Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Solutie Spalat.........luneta.

Recommended Posts

Am si eu o intrebare pentru cei care au stergatoare pe luneta:pe unde se pune solutie pentru pompa de spalat luneta??

Share this post


Link to post

in cazul tico, se alimenteaza din rez principal (din fata). asta daca nu s-a intrerupt intre timp tubuletzul si e un chin sa-l schimbi, cum este cazul meu...

Share this post


Link to post

Ovidiu, nu cred ca sunt 2 rezervoare. Eu îl umplu numai pe cel din fata motorului, cel pe care-l are toata lumea. Niciodata n-am ramas fara solutie pentru luneta. Daca nu-ti merge (tie sau altcuiva) inseamna ca s-a înfundat gaurica aia de nu stiu câti microni care arunca jetul :-W !

Share this post


Link to post

@FlorinBad: nici n-ai sa ramai niciodata fara solutie de spalat luneta pentru ca e rezervorul comun.

La SE are 2 pompe pe el. Stiu asta clar pentru ca toate matizele au montat din fabrica furtunul de la rezervor pana la hayon (fara sa fie legat) si mai stiu ca eu cand mi-am cumparat rezervorul de lichid de spalat parbrizul l-am cumparat de la Dl NicuBarbu modelul pentru SE in sus, pentru ca era cu 70k lei mai ieftin :dizzy: , desi nu stiu care e logica (doar are mai putin material, are o gaura in plus), iar apoi am luat un dop de cauciuc+izolir cu care am ingrosat dopul si am astupat astfel gaura destinata pompei nr 2. Capatul dinspre rezervor mi-a atarnat pe la gaura farurilor de ceata 2 ani de zile pana l-am rezolvat cand am schimbat rezervorul (initial credeam ca e de la AC :dizzy: pentru ca mai vedeam murdar de lichide spoilerul pe acolo, dar cred ca erau cainii de vina(se vede si in avatar, furtunul nu mai atarna in poza, dar mizeria a ramas si reaparut :mda: ) iar celalalt capat il gasiti daca dati la o parte ornamentul din stanga din portbagaj si analizati instalatia electrica de acolo. si cu asta am epuizat subiectul.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Ok am priceput.Inchideti.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...