Jump to content
Sign in to follow this  
cassilo

Importator Xenongt Vinde Kit-Uri Si Accesorii Xenon

Recommended Posts

Importator

Tel 0727464433

Ym : ecosatmultiservice

 

Kit xenongt digital h7,h3,h1,.....h10,h11,h13,h8 au urmatoarele preturi in functie de cantitatea cumparata :

 

1 bucata kit xenon cumparat - 170.00 ron / kit

2 bucata kit xenon cumparat - 160.00 ron / kit

3 bucata kit xenon cumparat - 150.00 ron / kit

 

Kit xenongt digital h4 au urmatoarele preturi in functie de cantitatea cumparata :

 

1 bucata kit xenon cumparat - 230.00 ron / kit

2 bucata kit xenon cumparat - 220.00 ron / kit

3 bucata kit xenon cumparat - 210.00 ron / kit

 

culori disponibile 6000k si 4300k

 

bec xenon h7,h3,h1,.....h10,h11 - 60 ron/set

bec xenon h4 bixenon - 90 ron/set

bec xenon d2s - 100 ron/set

ballast digital - 60 ron/set

anulaor bec - 20 ron/bucata

soclu bec - 20 ron/bucata

 

livrare in orice localitate din tara prin ramburs ( pret curier incepand de la 24 ron/colet tur-retur )

 

obeservatii: Produsele sunt marca noastra brand "XENONGT" si numele produsului "EAGLEYE" , Daca produsele noastre sunt ieftine asta nu inseamna ca au o calitate indoielnica . Avem aceste preturi pentru ca reprezentam un brand 100 % romanesc care este este din punct de vedere calitativ cu mult superior celor ce sunt la ora actuala pe piata . Pentru a sustine calitatea ne-am permis sa serigrafiem cu laser brand-ul pe produsele noastre , deci vindem un brand nu un no name! Multumim pentru incredere!Produsul kit xenongt digital ese compatibil cu toate marcile de autoturisme , este stabil si fiabil in exploatare iar rata defectarii este foarte mica <0.2% , din punct de vedere constructiv si calitativ este indentic cu echipamentele instalate pe autoturisme din fabrica . Pentru unele autoturisme este compatibil 100% chiar daca acestea sunt prevazute cu martor de bec ars .Ballastul digital are scris pe el numele producatorului , data fabricarii , clasa de calitate (litera A ),seria produsului si numarul lotului din care face parte (daca nu contine aceste informatii este un ballast analogic . Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati! Multumim!

Share this post


Link to post

Oferta pentru membrii forumului H4 hi/lo - 220 ron/kit , H1 - 160ron/kit , H11 - 160ron/kit , H3 - 160 ron/kit ,

 

tel 0727464433

YM ecosatmultiservice

post-32434-054156300 1298114592_thumb.jpg

post-32434-088547900 1298114727_thumb.jpg

post-32434-044391100 1298114770_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Au certificat de conformitate RAR ?

Daca ma opreste Politia si nu doresc sa dau o "atentie" , imi retine talonul daca am asa ceva pe masina ?

Share this post


Link to post

Au certificat de conformitate RAR ?

Daca ma opreste Politia si nu doresc sa dau o "atentie" , imi retine talonul daca am asa ceva pe masina ?

Nu vindem culori neomologate EU , nu este nevoie de un certificat RAR atat timp cat se pastreaza limita culorilor !!!!!!! Si nu sunt probleme cu pariticipantii la trafic atat cat obturatoarele becurilor cu xenon sunt calibrate .

 

Kit xenongt hid digital h7,h3,h1,.....h10,h11,h13,h8 - 170.00 ron/kit cu transport inclus

 

Kit xenongt hid digital h4 bixenon - 230.00 ron/kit cu transport inclus

 

Kit lupe complet - 450.00 ron/kit cu transport inclus

 

Kit lupe fara ballast - 350 ron/kit cu transport inclus

 

bec xenon h7,h3,h1,.....h10,h11 - 60 ron/set

bec xenon h4 bixenon - 90 ron/set

bec xenon d2s,d1s,d2r,d1r - 100 ron/set

ballast digital - 60 ron/bucata

anulator bec ars - 20 ron / bucata

soclu bec ( adaptor ) - 20 ron / bucata

 

produsele cu garantie au 12 luni ballast si 6 luni bec

livrare in orice localitate din tara prin fancourier si posta romana cu plata prin ramburs oferta valabila in limita stocului

 

observatii: Produsul kit xenon digital este compatibil cu toate marcile de autoturisme , este stabil si fiabil in exploatare iar rata defectarii este foarte mica <0,2 %, din punct de vedere costructiv este indentic cu echipamentele instalate pe autoturisme din fabrica. Pentru unele atoturisme este compatibil 100% chiar daca acestea sunt prevazute cu martor pentru bec ars.ballastul digital are scris pe el numele producatorului , data fabricarii , clasa de calitate ( litera a ), seria produsului si numarul lotului din care face parte ( daca nu contine aceste informatii este un ballast analogic) .pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati! Multumim!

Share this post


Link to post

Kiturile "bixenon" sunt cu adevarat Bi-Xenon sau Movable(adica are doi bulbi pe bec sau are un singur bulb cu o oglida rotativa) :thumbl:

Share this post


Link to post

"Si nu sunt probleme cu pariticipantii la trafic atat cat obturatoarele becurilor cu xenon sunt calibrate ."

Te rog dezvolta aceasta afirmatie pt becul de tip H1.

Eu caut ceva asemanator cu cel de tip H1R.

Share this post


Link to post

Ia te rog sa postezi explicit ce contine de exemplu kit xenon h4.si daca are schema sau prospect de montaj si daca poate sa o faca oricine si daca imi pun io la matiz nu maia politia ca n-am lupe?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Te rog - poze si detalii pentru kit lupe complet.

Multumesc

  • Like 1

Share this post


Link to post

"Si nu sunt probleme cu pariticipantii la trafic atat cat obturatoarele becurilor cu xenon sunt calibrate ."

Te rog dezvolta aceasta afirmatie pt becul de tip H1.

Eu caut ceva asemanator cu cel de tip H1R.

Aproape orice far de autoturism are in interior un obturator pentru bec , acel obturator face in asa fel incat lumina ce pleaca din bec sa nu se imprastie aiurea pe toata suprafata oglinzii farului adica nu lasa lumina sa lumineze partea de jos a oglinzii farului si prin reflexie sa puna probleme participantilor la trafic un exemplu este farul ce are doua becuri in el unul pentru faza lunga ce nu are obturator becul se vede direct si cel de faza scurta ce are in fata obturatorul . Sper sa fi fost destul de explicit :)

 

Ia te rog sa postezi explicit ce contine de exemplu kit xenon h4.si daca are schema sau prospect de montaj si daca poate sa o faca oricine si daca imi pun io la matiz nu maia politia ca n-am lupe?

 

Un kit de xenon H4 contine cele doua becuri , doua ballast , clemele de prindere a ballastului si cablul cu controlerul pentru faza lunga si scurta , recomandabil pentru matiz este culoarea de 4300 k , are schema de instalare dar recomandabil este efectuarea ei in service autorizat pentru a beneficia de o eventuala garantie , in pozele de mai sus ai exemplu de ballast , kit xenon simplu iar cel ce becul contine acel metal sunt H4 ( metalul este obturatorul pentru H4 de care am vb mai sus)

 

Te rog - poze si detalii pentru kit lupe complet.

Multumesc

Kit-ul de lupe contine cele doua lupe cu becuri si oglinda , ballasturi si cablul cu controler , silicon pentru refixarea geamurilor de la far!

post-32434-035724800 1298625994_thumb.jpg

post-32434-068452900 1298626216_thumb.jpg

post-32434-091187400 1298626239_thumb.jpg

Edited by cassilo

Share this post


Link to post

Da-mi te rog niste cote la xenonul cu lupe

multumesc!

Share this post


Link to post

Da la matiz se pot pune si lupe?si daca da ,atunci cat costa totul?

Share this post


Link to post

uscatule, mi-ai luat vorba din tastatura :)

cote vreau si eu - de la baza oglinzii (care vine in soclul becului original) pana la buza lupei. Sa imi dau seama daca intra in farurile in care vreau sa le montez

 

multumesc

Share this post


Link to post

citat din rasp pe mail de la RAR (@rarom.ro):

Modificarea/inlocuirea dispozitivelor de iluminare si semnalizare luminoasa se accepta numai cu elemente care poarta marcaj de omologare specific si daca verificarea efectuata evidentiaza faptul ca noile dispozitive isi indeplinesc rolul functional.

Inlocuirea farurilor initiale cu altele cu surse de lumina cu descarcare in gaz (tip Xenon) este acceptata numai daca vehiculul este echipat cu tot kit-ul necesar, asa dupa cum producatorul acestuia a prevazut in fabricatia curenta pentru respectivul tip de vehicul: faruri, surse de lumina cu descarcare in gaz, dispozitivul care declanseaza arcul electric (ignitor) si cel care stabilizeaza curentul electric (ballast), sistemul automat de

reglaj in functie de sarcina, spalator.

Daca aceste componente sunt cele originale, pe care producatorul le monteaza in fabricatia curenta, acestea trebuie montate in ateliere autorizate ale reprezentantei constructorului in Romania, fapt dovedit prin emiterea unei adrese in care se enumera elementele montate si se mentioneaza ca acestea sunt originale (de prim montaj).

In cazul in care componentele sunt destinate montajului ulterior fabricatiei (retrofit), echiparea vehiculului trebuie realizata in cadrul atelierelor autorizate pt modificari constructive. In acest caz se va solicita declaratia de conformitate in care se vor enumera elementele montate, specificandu-se dupa caz, nr. de omologare CE/ECE ONU ale acestor produse.

In ambele cazuri, dupa reomologarea vehiculului se va mentiona in CIV textul "Echipare retrofit cu surse de lumina cu descarcare in gaz".

 

sper ca e clar pt toata lumea ca daca nu ai instalatia completa omologata RAR si trecuta in CIV nici un kit xenon aftermarket nu e legal.

Share this post


Link to post

Aproape orice far de autoturism are in interior un obturator pentru bec , acel obturator face in asa fel incat lumina ce pleaca din bec sa nu se imprastie aiurea pe toata suprafata oglinzii farului adica nu lasa lumina sa lumineze partea de jos a oglinzii farului si prin reflexie sa puna probleme participantilor la trafic un exemplu este farul ce are doua becuri in el unul pentru faza lunga ce nu are obturator becul se vede direct si cel de faza scurta ce are in fata obturatorul . Sper sa fi fost destul de explicit :)

 

 

Este imposibil ca un far facut pentru bec cu halogen sa lumineze la fel cu un bec cu xenon. Zona in care se produce lumina la un bec cu xenon este mult mai mare decat filamentul unui bec halogen de aici si o aura in jurul farurilor plus imposibilitatea sa creezi o lumina uniforma pe sosea.

La farurile fara lupa, si care vin din fabrica cu xenon, becurile au o protectie metalica, un fel de inel care face ca lumina sa nu se imprastie, ci sa o focalizeze in fata. Acele becuri au in denumire terminatia 'r'. Ex: D2r (reflective) e pentru far cu oglinda, D2s e pentru far cu lupa. Odata aparute pe piata aceste kit-uri xenon after market, au aparut si becuri speciale pentru faruri cu oglinda, dar foarte putini cunosc acest aspect. Deci, eu nu am far cu lupa, asadar caut becuri H1r.

Ideea este ca, orice instalatie folositi,becurile sa fie cu protectia aceea antireflexie in partea de sus,gen H1R,H7R,HB4R etc.

post-8813-016932300 1298640485_thumb.jpg

 

Stima.

Share this post


Link to post

Este imposibil ca un far facut pentru bec cu halogen sa lumineze la fel cu un bec cu xenon. Zona in care se produce lumina la un bec cu xenon este mult mai mare decat filamentul unui bec halogen de aici si o aura in jurul farurilor plus imposibilitatea sa creezi o lumina uniforma pe sosea.

La farurile fara lupa, si care vin din fabrica cu xenon, becurile au o protectie metalica, un fel de inel care face ca lumina sa nu se imprastie, ci sa o focalizeze in fata. Acele becuri au in denumire terminatia 'r'. Ex: D2r (reflective) e pentru far cu oglinda, D2s e pentru far cu lupa. Odata aparute pe piata aceste kit-uri xenon after market, au aparut si becuri speciale pentru faruri cu oglinda, dar foarte putini cunosc acest aspect. Deci, eu nu am far cu lupa, asadar caut becuri H1r.

Ideea este ca, orice instalatie folositi,becurile sa fie cu protectia aceea antireflexie in partea de sus,gen H1R,H7R,HB4R etc.

post-8813-016932300 1298640485_thumb.jpg

 

Stima.

Eu am explicat asta mai sus ce este du acel R , se foloseste in special pentru masinile ce nu au in far obturator , am facut teste pe o LAGUNA cu si fara obturator cu D

2R si D2S , iar cu zona in care produce lumina un bec cu halogen si unul cu xenon nu are nici o legatura cand sunt in far amandoua se aprind in zona de focalizare , acel material la care te referi este pus acolo ca becul sa nu lumineze partea de jos a farului si prin reflexie sa nu afecteze participantii la trafic , exact acelasi lucru ca si obturatoarele din faruri am pus o poza ca sa vezi la ce ma refer

post-32434-070410600 1298722770_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...