Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Protectii noroi

Recommended Posts

Salut,

 

Stie cineva de unde pot lua protectiile de noroi pentru aripile fata? Si un pret?

Share this post


Link to post

eu am luat in spate o aparatoare si a fost 50.000 ROL buc. . La magazinul Daewoo de la Cutitul de Argint (Cimitirul Eroii Revolutiei)

Share this post


Link to post

Gata am cumparat 71000 rol

Share this post


Link to post

Sa traiesti, emi! ... unde ai gasit? ca si eu am troznit una pe stinga fata ...

Share this post


Link to post

mi-am luat si eu ieri aparatori..alea din interior fata, si cele din spatele rotilor, spate si fata...imi trebuie un pumn de suruburi...am vazut ca nu sunt obisnuite...nu au taietura ptr surubelnita...aveti idee cum le-o zice si de cat or fi?...ca sa nu desfac unul si sa ma duc cu el in mana la magazin..vreau sa le pun pe toate noi

Share this post


Link to post

Cred ca cu cap hexagonal se numesc, dar nu stiu ce dimensiuni sunt. In plus trebuie verificat daca sunt autofiletante sau nu (teoretic nu).

Share this post


Link to post

Cele originale teoretic sunt de 7 sau de 8. Poti sa le infiletezi cu o cheie tubulara. :thumbl:

Share this post


Link to post
...vreau sa le pun pe toate noi

Da' de ce vrei sa le pui pe toate NOI? Vezi ca exista riscul ca suruburile sa fi fost schimbate, deci sa nu mai ai "originalele". Motiv pt care niste originale nu se vor mai potrivi. Io zic sa le lasi tot p-alea... cina naiba iti numara suruburile?!?

Share this post


Link to post

cred ca nu mai am nici jumatate din ele pe aparatoarele alea...m-am uitat azi nitel pe sub ea...multe gauri..si suruburile ramase, sunt ruginite,vai de mama lor...o sa recuperez cateva, dar tot trebuie sa mai cumpar...

Share this post


Link to post

suruburile sunt autofiletante cu cap hexagonal de 7. vezi sa nu-ti lipseasca tablitele in care se infileteaza ca altfel iei degeaba suruburile. la cele de pe fata mai au la interior un fel de piulita din plastic care se infige in tabla si tine acolo. Aia e facuta asa ca sa se smulga usor, eu tot timpul o gaseam iesita de acolo (la cum merg eu ca tartanu'... #-o ). Teoretic aparatorile pe fata nu se merita schimbate, caci daca se paradesc de la borduri sau bolovani nu se vede din afara :tongue: . Eu nu le-am schimbat niciodata dar cred ca le-as fi schimbat de 7-8 ori de cate ori le-am auzit harcaind bordurile inalte si alte alea. Una singura am paradit pe spate acum un an in iarna cand curatam "ad bocancum" :dizzy: spoilerul de gheata. Sa nu faceti ca mine, ca nu-i cine stie ce rezistent plasticul ala.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...