Jump to content
Sign in to follow this  
dorucioby

Batran Koreean -Poveste Cu Ganduri Negre O Zi De Ra...

Recommended Posts

Seara buna tuturor. Azi a fost o zu urata pentru mine. Am scapat din mana sa cumpar o Nexia GLXI adica nu hatch uita la un pret super ok.Adica vre o 700 de parale europene cu 100 k km la bord aproximativ.Detin un GLE coreean din 96 de nou care a facut 17 k km zilele trecute cu motor 8v pe care sunt pe punctul de a l vinde pe vre o 800 de iepuroi. masina buna care a mers ceas de a lungul anilor si care tare mi e draga. Tabla sta excelent pe ea, poate ar trebui vopsita.Singurul lucru care ma supara sunt capurile planetara care n au mai mult de 10000 km si bat de le ia dracu si care desi are 12.5 compresie pe fiecare piston papa un pic de ulei.Am schimbat semeringurile la supape dar nu cred ca a reusit operatia. Vreau sa o schimb sau poate nu.As face motorul daca e cazul sau remediat in reprezentanta ce e necesar, sau as schimba motorul cu un DOHC 16V din dezmembrari dar iara dracu stie ce iau sau sa l dau si sa iau altul exe mai nou 2004 incoace cu DOHC. Grea dilema. Stu sigur ca vreau Cert este ca la tipul asta de masina nu pot renunta.Nu sti daca sa pun la punct batranelul korean sau sa i dau drumul in ideea ca m oi procopsi cu ceva mai nou tot cielo ca nexia ne hatch back is rare a naibii. Asa ca v am impartit si voua ziua de kk care am avut o azi.

 

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Am citit de vreo 10 ori cele de mai sus si de fiecare data am inteles altceva. Prea polisemantic pentru mine...

  • Like 2

Share this post


Link to post

OK. Ai pierdut oferta cu Nexia GLX, ai un Cielo korean la care bat capetele de planetare si vrei sa schimbi motorul.

Tabla sta bine si vrei s-o vopsesti. Mai mult decat atat nu te poti desparti de ea.

 

De ce o zi de "kk" si dilema maxima?

 

 

PS: ia-ti o alta masina si iti va parea rau dupa cea veche. Sau nu. Nu ai de unde sa stii pana nu incerci. Incerci? Alta dilema?

Succes! :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...