Jump to content
Sign in to follow this  
wwwero

Schimbare Roti 13" Pe14"

Recommended Posts

salutare

doresc sa stiu daca vreau sa schimb rotile de pe 13" pe 14" trebuie sa schimb si fuzeta

mentionez k am un cielo din 95' si am mari probleme in gasirea de gume

dak exista un topic pt problema mea indrumati-ma si stergeti acest topic

Share this post


Link to post

Se discuta pe undeva despre jante (n-am gasit topicul). Merg fara alta modificare doar ca investitia va fi mai mare + masina ta vine doar cu jante pe 13, iar gume se gasesc.

Share this post


Link to post

ca sa nu faci prea multe cautari sa stii k jante de opel pe 14 se potrivesc f bne p cielo.si nu,nu trebuie sa schimbi fuzeta.

Share this post


Link to post

dar rulmenti trebuiesc schimbati?

la magazin am fost intrebat dak am roata pe 13 sau 14

banuiesc ca cei pt roata pe 14 sunt ceva mai rezistenti sau mai mari

Share this post


Link to post

daca schimbi de pe 13 pe 14 ai grija sa iei un balon mai mic asa incat raportul dintre latime si balon sa dea tot acelasi diametru.ca sa ai real in bord

Share this post


Link to post

Vreti sa scrieti si voi romaneste? :-W

Share this post


Link to post

cauta pe calculatorul de roti si afli ce vrei

Share this post


Link to post

Eu mi-am pus jante pe 14,le-am trecut in carte si am deja cca 15000 cu ele si n-am probleme

Bafta

Share this post


Link to post

De curiozitate, cum le-ai trecut in carte ? Ca tare ma intereseaza sa trec si eu pe 15inch in carte...

Share this post


Link to post

Si de curiozitate, cat a fost taxa de omologare? Alta problema, daca vreau sa-mi pun jante pe 14 ce cauciucuri recomandati pentru a nu influenta viteza afisate de kilometraj? ma gandeam la 185/65! Acestea sunt ok?

Share this post


Link to post

Sincer nu mai stiu cat m-a costat pentru ca in perioada asta am si inmatriculat-o,am schimbat si cartea si tot tacamul de acte ce decurge de aici pentru a multumii tovarasii care ne conduc.

Stiu ca n-a fost cine stie ce dar, daca chiar vrei,intra pe net si obtii numarul de tel de la RAR-ul unde vrei sa faci omologarea si poti intreba lucrul asta.

In legatura cu diferenta de km nu cred ca este cine stie ce pentru ca,cu aceleasi cote pe care le-ai mentionat tu la anvelope circul si eu si trec pe langa radar cu fix 60km/h si nu m-a bagat nimeni in seama cel putin momentan.

Bafta!

Edited by constantindelcea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...