Jump to content
Sign in to follow this  
soare emanuel

Chevrolet Epica schimb ulei cutie viteze automata plus activare functii prin tester dedicat

Recommended Posts

Va salut Colegi si Oameni buni !

sunt proaspat detinator al unui placut Chevrolet Epica 2007 2.0 diesel 110kw automatic

putin conteaza dar cu putin timp in urma am vandut fosta masina un bmw e60 523i , si vreau sa va spun sincer ca nu regret alegerea/schimbul facut . 

chevrolet epica este o masina care imi place si   ( . )

scuze daca m-am intins la vorba cam mult si am plictisit .

Dar in primul rand v-as ruga frumos sa imi recomandati un service/o persoana care ma poate ajuta sa schimb uleiul la cutia de viteze automata ( in principiu il schimb preventiv ) masina nu smuceste sau stiu eu ce alta problema , doar singurul impediment ar fii caci din treapta 3 de viteze in treapta 4 sare cam repede adica in vreo 2 secunde fata de celelalte trepte , dar posibil sa fie ceva normal fiind prima mea masina automata si poate nu este o problema acest lucru . 

si in al 2-lea rand as fii recunoscator daca mi-ati recomanda pe cineva cu un tester dedicat sa imi activeze cateva functii la masina cum ar fii          ( cornering , pliarea oglinzilor la blocarea masinii din telecomanda, inchiderea geamurilor din telecomanda , si…. cam atat ) bine-inteles daca se pot face aceste lucruri . 

nu ma mai intind mult la vorba si orice raspuns din partea dvs. m-ar ajuta mult 

va multumesc 

stima.

Share this post


Link to post

Salut si bine ai venit pe forum!

felicitari pentru alegerea facuta, Epica e o masina reusita, cu un motor foarte reusit. Nu este cea mai economica, dar nici nu te goleste de bani.

Pentru schimb ulei la cutie si diagnoza poti apela la https://www.revizieautoservice.ro/ . Au preturi OK si lucreaza decent. Un schimb de ulei la cutie si un filtru (banuiesc ca are si merita sa il schimbi) nu e mare lucru de facut. Uleiul s-ar putea sa fie mai scump si iti recomand sa il iei de la ei, nu au adaosuri mari. La diagnoza se descurca foarte bine, daca mai sunt baietii pe care ii stiu.

Cornering, pliere oglinzi samd nu cred ca poti activa, Chevroleturile sunt destul de inchise din punctul asta de vedere, nu au prea multe posibilitati de personalizare. Poti sa intrebi la service, dar nu cred ca te pot ajuta...

Daca ai interior cu piele + textil, atunci iti pot dona o bancheta completa spate, o am la boxa de cativa ani si este ca noua. Nu am reusit sa o vand si ocupa spatiu, asa ca daca ai nevoie de ea, sa imi spui.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...