Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Vw Bora

Recommended Posts

A trecut ceva timp de la lansarea noului model de jetta(bora pe vechiul continent), produs acum pe continentul american, ceea ce va duce inevitabil la taxe vamale ridicate pentru potentialii clienti din romania sau de pe vechiul continent. Se preconizeaza si o varianta break.. care dupa unii va arata cam asa:

 

 

 

74570.jpg

74571.jpg

 

 

Ce parere aveti de actualul bora? motorizari.. aspect.. fiabilitate, stiind ca deja bora a trecut printr-un recall in state

Share this post


Link to post

Vrei sa spui ca asta e Bora? Looks more like Golf V to me... o masina hidoasa, dupa parerea mea. :(

Share this post


Link to post

Da,e urata rau,eu as vrea doua.Daca nici asta nu-i masina frumoasa si buna atunci vulpile stau doar in vie.

Share this post


Link to post

Nu stiu cat de buna e, dar fata de Golf V mi se pare hidoasa. Vulpile tale pot sa stea si in coada, gusturile nu se discuta. Nu mi-as lua asa ceva pe criteriul de frumusete. Bine ca a scapat de fundul de para al Golf V-ului normal.

Imi pare rau pentru Bora veche, nervurile de langa blocurile optice erau bestiale.

Share this post


Link to post

Si eu am pus okii pe masinutza asta, inca de cind nu se auzise de varianta break.

Am studiat-o nitel si am ajuns la urmatoarea concluzie savanta:

Noul Jetta = Old Passat cu faruri de New Golf!

 

Mi se pare absolut superba!

Share this post


Link to post
Vrei sa spui ca asta e Bora? Looks more like Golf V to me... o masina hidoasa, dupa parerea mea. :(

daca am citit eu bine pe spatele ei scrie golf? :D

Share this post


Link to post

In nici un caz nu pot spune ca imi displace, dar, totusi, nu arata in asa fel incat sa ma determine sa-mi-o cumpar. Poate mai de graba un A4 Avant, Saab 9-3 Combi... :-? Eee... vise!

Share this post


Link to post

Noul Bora , Jetta cum vreti voi !

post-285-1122305759_thumb.jpgpost-285-1122305778_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Numele de Bora nu mai exista oficial,VW a renuntat si pe piata europeana,asa ca ramane Jetta!!!Frumoasa masina,as lua-o oricand in loc de un Astra sau Megane!!! :) >-

Share this post


Link to post

Superba masina dar parca seamana prea mult cu BMW seria 3 break > :)

Share this post


Link to post

astra nici nu sta pe langa ea. alta clasa la jetta. megane...poate ca marime numai sa se compare. putini oameni ar lua o megane in loc de jetta. adica putini cunoscatori.

Share this post


Link to post

Eu sincer o gasesc deosebit de...urata. :( . Nu mi-as lua megane sedan pt ca e slabutza si mai urata decat hatch-ul dar sincer si cu mana pe inima mi-as lua un Avensis sau un 407(care ajung la preturi comparabile cu noul Vw ).

Share this post


Link to post

Cute car dar totusi ce le place lor asa mult la farurile alea de le promoveaza atata ?

 

Mie mi se pareau mult mai finute si de efect farurile pe golf 4. Asta e, presupun ca fiind NOUA Jetta probabil ca se va vinde la fel de bine in Romania cum se vinde Loganul in Germania. Si uite asa se echilibreaza balanta.

Share this post


Link to post

Bai nemtii astia sunt prea lipsiti de imaginatie !VW Bora azta seamana si cu Passatul...

Share this post


Link to post

de vandut nu stiu cat de bine se va vinde, tinand seama ca este destul de scumputa si mai important are taxe vamale mare fiind facuta in mexic.. si cand la pret se apropie de un passat mai slab dotat..

Share this post


Link to post

@Andreib: Avensis si Peugeot 407 nu sunt in aceeasi clasa cu VW Jetta!!!Nu mai bagati orice masini in clase carora nu apartin!!!La noi nu se va comercializa acest model decat dupa 2007 din cauza taxelor vamale foarte mari!!!

Edited by DANNY WOO

Share this post


Link to post

Intradevar , Bora(Jetta) N-are legatura cu clasa Medie (Avensis/407/Laguna/C5/Passat etc) . Bora intra in aceeasi clasa cu Megane Sedan ; adica compacta + portbagaj :P

Share this post


Link to post

chestia e ca jetta nou se vrea ceva mai mult decat un sedan compact. Da, are cam aceeasi lungime ca si megane sedan(4.50m jetta , fata de 4.49 megane-ul) insa vw vrea ca jetta sa preia o parte din cei ce ar fi vrut noul passat insa nu si-l permit. Intr-un fel, impreuna cu octavia2 si jetta vw vrea sa acopere acea pozitie libera odata cu lansarea noului passat, care e mai mare, mai luxos, insa si mai scump

Share this post


Link to post

VW Jetta face parte din clasa medie inferioara,in timp ce Passat unii il plaseaza in clasa mare,sau in cea medie superioara!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...