Jump to content
Sign in to follow this  
tribunul

Mi-au Ruginit Jentile De La Tico. Cum Se Repara.

Recommended Posts

Acum m-am uitat mai atent la roti si am vazut ca jentile pe partea cu strada sunt ruginite rau pe interior, adica in portiunea ingusta unde nu prea ai ce baga ca sa le cureti.

Le gasesc mereu ude, iar cand ma duc la "tara" am o tubulatura de caine care mi le uda mereu, nu prea ajunge la jumatea rotii, uda mai mult cauciucurile, dar are o boala, pana nu le uda pe toate nu se lasa.

 

1. Cum pot sa le curat de rugina si cu ce as putea sa le vopsesc, sau care ar fi solutia?

 

2. Cu ce sa manjesc jentile sa nu mai atraga cainii, m-am gandit sa iau un raid de gandaci si sa le dau fara sa le mai spal.

 

P.S.

Stalpul din colt de la gard din fata blocului este retezat cam la 20 cm de pamant, restul e intreg, si e facut dintr-o bara de fier destul de groasa. Toti cainii cand ies din scara la el se opresc sa se descarce. Acolo am vazut cat de acid e p...t-ul de caine.

Share this post


Link to post

Curata-le cat poti cu smirghel, eventual da si cu ceva spray (cred ca cel de curatat carburatoare ajuta impotriva ruginii), curata de praf si da cu vopsea- spray argintiu - vezi ca era un topic pe undeva (cred ca la tutoriale) unde scria cat costa si pe unde in gasesti, dar in vitan au sigur pe la 100 si un pic de mii si iti ajunge sa-ti vopsesti toate jentile de 4 ori lejer.

Share this post


Link to post

eu le-am schimbat ca erau strambe si nu mai puteau fi indreptate cum trebuie

~700k/buc :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...