Jump to content
Sign in to follow this  
Coma21

Cielo 96

Recommended Posts

Masina are 200 000 de km o am de pe la 180 000

Schimbat :

Tot in motor mai putin chiuloasa si bloc motor...de la vibrochen la carter si cam tot ce mai contine...

schimbat distributie, pompa de apa, termostat, rola intinzatoare, furtune, radiator

bucsaraie schimbate de fostul proprietar a-z

Urmeaza pompa de servodirectie, suspensie si arcuri fata-spate

Nu am vazut rostul sa detaliez toate piesele, am masina aproape noua dar ... mi-e dor de dacia mea 1310 :wallbanger:

Pret pana acum aproape 4000 de lei plus colegul de la care am luat masina inca vreo 2500 de lei

Tot ce a ramas vechi pica... :wallbanger:

E prea tarziu s-o schimb acum din moment ce m-a costat atat @-)

Tot ce am pus sunt noi

 

Edited by Coma21

Share this post


Link to post

Daca te referi la masina... nu am momentan, e un morman de namol pe ea, ca a plouat si e dezastru, n-o spal pana nu se usuca, de cate ori spal masina ploua... Are mici pete de rugina si o gaura in prag, totul pe partea dreapta am vb azi la dacia service cu un baiat , sa vedem cat ma ajunge sa o fac si exterior.Oricum zicea ca nu-i mare lucru, rugina in rest nica, nici dedesubt nici deasupra, am sa revin cu poze cand o spal, ar fi aiurea acum :) )

Share this post


Link to post

O parere daca vreti! cielo este gri

Eu lucrez in domeniul inscriptionari inclusiv auto deci ce tine de manopera nu-i problema, mi-o fac singur. Am asa idei:

1. Folie carbon dar gri pe capota cupola si porbagaj sau toata masina, o sa intreb intai rar-ul daca e vre-un bai tinand cont ca e tot gri.

2. Folie neagra mata capota, cupola, porbagaj sau toata masina si o bag la rar

3. Ma gandeam la niste tribale din negru mat pe laterale...

4. Capota neagra mat si scris cu alb sau gri carbon cielo pe ea , scrisul sa fie pozitionat intr-o extremitate a capotei cu ceva gothic

5. inca astept sugestii :) )

Share this post


Link to post

3, 4... nu, in nici un caz, kitsch total.

2. negrul se incinge, vara o sa-ti blestemi zilele. plus ca pe negru mat se vede imediat orice mizerie

Daca totusi insisti sa pui folie pe ea, pune gri carbon. Nu e nici o problema cu rar-ul sau politia, daca masina e gri in talon, poti sa o faci orice nuanta de gri.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...