Jump to content
Sign in to follow this  
vieri

Caut Matiz Gri

Recommended Posts

Daca posesorul matizului gri cu numar B-54(sau 44)-PFU e pe acest forum e rugat sa ma contacteze. Sau daca are cine va vreo informatie despre el va rog sa ma ajutati.Multumesc.

Precizez ca mi-a lovit masina in parcarea selgros bacau si a fugit de la locul faptei. A fost inregistrat de camerele video. De gasit oricum il gasesc ca am facut plangere la politie, dar pana il gaseste politia poate se simte el.

Share this post


Link to post

Ce nesimtit. Era mai bine sa ai numarul exact, daca e 54 are RCA, daca e 44, nu are.

Share this post


Link to post

Da. am verificat si eu pe site-ul acela daca are rca

Share this post


Link to post

Daca intr-adevar nu are, degeaba isi ia acum, avand in vedere ca am fost deja la politie doar daca aranjeaza cu cineva de la vreo firma de asigurari sa ii faca una in care sa fie si ziua de azi inclusa. Eu sper ca are totusi :rolleyes:

Share this post


Link to post

La politie se va vedea daca are 54 sau 44. Sigur este faptul ca o sa-i ia carnetul.

Share this post


Link to post

Nu-i ia niciun carnet! La politie trebuie sa se prezinte in 48 ore.Daca contacteaza pagubasul merg direct la firma de asigurari.

Share this post


Link to post

La politie te prezinti in 24 de ore, nu in 48 ore.

@DGT - inainte de a tasta, informeaza-te si pe urma da-i omului informatii corecte.

Edited by Sam Chuck Yin

Share this post


Link to post

...dacă nu mă înșel, se specifică ''în cel mai scurt timp'', și asta în contextul în care se suflă by default la alcoolmetru ... la 24 h ???

Oricum, specificarea dă naștere la comentarii, dar sigur nu-ți va accepta să tragi un somnic sănătos în patul conjugal înainte de a da probe de putere de sinteză și talent la mânuirea karandaș-ului pe hârtia constatatorului!

Edited by nflt

Share this post


Link to post

Patin on parcare la cora ( parcare privata) nu are contract cu politia... daca si la selgross este la fel nu prea ai ce ii face decat sa il dai in judecata. Eu mergeam pe alee si una a dat cu spatele si direct in mine a intrat ,am mers la politie am luat si un martor si degeaba. Politia nu se ocupa de accidentele din parcarile private unde nu au contract. Bafta si sper sa il gasesti pe nemernic

Share this post


Link to post

Ce contract? / :)

Share this post


Link to post

Nu stiu despre ce contract este vorba dar si un prieten a patit-o intr-o parcare de supermarket si politia nu s-a bagat.Cica nu e considerat drum public.

Share this post


Link to post

Ce contract? / :)

 

cei care detin parcari private si vor ca politia sa intervina in caz de accident sau de altceva se incheie un contract. In caz ca nu daca vrei sa beneficiezi de rca-ul vinovatului ori te intelegi cu el ca sa schimbi locul accidentului ori te lupti cu el in istanta... eu am patit asa ceva la cora si am reparat masina pe al meu casco,polotia ne vrand sa intervina spunandu-mi ca este parcare privata si ei nu au nici o autoritate.

Share this post


Link to post

Intre timp au cautat masina cei de la politie in baza de date. Si se pare ca nu e PFU. Nu exista nicun matiz cu acest numar. Dupa lungi rugaminti la cei de la selgros m-au lasat intr-un final sa vad si eu filmarea. Insa numarul e foarte murdar de aceea si confuzia si s-ar putea sa fie MFU sau HFU.

Edited by vieri

Share this post


Link to post

Sau AFU.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...