Jump to content
Sign in to follow this  
moga1688

Cielo Tm11Mhn

Recommended Posts

Sa va prezint si eu cielo meu ,(am si uitat de cand nu am mai intrat pe aici).La inceput a fost un cielo simplu ,dupa un accident putin cam urat am zis sa o refac dar si putin sa fie diferita.Masina este an `97 ,4 geamuri electrice,servo ,xenon,piele scaune fata,jante aliaj,muzica si alte maruntisuribananab.gif.Pozele sunt umpic mai vechi, la masina s-a refacut bara fata indreptat numarul acum urmeaza usile.Astept comentariile voastre in legatura cu masina

post-9185-026820400 1288340858_thumb.jpg

post-9185-041793800 1288340904_thumb.jpg

post-9185-031114100 1288340928_thumb.jpg

post-9185-047518700 1288340953_thumb.jpg

post-9185-088529300 1288340991_thumb.jpg

post-9185-021392300 1288341047_thumb.jpg

Edited by moga1688
  • Like 2

Share this post


Link to post

Mişto semnalizările alea negre..

  • Like 3

Share this post


Link to post

mersi, le-am avut normale dar parca nu se vedea ok cu farul innegrit si atunci am zis ca le fac si pe ele negre.

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii şi majusculele acolo unde se impun.
  • Like 1

Share this post


Link to post

Emil nu era nici pe departe apreciativ, ci mai degraba...ironic. Semnalizarile innegrite, fumurii sau...altfel, reprezinta deseori cauza unor accidente destul de urate, mai ales pe timp de zi.

In rest masina arata misto, s-o stapanesti sanatos :lavolan: .

Share this post


Link to post

Sunt cam ilegale, dar la angajatii MAI se accepta.

Share this post


Link to post

In poza 3 proiectoarele sunt data cu smoala?

Edited by Englishman
  • Like 1

Share this post


Link to post

Sunt excelente atunci când e ceaţă. Nu te gândeşti niţel.. ceaţa albă, proiectoarele albe.. :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Proiectoarele au fost doar un experiment ,o sa dau jos "smoala" si le fac pe interior cu spray de stopuri.Oricum nu le folosesc ,pe timp de ceata le aprind sa ma vada din spate ca oricum sunt degeaba(poate becurile mele sunt obosite)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Bine ai venit, eu te stiu de dincolo.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Oho,salut nenea,bine te-am regasit.

Masina o cunosc,stiu si istoria ei,s-o pastrezi sanatos in continuare si spor la imbunatatiri.

Multa bafta.ok.gif

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ieri profitand de timpul inca bun,am schimbat uleiul,ARAL BlueTronic 10w40 + filtru MANN,pe maine daca nu ploua vreau sa schimb si lichidul de frana(TEXACO ,parca asa scrie pe bidon DOT4),si nu in cele din urma sa trec la jantele de tabla20000000.gif

  • Like 2

Share this post


Link to post

Din pacate am trecut si la jantele de tabla (degeaba ca inca e vara aici),dar nu mai cobor aliajele din pod.Pe fata am jante de golf 3 si spate de cielo.Am luat un spray alb ,am vopsit jantele ,cele de golf imi plac mult cum arata ,cele de cielo ,asa si asa.Am schimbat locul cdplayerului cu tavita aia pentru ca cine statea in dreapta tot imi dadea cu genunchiul in stick.Am dat si "smoala" de pe proiectoare jos,cat am putut si avut timp,si o poza cu cielo intre concurenta

post-9185-089512100 1290022264_thumb.jpg

post-9185-091472900 1290022293_thumb.jpg

post-9185-005406700 1290022335_thumb.jpg

post-9185-033548000 1290022363_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Pentru poze de parcare s-a inventat facebook.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Doar o alta cazatura de 400 de euro care vrea sa bata recordul de poze facute cu telefonul sau alt jaf de sapuniera si postate pe un forum.

Intelegem, in lipsa picatului cieloclub, invazia manelizarii s-a oprit pe daewooclub.

  • Like 3

Share this post


Link to post

Super tare tun(n)ingul cu autocolantul pe parbriz! ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post

Lasati baiatul in pace, la 22 de ani e greu sa ai ceva mai bun de atat, are toata viata inainte.

 

Ceva mai multa atentie la interior ar fi necesara - plasticele alea cu vopsea julita arata ca naiba.

Daca nu ai bani de investit in ea, nu e problema, macar mentine-o curata si ingrijita.

Proiectoarele alea tot ca dracu arata, mai bine da-le jos de tot si cauta niste capace originale de Cielo standard sa pui in locul lor.

Numarul ala din fata, poti sa incerci sa-l indrepti cat vrei, tot de cacao arata, nu e o avere de inlocuit, il declari pierdut/furat, dai vreo 20 de lei si iei unul nou.

 

Daca tot ai pus poze, macar baga vreo doua si cu motorul. Abia acolo presimt ca e mai multe de comentat.

Edited by Englishman
  • Like 3

Share this post


Link to post

Lasati baiatul in pace, la 22 de ani e greu sa ai ceva mai bun de atat, are toata viata inainte.

N-are cineva ceva cu baiatul sau cu masina lui, intrebarea era ce rost are sa facem publicitate penuriei (lipsa de idei si de mijloace), a devenit asta o mandrie ?

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu era nici o lipsa de idei voiam sa vad ce ziceti cum arata cu jantele albe,si de proiectoare nu am avut timp sa dau de tot jos "smoala".Am zis ca o sa le fac pe interior negre.Si daca masina mea face 400 de euro care e problema , bagi tu banii in ea???E bine ca te-ai nascut tu in avion,si poze da fac cu telefonul din comoditate ,o rezolutie de 3.15 nu e ok??Ce vrei acum poze profesionale sa fi tu incantat.Plasticele din interior o sa le fac toate negre sa fie in ton cu scaunele,doar ca nu am timp acum.

Edited by moga1688
  • Like 1

Share this post


Link to post

Haideti fratilor nu mai fiti rai,face si el ce poate. :P

  • Like 1

Share this post


Link to post

Si nu trebuie sa afle ce i-a iesit ? Eu cred ca la +20 de ani orizontul de asteptari este mult mai mare si, implicit, tintele propuse mai indepartate.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Din toate pozele - arata bine acest Cielo cu jantele de Lancia.

Share this post


Link to post

Pai si ce are masina mea de domnul, cu masina perfecta, spune ca e o cazatura ???Ca are jante de aliaj ,xenon,scaune de piele,muzica ,faruri facute cum au majoritatea.Spuneti-mi exact ce va deranjeaza la masina.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Daca nu ti-am spus-o, ti-o repet: n-are cineva ceva cu persoana ta sau cu masina ta ! Dar esti constient de ridicolul acelor poze ? Daca le postai la topicul "pasiune pentru fotografie" aveau o tema buna: imortalizarea lipsei de sperante sau pregatiri de inmormantare la romani sau amintiri din tranzitie sau Cristos intre talhari (logan - cielo- logan), etc... Postandu-le aici, asociezi temele de mai sus cu masina ta. 'nteles ? Tu-ti pui masina in cea mai defavorabila lumina si ma intrebi pe mine ce-am cu ea ? Deja, te pui si pe tine in aceeasi lumina.

Edited by tolin
  • Like 2

Share this post


Link to post

Pentru mine, definitorie ramane bulina IPA de pe parbriz.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Ai mai facut o miscare proasta cu inversarea CD player-ului. Acum ai acces mult mai greoi la comenzi, asa-i? Vine taman in dreptul schimbatorului.

 

Daca voiai sa faci ceva mai istet, cumparai un prelungitor de stick USB, bagai stick-ul in torpedou, frumos, si terminai povestea.

 

Tolin are dreptatea lui, masina e trista, cumva, deprimanta. Secretul sta insa in detaliile pe care le ignori cu obstinatie. Daca nu stii care sunt alea, intreaba.

 

 

PS . Buna aia cu Christos intre talhari.

Edited by Englishman
  • Like 3

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...