Jump to content
Sign in to follow this  
mihai72ro

Caut Un Loc De Munca!

Recommended Posts

Va salut domnilor.

Stiu ca mai exista un topic dedicat acestui subiect, "munca" ("Mafia locurilor de munca" parca se numeste), insa acela pare ca trateaza subiectul din prisma escrocheriilor inregistrate. Am preferat sa deschid acest topic mai mult ca pe o rugaminte, adresata cu precadere celor din Craiova unde si locuiesc dealtfel si in speranta ca poate ma ajuta cineva. Sunt foarte aproape de a fi somer pentru ca se restructureaza postul. Nu sunt singurul, se intampla si la altii dar este bine sa mai si intrebi in stanga, in dreapta pe la prieteni/cunostinte. Urmaresc zilnic site-urile de recrutare "bestjos", "ejobs", "myjobs", etc. Trimit CV-uri, unele sunt vizualizate, altele nu; de chemat la interviu, mai rar cei drept (daca nu ai pe cineva sa te "recomande"), degeaba Am trimis CV-uri si pe site-uri din afara; chiar si pe post de sofer, cu toate ca am o pregatire; munca nu este o rusine. Ghinionul meu este ca nu stiu decat engleza si asta la nivel conversational si tehnic pe segmentul IT. In afara, daca vrei Germania, trebuie sa stii germana, daca vrei Franta trebuie sa stii franceza si asa mai departe. O sa ma intrebati: de ce nu Anglia? Pai tocmai am vorbit cu cineva care locuieste de 4 ani in Anglia, care are firma inca in Romania si cu nevasta medic in Anglia si care vor sa se intoarca..ma rog, depinde de standardul de viata pe care ti-l doresti.

As avea o oferta ca operator asamblare calculatoare in Cehia la Foxconn, dar sunt banuti putini: intre 550 si 700 euro, cazare/transport asigurat, dar nu sunt sigur.

Imi doresc macar daca imi poate face cineva o "recomandare" pentru Craiova, dupa care puteti sterge topicul.

Multumesc pentru intelegere moderatorilor.

Telefon: 0723318848.

 

Acesta ar fi profilul meu:

post-3348-0-51736000-1348856189_thumb.jpg

Edited by mihai72ro

Share this post


Link to post

Mihai, se numeste Bursa locurilor de munca. Te rog sa postezi acolo, topicul asta se inchide.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...