Jump to content
Sign in to follow this  
Senna

Radiocasetofon Bmw Z3 Blocat Dupa Power Off

Recommended Posts

Am un prieten care si-a adus un BMW Z3 din germania, s-a straduit mult pana a terminat cu actele si ultima etapa a fost sa-si instaleze o alarma. Cei care i-au montat-o i-au deconectat si bateria si dupa ce a plecat a avut surpriza sa vada ca trebuie sa bage un cod de deblocare in radiocasetofon. Cel de la care a cumparat-o habar n-are de acest cod. A trimis mail in germania dar e putin probabil sa primeasca raspuns. Solutii?

Share this post


Link to post

Sigur nu a primit nici un card pe care sa scrie codul de deblocare? sau prin actele masinii, etc. La mine se gaseste printre datele tehnice ale masinii etc. Ar trebui totusi sa mearga solutia cu mail-ul in Germania in care sa specifice date ale masinii, cum ca el e proprietarul (ca daca-i furata masinaa...).

solutia ar fi cam underground. sa apeleze la vreun tip care se pricepe sa decodeze asa ceva, si cam sunt si pe meleagurile noastre. eventual la cei care dau kilometraje inapoi sa intrebe.

Da la reprezentanta BMW nu incearca? Ca doar nu-i primul care pateste asa ceva.

Clar e ca n-are cum sa o scoata de la capat prin metode simple.

Share this post


Link to post

Se poate si prin metode simple! Una ar fi cu mail-ul in Germania, ar trebui sa mearga! Alta ar fi net-ul, anul trecut am cautat cu un amic acest cod pentru un Sony super fain, la fel adus de afara... recunosc ca nu este aparat audio montat din fabrica pe o masina dar cerea acelasi cod! Basca ca era si cu flip down face si nu avea nici un buton pana nu ii flipareai fata!

Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu site-urile pe care am intrat dar merita sa cauti!

Share this post


Link to post

Eu am patit la fel cu Tank-ul din Cielo, si nu gaseam nicicum cardul ala cu codul... am sunat la Craiova, si un inginer foarte amabil a inceput sa-mi dicteze o lista de coduri, cica nu-s prea multe. Pe la al 4-lea cod, l-am recunoscut pe cel corect... fiindca mai folosisem cartela de vreo 2 ori, deci cam stiam despre ce-i vorba.

 

Poate si la BMW e la fel... oricum prima solutie --> Dealer, si daca aia nu rezolva nimic, atunci baietii veselii (aia cu kilometrajele) sterg codul de nu-l mai cere niciodata.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...