Jump to content
Sign in to follow this  
neonne

Poze Motor Cielo

Recommended Posts

Cielo GLE,Sohc,noneuro.

Share this post


Link to post

Si eu sunt de parere ca e noneuro! In primul rand anul de fabricatie trebuie sa iti dea de gandit ...Dar e posibil ca motorul sa nu fie cel original, si sa fie unul E2 (desi sunt slabe sanse).

Share this post


Link to post

Multumesc...asa ma gandeam si eu, era prea frumos sa fie adevarat :wallbanger: . Se pare ca totul este original pe ea, nu a fost schimbata decat culoarea, la un moment dat. Teapa mea.

Merci inca o data

Share this post


Link to post

:o fftopic: Nu e chiar teapa, daca zici ca totul e original si in stare buna, atunci ai luat o masina super, dupa parerea mea! :D

Share this post


Link to post

Acum depinde si la ce pret a luat-o ca euro2 :)

poze cu motorul meu din pacate nu am , vroiam sa il detronez pe OVI_JER la curatenie :P

Share this post


Link to post

:tongue: Si mie mi-a zis la fel. Dar dupa ce am gasit eu forumul asta m-am clarificat. Era non euro, adica fara catalizator si fara sonda lambda.

Eu zic sa te uiti sub masina dupa catalizator, apoi uita-te la motor daca iti intra vreun cablu in galeria de evacuare (intre motor si radiator pe sub tabla aia pe care scrie HOT sau vezi tu pe acolo ca eu nu ma pricep la explicatii)

Share this post


Link to post

M-am uitat dupa chestiile respective

:shocking: :shocking: :shocking:

nici urma...

La banii care i-am dat...asta e. Ma bucura ca merge bine, arata impecabil, totul e original pe ea, nu sunt, deocamdata, probleme. Dar mi-am luat-o peste bot cu ce mi-a spus fostul proprietar. Sper sa aiba si km reali.

Curand o sa postez poze cu motorul.

Share this post


Link to post
... Dar mi-am luat-o peste bot cu ce mi-a spus fostul proprietar ...

Ne-ai facut curiosi.

Share this post


Link to post

Mi-a spus ca masina are motor EURO 2. Kilometrii sper ca sunt reali (77.000). Arata ca avand km astia. Insa pe cartea de service ascrie ca a schimbat uleiul ultima oara la 100.000 km si ultima revizie la 69.000 km

Neatentia mea...bucuria mea...

Mult succes

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...