Jump to content
Sign in to follow this  
okiul

Minicomputer Bord Tico Home Made

Recommended Posts

salutAre, daca tot am pierdut zilele astea cu ticozaurul m-am gandit sa i fac si un minicomputer bord ( impropriu spus). adica: turometru electronic, o sonda de masurare a temperaturii apei ( linga termocupla si nu pe galeria de admisie, un led care sa aprinda rosu dupa un anumit prag) si un circuit care sa mi bipaie si un led cind uit farurile aprinse dupa ce opresc motorul ( patit de cateva ori, odata ramas in camp). daca mai aveti ceva idei le ascult cu interes. eu zic ca in 2-3 zile sunt gata cu montajul si va tin la curent.m-am tot uitat pe forum si nu pare sa mai fie un topic asemanator. sper sa nu fie inchis. numai bine.

Share this post


Link to post

Ala e computer, iti zice consum mediu, instantaneu, range, etc, si nu prea are legatura cu Tico, unde n'ai cum sa afli toat astea.

Share this post


Link to post

Ala e computer, iti zice consum mediu, instantaneu, range, etc, si nu prea are legatura cu Tico, unde n'ai cum sa afli toat astea.

 

salut , am mentionat IMPROPRIU SPUS. ORICUM DUPA CATE BELELE AM ACUM CU EL ASTA E ULTIMUL LUCRU LA CARE MA GANDESC.. :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...