Jump to content
Sign in to follow this  
wizard

Daca Ai Un Accident!

Recommended Posts

Eu am gasit Dacia lovita in parcare:

- Ati baut in ultimele 24 de ore?

- Nu, dar ce conteaza? Ca doar era parcata, nu o conducea nimeni.

- Pai daca ati venit cu ea aici baut, nu e bine.

- Nu am baut! NORMAL ca nu!

- Bine...

Share this post


Link to post

Eh, uite ca resuscitez si eu un thread vechi.

Aseara am reusit sa sparg un suport de numar cu DaewooClub (parca totusi nu sunt primul, nu?).

La Piata Sudului, din prostia mea, m-am proptit intr-o Solenza alba. Viteza foarte mica, sub 5km/h, masina "curgea". Solenza nu are absolut nimic vizibil, nici a mea, doar suportul meu de numar spart. Am vorbit cu omul, chiar pare de treaba, si-a notat datele de pe permisul meu si numarul meu de telefon (si eu pe al lui), si a zis ca in weekend isi da jos masca sa nu cumva sa aibe ceva pe dedesubt. Nu a zis nimic de mers la Politie, masina chiar nu avea nimic vizibil.

Acum, intrebarea mare e: ce se poate intampla daca totusi el se duce la Politie? Ca nici nu prea are cum sa dovedeasca lovitura, poze n-a facut, lume nu s-a strans ca la urs sa zic ca are martori (desi...). Sa stau linistit si sa-l sun duminica seara sa vad ce pretentii are?

 

P.S. Oare cat o fi amenda intr-un astfel de caz? Ce e, nerespectarea distantei?

Share this post


Link to post

250 mii.

Share this post


Link to post

Daca nu sunt pagube vizibile, se duce degeaba la politie.

Eu am gasit pe unul urcat pe Dacia veche in parcare (era prin februarie) si a refuzat sa mearga la politie. Aveam suportul de numere crapat, bara un pic sucita, si o crapatura in masca.

Politaiul de la circulatie a refuzat sa imi semneze constatarea, sub pretextul ca asigurarea nu despagubeste decat minim 1 milion, si mi s-a sugerat daca vin, sa vin cu pagube mai serioase. In plus, nici nu l-a interesat ca omuletul respectiv a plecat, cu toate ca aveam poze cu masina si se vedea clar numarul.

M-am lasat pagubas, oricum masina era la vanzare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...