Jump to content
Sign in to follow this  
Marioo

Fata Cass Kalos 2005

Recommended Posts

Buna ziua la toata lumea.

 

Stiti unde as putea gasi o fata radio-CD Blaupunkt (Alicante) compatibila Kalos 2005.

 

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

Nu cred ca e compatibila o fata Alicante cu ce ai tu pe masina.

Share this post


Link to post

E posibil.

Nu stiu cum se numeste fata CD player de pe Kalos 2005.

Am vazut 3 model asemanatoare: Alicante(display albastru) Lausane(display alb-negru), Madeira(display multicolor).

 

La DIBAS est 190 E/fata si 1600/cd-payeru, dar nu i-l au pe stoc.

La GTT 400 E/fata.

La ana electronic au un alicante care este identic cu cd-playeru de pa Kalos 6500000 lei, dar nu au fata disponibila.

Unde as putea sa mai caut?

Share this post


Link to post

In cartea masinii mele este aminitit modelul Kiel 32.

  • Like 1

Share this post


Link to post

cum sa fie domne o mie sase sute cd playerul???

 

tulai doamne, asta-i masina eftina? adique 15% din pretul masinii e sidipleierul?

Share this post


Link to post

Esti primul pe care-l aud ca-i scrie in carte de modelul Cd-playerului..

Cum adica 1600 cd-playerul? 1600 CE? :o 400 euro fata? :shock: @-)

Share this post


Link to post
tulai doamne, asta-i masina eftina? adique 15% din pretul masinii e sidipleierul?

 

e masina ieftina facuta cu piese de calitate. ca si logan. informatii la Alezz, stii tu.

Share this post


Link to post

Nu scrie ca modelul meu e Kiel ... Zice undeva intr-o nota ceva de modelul Kiel 32... Stai ca ma duc sa iau cartea sin masina... sa vad...

Share this post


Link to post

Pai unde vezi tu ca e identic? Are alta iluminare, butoanele sunt colorate altfel...Stiu, pare acelasi lucru dar nu este...daca citesti prin forum ai sa vezi ca s-a discutat si cautat intens..

Edited by arp

Share this post


Link to post

Nu e imposibil la un moment dat sa se potriveasca ceva-ceva.

Faptul ca are alta culoare pe la butoane si ecran nu e relevant. Asta e un tuning minim ca scula sa se "integreze" mai bine in designul masiniii, asa cum stergerea numelui modelului "mareste" faima producatorului de masini (vezi doamne el a montat un scula "custom" pe care n-o gasesti in magazin si dai una-mie-sase-sute-de-ceva pe ea la "coltul" service-ului).

O problema este ca cei de la Blaupunkt au prostul obicei de a umple lumea de "orasele" sculelor lor care, pentru o anumita editie, seamana mai toate intre ele. Se mai schimba o culoare pe ici pe colo. Din pacate, dupa gusturile lor (si ale mele oarecum) albastrul punctului nu prea merge cu verdele, motiv pentru care s-au orientat catre alb, rosu si evident albastru. Cum Kalos-ul avea restul de culori pe verde, au avut probabil o problema in a alege ce model sa le ofere GMDAT-ului.

Asta daca gandim ca noi. Daca gandim ca ei, atunci, din linia de asamblare, la bifurcatia de "ce culoare sa aiba ledurile si afisajul" au pus si o ramura de "da-i cu verde ca merge si asa".

Inauntru lu' CD-u? Mai ca as pune mana in foc ca existau (era la bluespot.co.uk parca, dar acum e actualizat pe acolo) cel putin vreo 3-4 modele cu exact aceleasi caracteristici, exact aceiasi fata, mai putin coloratia.

Chestia e ca trebuie sa faci o proba, macar sa gasesti care-daca se potriveste.

Poate pe la un magazin mai "de cartier", tragi masina in fata, vorbesti frumos cu ei, lasi buletin, talon, cheie de la masina si poate iti dau capacul sa te joci cu el.

Share this post


Link to post

Mah, m-am uitat iar prin carte da' al dreaq daca vrea sa se mai lase gasit. Exact in ziua cand am luat masina m-am uitat in carte si parca undeva intr-o nota p-acolo scria ceva de genul "Pentru modelul Kiel 32... bla,bla,bla"... da' al draq daca il mai gasesc acum.

 

Oricum, nu stiu daca se potriveste o alta fata, de la alt cass... Sigur nu sunt codate pereche "fata-cass"?

Daca nu sunt codate, chiar daca exista diferente intre modele (Alicante, Kiel etc...) s-ar putea sa nu fie diferente la interfata de comanda si control...

 

Inceraca cum a zis Abramburel, si daca merge... :drinkers: Singura problema e cu nu va fi verde...

 

Am gasit! :banana: In manual, "4-60 CONTROLUL CLIMATIZARII SI SISTEMULUI AUDIO", pct.12 : ...bla, bla, bla... "(benzile MW si LW nu sunt disponibile pentru modelul Kiel CD32)".

Edited by maniakz

Share this post


Link to post

Am vorbit cu cei de la Dibas si mi-au zis ca nu e codat intre cass si fata.

Share this post


Link to post

Asta e stiut. E scris pe forum. Du-te in targ.

Share this post


Link to post

Astia de la anaelctonic m-au trimis la un service pe la crangasi, poate au ei fata.

 

Mai stiti alte magazine, service-uri, distribuitori blaupunkt.

 

Robert Bosch, am inteles dar adresa nu e clara, pe site-ul blaupunkt am vazut o adresa, cei de la gtt m-au trimis la alta.

Share this post


Link to post

He, he, he!

Hai ca a fost util zbuciumul lui maniakz cu "chelul ce de 32" si bineinteles problema lui mariooooo.

Pentru cei ce au timp mergeti aici, bagati "alicante 32" si...

Distractie placuta, chiar utila la o adica (eu nu aveam nimic despre oancidi in manualul de la Kalosul meu).

Ooops, truc: nu uitati sa selectati limba (steagul) care va convine.

 

@Mario

Nu stiu unde te-au trimis cei de la GTT, dar se pare ca Robert Bosch s-au mutat pe Splaiul Unirii 74. Incearca unul din urmatoarele numere: 4057500, 3309274, 4057585. Asa zice Pagini Aurii.

Share this post


Link to post

Pe spaiu unirii s-a desfiintat era impreuna cu anaelectronic

Share this post


Link to post

Luand-o viceversa vezi pe Horia Macelariu.

Dupa ce treci de podul Baneasa (dinspre Piata Presei Libere spre Ploiesti, dupa fantana Miorita), faci imediat dreapta, tii dreapta pe langa lac si incerci sa faci prima la stanga. Pe urma prima la dreapta sau stanga e strada aia data pe situl blaupunkt.com. Care-i stanga sau dreapta, nu stiu :) . Evident, incearca intai telefoanele. Dac nu merg, incearca si la 930, poat eau ceva mai actualizat :redface:

post-482-1117090849_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@Marioo - Da' ce ai patit cu fata? Ti-au furat-o? Spune-ne si noua sa stim sa ne ferim...

Share this post


Link to post

Ma scuzati ca ma bag si eu cam tarziu...bai fratilor nu sunteti sanatosi la cap ???!!! cum sa sa fie un cd player 1600 de euro ???? (ma refer la blaupunktul respectiv)

Are si diamante sau pietre pretioase ?

MARIO esti sigur ??

Share this post


Link to post

Eu i-am sunat pe cei de la dibas si mi-au spus 1600e (incredibil da' adevarat), presupun cu taxe vamale, cu taxe nu stiu de care.

La ana elctronic, blaupunkt alicante este 6500000.

Problema e ca nu au fata disponibila.

Share this post


Link to post

Am modificat harta de la postul asta cu pozitia exacta a lui Bosch. E o cladire noua de sticla.

Traseul verde este daca vii dinspre Pipera-Aviatiei (cand treci podul se vede in stanga cladirea pe care scrie mare, cu rosu, BOSCH.

Traseul albastru e daca vii dinspre Piata Presei Libere. Nu te lasa indus in eroare de unele strazi figurate pe harta. Unele s-au "infundat" intre timp.

Share this post


Link to post

@Abram Burel Stii adresa exacta: Strada, nr. si eu stiu un un punct de reper mai clar o firma, institutie (din cate vad pe harta e intre aurel vlaicu si herastrau)

Share this post


Link to post

Prietene am vazut in carrefour

3.000.000 cu cd

3.500.000 cu mp3

 

Drum bun spre carrefour (militari)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...