Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Interior Tico

Recommended Posts

Apropo de cel care a zis :al meu asa arata;ei bine si al meu arata ca in poze!

intico3_thumb.jpg

intico2_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dragutz! Tu ti l-ai aranjat cu luminile astea?

Share this post


Link to post

Arata foarte foarte misto, dar mi se pare ca te trage la somn :)

Si covorasele sint de efect :coool:

Share this post


Link to post

arata "rau" de tot! bv! ma intreb insa daca se poate obtine acelasi efect si pe matiz. si ar mai fi ceva: ati vazut bordula wv sharan? arata bestial cu cadranele albastre si acele rosii. am sa pun maine-poimaine si vreo poza. daca s-ar putea obtine si la matiz un efect similar, ar merita din plin! voi reveni cu pozele!

Share this post


Link to post

Sorin, de unde ai luat material pt covorase? Astea mi s-au parut cel mi de efect.

Share this post


Link to post

Ia baga si-o poza cu covorasele alea... sa vada si okiu meu!

Share this post


Link to post

Covorasele le-am luat de la o alta masina, initial fiind luate de la o firma care amenajeaza interioare(decoratiuni interioare).Poza cu covorasele o sa pun, da trebuie sa o fac mai intai. :D O sa pun si niste poze mai de calitate oricum!

tico_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ahaaaaa! il cunosti indeaproape pe proprietarul PEP-ului? ... el e cel cu tuning exterior si interior la Tico, cu jante de 14` sau 15', aliaj si cu caucioace de 185 ...

Share this post


Link to post

sunt curios? Leduri albe nu exista??.. as vrea sa pun alb in loc de albastrul ala si sa modific si chenarul negru cu unul alb (sau verde ca masina)...

Share this post


Link to post

Exista LED-uri albe (alb neon) super puternice ...exista cam orice culoare. Negre nu exista :)

Share this post


Link to post

Unde si pe la ce preturi??

Share this post


Link to post

Foarte frumos dar mi se pare cam obositor cu atata lumina albastra in masina

Share this post


Link to post

Exista comutatoare relee se poate stinge o parte din lumina, oricum acum e si mai multa decat era in pozele acelea.

Share this post


Link to post

Salutare SORAN! Am vazut si eu pe site-ul zextar acel led montat in manerul de deschidere din interior a usii si am o intrebare, de fapt mai multe:

* cum ai obtinut o lumina atat de uniforma intr-un spatiu atat de mic de la un led, stiind ca acestea distribuie lumina circular pe distanta mica?

* ce intesitate are ledul folosit de tine avand in vedere ca noaptea lumina de acolo iti intra in campul vizual si te poate deranja la condus!

Mersic anticipat!

Share this post


Link to post

Pai led-ul folosit la mine in masina este de 6000Mcd, iar interiorul manerului este cromat, de aceea se distribuie lumina asa. Nu deranjeaza de loc deoarece eu nu vad ledul cand manerul nu este "actionat".

Share this post


Link to post

SORAN @ Tu la ledurile care le montezi in locul becurilor la bord pui rezistenta pe fiecare in parte sau pui una singura in serie cu tot circuitul?

Share this post


Link to post

Cred ca depinde de posibilitatea de montaj si de spatiul disponibil! Parerea mea. Eu am folosit in masina si 1led+rez, 4leduri+rez dar si 3 leduri+rez. Pentru 4 am folosit o rez de 110-120ohmi. Evident se pot folosi ambele variante.

Share this post


Link to post

ia uite ce mai face soran&dsign co. zilele astea: link

 

ps: tre sa aveti cont ca sa vedeti pozele, sutn interesante, si nu sunt pe siteul zexstar.

 

intreba cineva de covorase... la Soran sunt o imitatie din plastic (de calitate nu ca alea din tirg). as vrea sa fac din foaie de aluminiu, dar e prea scumpa io foaie din aia ( 2mp=2 mil rol)

 

as dori sa ma combin cu cineva, sa cumparam o foaie si sa facem cite 2 covorase pt fata... ce ziceti, sunteti amatori?

Share this post


Link to post

Bai baieti, nu mai prididesc cu curatarea mesajelor vostre. Deja peste tot vad "leji"

Aveti un topic de de leuri nu va mai intindeti peste tot.

O sa luat in parte fiecare model Daewoo sa creati topic separat?

Share this post


Link to post

Pai am vazut ca e curatenie eu am zis de mult ca trebuiau sterse niste chestii puse de noi ca nu mai sunt de actualitate, cum ar fi si poza aia cu bordu albastru la care nu se vede acu. Zi tu shenk unde si numai acolo o sa scriem. Eu deja trimit PM-uri nu mai explic detalii oamenilor pe aici ca sa nu se umple aiurea!

Share this post


Link to post

Soran, Dsign, e simplu: vă faceţi 1 topic la bursă şi vă faceţi acolo reclamă.

 

Dacă mai văd link la starsex ăla prin alte părţi... va fi ultima oară când apare pe acest forum. E bine ?

Share this post


Link to post

Pai eu cel putin nu prea am mai scris decat acolo pe bursa daca te uiti link-ul dat de dsign in acest topic duce undeva pe pagina 4 tuning. Eu am incercat sa nu mai fac reclama pe aici! Le spun doar sa se uite pe bursa daca vor ceva pt mai multe detalii. Ar fi fost bine sa fie starsex cred ca luam mai multi bani era mai bine dar asta e ne-am apucat de led-uri :) )

Share this post


Link to post

daca v-am suparat cu ceva, va rog sa stergeti postul cu link... si pe asta il puteti sterge... starsex...hm... buna treaba! :)

 

credeti-ma, nu ne mai facem reclama de multicel... a fost o informatie treaba cu link-ul... ginditi-va ca sunt oameni din afara bucurestiului care ne cer informatii, le dam cu placere tot ce au nevoie ... zilele astea conversez cu un petrosenean ca vrea sa-si faca bordul la cielo... nu am nimic de cistigat de aici, asa ca nu va mai suparati si voi asa pt orice... inteleg ca va sperie situatia de la de ce, dar nici chiar asa...

 

puteti sterge!

Edited by dsign

Share this post


Link to post

Nu zic nimic, nu e reclama sunt doar bucuros ca am reusit sa fac bord gen Golf, Passat etc. Atasez si niste poze. Bordul din poza e inca in lucru , umbrele acelea o sa dispara va ramane doar patratul din mijloc ca sa nu se vada umbre de la mecanica ceasului!

post-109-1113424275_thumb.jpg

post-109-1113424325_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ce nu-mi place si ar trebui sa incerci sa remediezi sunt 2 lucruri:

1.Ar trebui sa se vada numai cifrele albastre, sa nu se vada prin cadran

2. Datorita a unei lumini prea puternice care trece prin palsticul cadrannului se observa mijlocul patrat al kilometrajului.

 

Daca rezolvi astea 2 primesti nota maxima pt proiect. Oricum te felicit pentru rezultat :thumbl:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...