Jump to content
Sign in to follow this  
strumfuadi

street legal racing..

Recommended Posts

tocmai am aflat de street legal racing'u de aseara de pe kisseleff. din intamplare a trecut un coleg pe acolo shi era oprita circulatia shi i'a picat fatza ce mashini erau numai peste 200CP

un pug206 WRC 220CP

doo vrx/sti unul de 290 shi unul de 550cp. a batut suta in 3,3sec ala de 550cp

cik a fost modificata mashina in anglia shi l'a costat 68mii lire..

gizas

:aoleo: unii kiar este maniaci..

baietzashi de bani gata.. :rambo:

Share this post


Link to post

si eu voiesc a vedea astfel de manifestari... mai stiti vreuna in viitorul apropiat?

Share this post


Link to post

Cah, mai bine ma plimb cu salupa mea de 105 CP, mie imi sunt de ajuns

Share this post


Link to post

:D

shi mie 125, dar..de amoru' artei, ash vrea sa vad cum e cu o mashina cu puterea unei locomotive...

Share this post


Link to post
Cah, mai bine ma plimb cu salupa mea de 105 CP, mie imi sunt de ajuns

 

Of, of, of, iar ajung aici: motorul de 1.8 are doar 95CP, cel de 2.0 are 105...

Share this post


Link to post
Cah, mai bine ma plimb cu salupa mea de 105 CP, mie imi sunt de ajuns

 

Of, of, of, iar ajung aici: motorul de 1.8 are doar 95CP, cel de 2.0 are 105...

 

Sorry, eu asa tineam minte dar m-am uitat in carte si ai dreptate... :oops:

Share this post


Link to post

Nu e bai, si eu as fi vrut sa aiba 105... Dar merge bine si asa, brusli stie...

Share this post


Link to post

Mai da'de un TVR ce ati zice ha!?!?.....N-am vazut nici unu' in Ro pana acum stiti bolizii astia!?!?!

Share this post


Link to post

marfa englezeasca... la fel de "exclusiviste" ca Aston Martin, de ex..

Share this post


Link to post

Mai ai o bilutza alba ..Nu stiu prea multzi sa sti!

Share this post


Link to post

Cred ca nici nu se fac decat cu volan pe dreapta... Eu aveam in plan o caroserie de TVR pentru electrica pe care ati vazut-o...

Share this post


Link to post

se fac si cu volan pe stg am vrut eu sa import !...Voiam 12 masini pe an vandute!.....

Share this post


Link to post

Wow! Asta da curaj, mai ales ca in RO daca zici TVR toti se gandesc la Andreea Marin...

Share this post


Link to post

Pai da iti dai seama cat ar fi trebuit sa bag in ads pana sa-si dea ghertzoii seama ce e cu noua televiziune ..Sti ca ala rau TVR-ul adica are 800 CP!!!

Share this post


Link to post

Tasmin? Sau asta nu se mai face...

Share this post


Link to post

Nu mai stiu exact cum se numea da' asa e nu se mai face!!!!Ceva au ele naspa ca prea nu se inghesuie sa castige la raliurile alea un de se kinuie sa le promoveze!...Insa sunt ai sa razi destul de ieftine ptr o masina hand made!!!...sI BRITANICA PE DEASUPRA !!!!!!!

Share this post


Link to post

Le-am vazut la Le Mans, se descurcau binisor!

Share this post


Link to post

binisor ?!?!......au iesit pe locul 28 parca !!!!

Share this post


Link to post

Am vazut eu un TVR Chimaera in Sinaia, cu numar de Bucuresti, nou nouta masina.. era a unui gagiu care lucra la turnul de control de pe otopeni (controlor de trafic ) .. vai de cabeza mea .. no further comments

Share this post


Link to post

Rats, mi-a luat-o cineva înainte cu primul TVR în .ro :) . Eh, tot e bine că mai apar şi mărci exotice, şi nu-şi iau toţi în turmă "bemveu", "merţ" şi "pasat".

 

E o bestie maşina, şi arată demenţial - e cea din poză. Nu mai zic de motor ca îmi dau lacrimile de emoţie. Sau de sunetul motorului. :eyespin:

chimaera-13.jpg

Share this post


Link to post

/... cine stie cunoaste .. oricum este o masinapentru cunoscatori .. asa cum sunt multe firme producatoare de masini englezesti ..

Share this post


Link to post

Propun sa tinem un moment de reculegere pentru "halul" in care arata masina...si tie VAXXi rusinica pentru poza :nonono: nu te gindesti si la frustrarile noastre... daca afla ala mic si argintiu ca m-am holbat la alta masina da divort... :P

Share this post


Link to post

una peste alta nu-i usor de stapanit un TVR...Am un amic al carui frate e nu's ce marketing manager la MTV UK si a inkiriat un TVR pentru o zi da'a mers 15 minutzi ca l-a pus intr-un copac !..Tipu'n-a aptzit nimic da'a zis ca nu-si mai pune labele pe masina cu tractiune spate never again!!!!Masinile inssa sunt de-a dreptul impresionante si pentru 40.000 de euroi zau nu stiu la segmentul asta ce-ai putea lua mai tare...Da-ti si voi la TVR Engineering Ltd info@tvr.co.uk si o sa mai cititi cateva lucruri dragutze...

Share this post


Link to post

pardon stati ca v-am dat emailul uite aici www.tvr-eng.co.uk...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...