Jump to content
Sign in to follow this  
tribunul

Radioul Merge Cand Si Cum Vrea El

Recommended Posts

Ma scoate din minti, am schimbat si antena si tot degeaba.

E vorba de radioul din dotare pe Tico, ala fara nimic, doar cu un locas unde sa-ti intre celularul care-l are mai mic.

 

Prinde posturile cand vrea el si numai cum vrea el.

Nu ma refer ca intr-un cartier prinde un post si cand ajung in alt cartier prinde alt post.

E vorba cu masina in spatele blocului in acelasi loc de parcare si cu boticul orientat in aceiasi directie, azi prinde maine nu mai prinde.

Ce poate sa fie?

E radioul de vina?

De asta am schimbat si antena am dat vina pe ea, trebuia sa dau vina pe cineva, dar degeaba, acum nu mai stiu pe cine sa dau vina.

As da vina pe masina, poate asa imi iau una noua, da' parca mai usor e sa-mi iau un mp3.

 

Eu merg destul de des pe autostrada sau drumul oaselor, ca simpt ca-mi raman pivotii si capetele de bara pe acolo, si uneori merg destul de mult cu un post de radio, alte ori cum am iesit din Bucuresti trebuie sa inchid radioul ca biziie mai tare ca motorul, adica nu mai prinde nimic.

Share this post


Link to post

Apropape mai mult ca sigur ca este vina radioului, daca vrei sa-l mai pastrezi du-te cu le la un electronist ca este posibil sa ai intrarea de la antena stricata in interiorul aparatului, sau poate sa fie de la potentiometru (stiu ca e digital dar poate sa fie).

 

Ps, cat ai dat pe antena ca a mea e rupta si ma bate un gand.

Share this post


Link to post

am avut aceesi problema ba prindea ba nu.

n-ai ce sa-i faci...e ars un circuit...si nu mertia reparat...nici nu cred ca se gASESTE.

ia altul.

daca intrebai mai de mult nu -ti mai schimbai antena(degeaba)

Share this post


Link to post
Ps, cat ai dat pe antena ca a mea e rupta si ma bate un gand.

 

Cred ca aproape 400.000, am trimis pe cineva sa mi-o cumpere si nu mai stiu exact.

 

Se mai gasesc radiouri? sau nu mai merita. Era ok, ca nu aveam grija sa-l scot si sa-l pun, si nu atragea nici o privire, probabil era cotat slab pe piata neagra de nu a incercat nici un aurolac sa mi-l suteasca.

 

Ce-mi sugerati sa-mi iau? ca e cam nasol fara galagie in masina.

Share this post


Link to post

:mda: si al meu face la fel. arunca-l, nu-l vinde.

De obicei astea aveau o receptie excelenta dar se pare ca amandoi avem acelasi ghinion :thumbl:

Share this post


Link to post

Din cate stiu eu e un integrat SMD care chiar daca il gasesti te costa mai mult manopera de inlocuire. Un radio Hyundai e raport bun calitate pret!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...