Jump to content
Sign in to follow this  
ticodriver

Noi Atentate La Londra

Recommended Posts

Azi au mai fost detonate bombe la iesirile din 3 statii de metrou londoneze.

Share this post


Link to post

Pe bune ? Au fost victime, ceva ? Ca eu am mers in masina cu radio, dar nu am auzit nimic de genul asta la stiri... :-?

Share this post


Link to post

Am un prieten care lucreaza in Londra, din fericire nu ajunge prea des in centru, serviciul lui fiind undeva pe la jumatatea distantei dintre centru si periferia din nord, care mi-a marturisit ca se gandeste serios sa se intoarca acasa. Se teme de-a dreptu' pentru viata lui. Mai ales dupa ce s-a aflat ca in prima serie de atentate a murit si o romanca. Nimic de spus, viata este cea mai importatna dar zic ca este destul de greu din moment ce un asisten medical in Ro nu castiga mai mult de 5-6 milioane (vechi) iar acolo ajunge si la 1300 de pounds.

Oare cat va dura pana vor ajunge cu atentatele in europa de est? Sper sa nu se intample asta vreodata.

Share this post


Link to post

Total offtopic:

Pai, chiar nu inteleg de ce mai sta pe acolo? Cu 1300L acolo sau cu 200$ aici e cam la fel. Aici, cel putin, mai face o mica spaga de la pacienti sau apartinatori.

Share this post


Link to post

Britzii si-au facut-o cu mina lor intr-un fel. De ce - simplu! Ani in sir au permis nationalitatiilor cu posibilitati de extremism religios sa vina in tara la ei, sub pretextul ca vezi doamne noi sintem 'gentlameni' si aparam drepturiile omului.

Asa s-au nascut orase (vezi Bradford, supranumit Bradistan - prietenii stiu de ce) Le-au dat pasaport britanic, le-au dat case + ajutor social, etc.

In felul acesta au creat mediu propice pt. dezvoltarea extremismului religios. Iar toata treaba asta a atins o masa critica si a facut POC! Pe cine sa prinzi? Se stie f. bine ca pasaportul britanic iti confera niste avantaje f. mari. Adica te faci pierdut in lumea larga.

Sint f. multi extremisti religiosi la ei in tara cu pasaport britanic. Ce se le mai faci acum?

 

Rezultatul unei politici catastrofale in domeniul emigratiei in tara lor. Au ajutat sa emigreze la ei in tara, popoarele care nu merita o soarta mai buna.

Acuma stau si se uite la propia lor eroare: 'Oh, God what have we done!'

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Nu cred ca asta-i cauza. Izolationismul nu te scuteste de astfel de acte. Multiculturalismul este bun oriunde, nu trebuie sa-l apar eu. Pana si chinejii si-au dat seama. Daca vrei acte teroriste poti plati pe oricine si nu trebuie sa le spui ca sar si ei in aer, le detonezi pe radio. Oricum n-au mai gasit nimic din aia, sa zici ca erau musulmani. Britzii au presupus doar si au cautat inregistrari video, asa au dat de ei. Inteligentza serviciilor lor s-a dovedit inca o oara. In Spania "au lucrat" mai destept, au facut-o cu mana bascilor. Puteau sa lucreze si cu nord-irlandeji.

Share this post


Link to post

Poate are legatura cu trupele trimise peste ei cand nimeni nu le-a cerut-o direct sau indirect si cu declaratia lui Blair "come and get us" cand li s-a comunicat ca daca nu se potolesc devin tinte?

Share this post


Link to post
Total offtopic:

Pai, chiar nu inteleg de ce mai sta pe acolo? Cu 1300L acolo sau cu 200$ aici e cam la fel. Aici, cel putin, mai face o mica spaga de la pacienti sau apartinatori.

 

 

Nu este deloc aceeasi la fel. aici aproape tot salariul de 200$ il cheltuia pe mancare. Tu ce ai prefera , teoretic vorbind, sa-ti cheltui tot salariul pe mancare aici sau in anglia? Apoi ceva ceva mai pune el deoparte, cascaval. Spaga de la pacienti? Lucra in Palazau la spitalul 9, de nebuni. Toata spaga pe care o primea consta intr-o injuratura de la aia "agitati".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...