Jump to content
Sign in to follow this  
david33

Faruri Ceata Aveo

Recommended Posts

Buna ziua! Sunt nou pe forum si as dori sa va salut pe toti cei ati avut curaj sa va luati masini de la chevrolet! ma numar si eu printre temerari! sa le stapanim sanatosi! Am un Aveo din 2007 caruia i-am pus si instalatie de gaz. merge bine. PROBLEMA: mi s-a ars un far de ceata, stanga fata si nu stiu cum se schimba. Ma poate lumina cineva? Multumesc! iertati-mi stangaciile inceputului!

Share this post


Link to post

mulumesc mult, dar nu m-a ajutat. nu am putut descarca. ma poate totusi ajuta cineva? am inteles ca e cam complicat de schimbat acele faruri, becuri de ceata. MULTUMESC!!!

Share this post


Link to post

Salut,

Uite aici pe unde vin cablurile: http://home.booroondook.ru/gmtis/en/documents_2007/kalos-nb/start_kalos-nb.html

Din ce vad eu in pozele cu fire, ca sa ajungi la far trebuie sa te bagi sub masina, sa dai jos aparatoarea de noroi de sub bara (la Nubira e prinsa prinsa cu niste suruburi, banuiesc ca e la fel si la Aveo) si apoi vei avea acces la farul de ceata. De obicei becul e prins cu o clema de sarma pe care trebuie sa o desfaci si apoi sa il tragi afara drept.

 

Cam asta aia avea de facut. Cel mai greu probabil va fi sa gasesti o rampa :) .

Bafta!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...