post

Eu tin cu Rapid-ul, asa, for the records...

De fapt campionatul nostru mi se pare atit de macinat de shmenuri si shushanele incat nu-mi face nici o placere sa ma uit la vreun meci din campionatul intern, poate doar la vreun mare derby si atunci numai daca stau la o bere cu niste prieteni.

In schimb fac si pe draku in 4 sa ma uit la meciurile nationalei sau la cele din cupe cind joaca echipele romanesti.

Share this post


Link to post

Eu tin cu Dinamo ca acolo m-a dus tata de la 6 ani sa fac sport si am ramas cuplat la caini. :D

Share this post


Link to post

eu nu tzin.. generally speakin'..

Share this post


Link to post

...Hai Craiovaaaaaa...!!!!!....Brasovu'si oricare alta astea din Buc ma lasa rece sunt prea puse pe biz...De fapt am cam renuntzat sa ma uit la forbal sui cred ca se va duce draq pana la urma si microbu'asta cand lumea isi va da seama ca mai bin ese uita la cum sa faca un banutz nu cum fac ALTZII BANUTZI SI MISTO DE NOI!!.....Unde mai pui ca acum se intra in politica direct de pe bancile de antrenori ..Ptiu!... ce "SPORT" mai ce mai "SPORT".....

Share this post


Link to post

cu Steaua si nu vad de ce unii zic ca actuala conducere a ingropat-o!

intradevar nu s-a castigat titlul anul asta dar nu poti in fiecare an sa castigi!

Share this post


Link to post

de ce? de ce nu poti?

Share this post


Link to post

Ăăăăă...nenea...se poate sa pui acolo in poll shi varianta "NICIUNA"??

:D

Multzumesc!

Share this post


Link to post

Io tin cu echipa Botswanei!

Share this post


Link to post

Cea mai mare echipă românească la nivel de club

Palmares extern

O Liga Campionilor

O Supercupa Europei

Palmares intern

21 de Campionate ale României

20 de Cupe ale României

deţinătoare a recordului de longevitate, 7 titluri de campionană consecutiv

Jucători emblematici:

Gheorghe Hagi- cel mai mare jucător român

Miodrag Belodedici- jucătorul cu cel mai mare palmares- 2 ligi ale Campionilor, o supercupă a Europei

Marius Lăcătuş- Cel mai bun palmares intern- 10 titluri de campion, toate cu Steaua

Anghel Iordănescu- cel mai bun antrenor al secolului

Helmuth Duckadam- recordman Guiness Book pentru cele 4 penaltzuri consecutive apărate într-o finală de Champions League

 

 

Peste toate astea se adaugă primul stadion de club cu instalaţie de nocturnă şi tribună acoperită - ajuns astăzi în paragină

Cel mai bun conducător de club ION ALECSANDRESCU (RIP), astăzi înlocuit cu ... succes cu MM Stoica

Echipa Armatei Române - ajunsă pe mâna unui oier cu patru clase făcute la seral

 

 

CU TOŢI MURIM, GLORIA STELEI VA RĂMÂNE!!

Share this post


Link to post

am votat Steaua- echipa din copilaria mea (tata tine cu Dinamo). dar fotbalul nostru e shmenarit, doar banul conteaza pentru unii. este pacat ca avem valoare (stiu, valoarea mea, valoarea meaaa... :twisted: ), suntem la fel de buni precum cei din liga germana, italiana, franceza, engleza etc, dar interesul poarta fesul...

Share this post


Link to post
Cea mai mare echipă românească la nivel de club

Palmares extern

O Liga Campionilor

O Supercupa Europei

Palmares intern

21 de Campionate ale României

20 de Cupe ale României

deţinătoare a recordului de longevitate, 7 ttluri de campionană consecutiv

Daca-mi permiti... Steaua este o legenda intr-adevar, a fost o mare echipa si a facut pentru Romania mai mult decat toti politicienii la un loc. Zic "a fost" pt ca acum e cam vai mama ei, ca toate echipele romanesti de altfel.

Dar hai sa ne revenim un pic...

Cupa Camp si Sup.Europei, sunt motive de mandrie vesnica! Multumim Steaua! Si acum mi se face pielea de gaina cind urmaresc vreun reportaj despre Seara de la Sevilla, cind D-zeu a fost roman!

Dar despre cupele si campionatele interne... stie toata lumea cam ce si cum inainte de '89!

Ar trebui sa se stearga din palmares perioada anilor 80-90!

Parerea mea!

Share this post


Link to post

Daca-mi permiti... Steaua este o legenda intr-adevar, a fost o mare echipa si a facut pentru Romania mai mult decat toti politicienii la un loc. Zic "a fost" pt ca acum e cam vai mama ei, ca toate echipele romanesti de altfel.

Dar hai sa ne revenim un pic...

Cupa Camp si Sup.Europei, sunt motive de mandrie vesnica! Multumim Steaua! Si acum mi se face pielea de gaina cind urmaresc vreun reportaj despre Seara de la Sevilla, cind D-zeu a fost roman!

Dar despre cupele si campionatele interne... stie toata lumea cam ce si cum inainte de '89!

Ar trebui sa se stearga din palmares perioada anilor 80-90!

Parerea mea!

 

Pai daca ar fi asa tot Steaua ar ramine cea mai tare echipa, ca inainte de 90 Steaua avea palmares mai slab decit Dinamo. Shi daca ai urmarit pina la final mesajul am scris cam ce se intimpla astazi si care-i situatia de la clubul meu iubit

Share this post


Link to post

Eu nu sunt microbist dar fiul meu (10 ani) este. Tine cu Dinamo de cind avea 7 ani si trage de mine sa-l duc la meciuri...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...