Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Propuneri pentru autocolant

Recommended Posts

Mai baietzi ganditi-va bine ca pe interior de ex. la Mati nu merge ...treb sa-l lipesti peste grila de dezaburire..Si care o face ia sa va vad !..Parerea mea e ca tot pe exterior e mai bine!..Se dy=uce draq facem altele ce mare lucru sau credeti ca pe interior o sa tina mult mult mai mult ..IN sfarsit !..Asa pe de alta parte culoarea neagra e destiul de neutra pe geam n-o sa se vada prea bine !..Parerea mea e ca treb tot o culoare deskisa (galben portocaliu alb eventuyal ...Eu unu'o sa-l pun pe exterior pe haion sub luneta!!!

Share this post


Link to post

EZISTA O ESPLICATIE !

Iar asta e pt cei pe care nu-i ajuta nici browser-ul, nici mintea!

Chiar trebuie sa ne luam la mishto, Sergiu? Din cate tin eu minte nu s-a facut inca un clasament, care iuzar e mai jmecher si care mai fraier...

Saptamina trecuta te-ai luat de mine, acum cine e tinta...?....

Iuzare (si cine mai e de parere ca am vrut sa iau pe careva la misto), pay atention marit!

Am postat doua mesaje cu propuneri de sigle, da? OK.

In primul am zis ca n-are rost sa mai scriem si "www" pt ca "se prinde lumea, iar daca nu se prinde, il ajuta browser-ul". Deci daca vezi ".ro" te prinzi in mod normal ca e vorba de o adresa de web, iar in general adresele de web au "www" in fata!

In al doilea am zis "daca nu-l ajuta browser-ul, nici mintea" (adica dk nu se prinde ala care vede sticker-ul ca tre sa puna "www" in fata ca sa ajunga la pagina noastra), si am pus modelul nr.2, ala in care scrie numai DaewooClub iar dedesupt intreaga adresa de web.

 

Deci, ca sa fie clar pt TOATA lumea... n-am vrut sa iau la misto pe nimeni! Cu atit mai mult pe Viper pe care il cunosc si care mi se pare un tip cu mult bun simt... (si nici nu mi-a facut nimic).

 

Ce naiba bah, chiar trebe sa fac scheme cu sageti? :scarpin:

...PS. si mie imi place  sigla doi a lui sergiu dar parerea mea e ca o sa arate ca un c*** un dreptunghi alb pe masina. mai bine pastram forma data de sergiu si o facem alba pe fond transparent...

Vezi ca n-ai citit cu atentie? In mesajul de la varianta 1 am zis ca "sa fie scris cu alb pe fond transparent".

Share this post


Link to post
Mai baietzi ganditi-va bine ca pe interior de ex. la Mati nu merge ...treb sa-l lipesti peste grila de dezaburire..Si care o face ia sa va vad !..

Zeule, am masurat si cei 6 cm ca inaltime insemna ca pica fix pina-n prima liniutza a dezaburiciului si pt TICO si pt MATIZ.

Share this post


Link to post

Sergiu, mea culpa, nu m-am prins de la inceput care-i chestia cu "nu-i duce mintea". Ezista totusi o eczplicatie: citisem postul tau inainte sa beau cafeaua. Tine escplicatia? :lollol:

Share this post


Link to post

Apropo de fontul folosit...

Share this post


Link to post

Uite ce fonturi frumoase, nu va face nici unul cu ochiul?

Share this post


Link to post

Bey Shenck eu m-am uitat cu Felix sambata inainte sa vin alumea la haioanele astea de la Mati nu prea ai loc mai sa pui alea !....si pe bune eu nu risc sa fac vreo tampenie si sa raman fara dezaburire !>.Mai bine pe exterior !!!!

Share this post


Link to post

Nu ramai Zeule, stai linistit. Altii isi pun folie si nu au nimic

Share this post


Link to post

hai ma sa hotarim la intilnirea de muine

Share this post


Link to post

Ai 6cm intre cheder si prima linie de dezaburire, zeule, in partea de sus a lunetei ... am masurat cu Shenck si merge ...

 

Despre fonturi: cel mai mult imi place cum arata penultimul de sus in jos, coloana din stinga ... un gri usor metalizat si asta e ...

Share this post


Link to post

La voi la Matiz sint de fapt mai mult aprope 7cm iar la Tico cam 6-6.5cm. Asa ca ai suficient loc.

Share this post


Link to post

Ntz in partea de sus o punem de pomana mai ales noi astia cu eleron!..Deci lasa ma ca dk hgotarati s-o puneti neaparat pe interior o lipesc eu cu ceva pe a mea pe haion pe table cu ceva !!!!!!

Share this post


Link to post

Zeule, asa cum o faci cu lipici pe fata, se poate face si cu lipici pe spate.

Problema e daca v-ati hotarat la propunerea lui Sergiu si o facem odata ca incep sa ma plictisesc.

Share this post


Link to post

deci eu astept sa-mi spui hotararea ta (k dk o s-o freci cu intrebatu' o sa mai pierzi 500 de zile) si astept sa-mi trimiti dimensiunile si culorile si eu cer oferta de la niste amici !...Trimite-le si celor care mai stiu ceva in domeniu sa vedem la ce pret le scoatem!....

Share this post


Link to post

Pai daca e asa eu am ales deja varianta de la Iuzar cu www.daewooclub.ro alb, Tahoma. Dar este faina si varianta NFS tot cu alb Tahoma. Astea sunt. Putem sa il rugam pe Viper sa duca la facut varianta sa zicem NFS pentru ca vad ca e mai acceptata.

 

Este oK si cu voi, sau dau cu dreptu de veto? :coool:

Share this post


Link to post

BRE, ATENTIUNE: pentru cine are simtul mai dezvoltat decat al meu (fara apropouri) am pus intr-o arhiva toate cele 13 .cdr-uri de la pozele de mai sus asa ca cine vrea sa se joace sa le ia, sa le porceasca cum vrea... eu m-am spalat pe maini de chestia asta cu dizainul...

 

Apropo...sunt facute in Corel 12...

 

@Shenck: Bre, asta nu e caterinca, sa nu ma faultezi... :oops:

Daewoo.zip

Share this post


Link to post

Propunerea mea e sa se faca un chestionar in care sa se puna toate variantele care s-au bucurat de popularitate si sa votam odata ...

 

PS: deoarece trebuie sa mai si vedem prin luneta, as zice sa nu fie BOLD ...

Share this post


Link to post

Eu am ales deja, www.daewooclub.ro alb, tahoma, bold, voi ce faceti?

Share this post


Link to post

Flex, daca o pui in stinga sus, de exemplu, cu ce te incurca?

Oricum ai in dreapta sus abtibildul ala cu numere de telefon si nu te incurca de loc... sau ma insel? Pe mine nu ma deranjeaza.

Pe de alta parte, daca pui Tahoma fara bold, nu mai arata asa misto, si nici nu cred ca mai e asa vizibil din spate!

Share this post


Link to post
Eu am ales deja, www.daewooclub.ro alb tahoma, voi ce faceti?

De ce vrei neaparat "www" ?!?!? Nu inteleg!

 

Eu aleg versiunea siglaSergiu_2.jpg ! (cea la care scrie adresa mic, dedesupt)

Share this post


Link to post

Luc, ne arati si noua ce ai ales tu?

Share this post


Link to post

pentru ca imi place, de aia. Nu vreau sa fie pe 2 randuri.

Un singur rand mi se patre destul de finut. Si e chiar haios cu www.

Share this post


Link to post

Luc, serios, arata-ne si noua ... am intrebat CE ai ales, nu DE CE ai ales ... si varianta iuzar cu Tahoma sa mor daca am vazut-o pe undeva ...

Share this post


Link to post

e in alea 13 pe undeva pe la sfarsit.

Share this post


Link to post

In alea 13 *.cdr din *.zip? nu am Corel si nu pot sa le vad ... indura-te si fa un *.jpg ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...