Jump to content
Sign in to follow this  
Geo_ZGA

Vand Tutun Camel

Recommended Posts

Am deschis acest topic ca un test, sa vad daca exista cerere pt asa ceva, in special pt Bucuresti, dar nu numai. Pt alte localitati s-ar mai adauga 7-8 lei taxele postale.

Eu fumez tigari injectate cu tutun Camel de la inceputul anului, in primul rand prin prisma pretului mai redus al unui pachet... undeva la 9 lei pachetul, fata de 12,5 la magazin.

Tutunul este de foarte buna calitate, mai bun decat cel din tigarile de la noi, original Camel, timbrat, taiat firicele pt aparatele de injectat in tub, dar si pt rulat (am incercat si merge, iese bine tigarea).

In momentul de fata (pe viitor nu se stie, pretul creste sau nu in functie de cursul euro), pretul ar fi de 40 lei / cutia de 90 grame. Dintr-o cutie ies cam 100 tigari (5 pachete), depinde cum are fiecare mana.

Pot aduce si tuburi, 6-7 lei cutia de 275 bucati (e oferta cu + 10%, in mod normal au 250).

Ca un calcul grosier... 40 lei tutunul + 3 lei tuburile (~jumatate de cutie) = 43 lei / 5 pachete = 8.6 lei / pachet. Rotunjind, 9 lei.

Pt cei interesati, pot incerca tutunul de la mine, asta fumez... ofer o tigare de test

Momentan imi comand periodic doar pt mine, nu am stoc acasa, dar daca vor exista doritori (seriosi) voi comanda cantitati mai mari, in cel mai scurt timp, in functie de cerinte.

Pt detalii, pareri, comenzi etc... va astept aici, pe topic, tel 0749.190.444 sau la id-ul "zanegeo"

Daca exista cereri mai multe pt alt tip de tutun (Domingo sau alte marci), desi asta mi se pare cel mai bun raport pret/calitate, voi face comanda si pt altceva in afara de Camel.

post-5454-0-29901000-1353521338_thumb.jpg

post-5454-0-45253800-1353521344_thumb.jpg

post-5454-0-53061600-1353521350_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dar,comercializarea tutunului,nu e monopol de stat,pentru care ai nevoie de autorizatie?Lamureste intai chestiunea asta,ca sa nu dai de vreo problema.

Share this post


Link to post

Pai a specificat ca sunt timbrate, deci statul si-a luat partea, nu mai are nici o treaba. Acu' e ca la orice supermarket... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Care stat?

Share this post


Link to post

Conteaza care stat? Daca da... statul unguresc. Si atata timp cat trecerea vamii se face in legalitate, nu vad unde e problema. E fix la fel ca atunci cand cumperi din duty-free.

Monopol de stat? Wake up and smell the roses :) ) Care monopol de stat, cand noi nu mai avem industrie romaneasca a tutunului? Tot ce se vinde la noi se produce si se comercializeaza de catre societati comerciale private...

Share this post


Link to post

Am crezut ca au timbru cu Romania.

Share this post


Link to post

Tutun si tuburi pe stoc :)

Share this post


Link to post

Promotie de sarbatori: la 3 cutii de tutun cumparate, primiti cadou o cutie de tuburi (275 bucati).

Share this post


Link to post

Anunt valabil, marfa noua pe stoc :D

Share this post


Link to post

Stocul se innoieste astazi cu tuburi Energy si tutun Camel la 90 gr.

Share this post


Link to post

Stoc nou disponibil de maine.
Tutun Camel, de foarte buna calitate, 90 grame la 40 lei - 75 lei pretul in magazin.
~ 100 tigari dintr-o cutie = 8,5 lei / pachetul de tigari injectate. Rulate ies mai mult de 100.

Share this post


Link to post

Momentan stocul este 0 si va ramane asa pt o perioada (sper eu scurta), cand voi putea aduce din nou voi posta pe topic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...