Jump to content
Sign in to follow this  
mr_

Achizitie Garaj: Pro Si Contra

Recommended Posts

O sa negociez si eu reducerea de asigurare. Probabil voi renunta si la asigurarea full, si voi merge pe o formula partiala.

La noi inchirierea unui garaj e intre 100 si 150€, iar a unui loc de parcare subterana pe la 80-100. Daca gaseam garaj cu 18€ nu ma mai complicam cu cumparatul. La preturi Belgia nu e Germania, din pacate... aici toate sunt mai scumpe.

Share this post


Link to post
In perspectiva achizitiei unei noi masini (inmatriculata aici, cu Nubira mai am voie pana in ianuarie dupa care trebuie sa o vand),

 

:o fftopic: De ce trebuie s-o vinzi?

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Iuhuu... incape si scuterul. Greu, dar incape. Insa e loc de mai bine, daca ma parchez mai excentric si mai castig si vreo 10cm in fata, unde acum sunt doua pneuri babane pe post de protectie anti-tamponare.

Si ar incapea si un set de jante de iarna, si eventual pe perete/tavan pot baga si biclele.

In weekend ii trag si un sezor de miscare legat la alarma de acasa, ca e suficient de aproape cat sa bata wirelessul.

 

Deocamdata am cheile, peste vreo doua trei luni o sa am si actele :D

 

Am clarificat problema terenului. Deci acolo este un lot de 7 garaje, si cei 7 magnifici proprietari de garaje sunt proprietari in indiviziune si pe terenul pe care sunt construite. Adica, sunt proprietar pe 1/7 din terenul intregului lot, fara sa fie neaparat vorba de terenul de sub garajul meu. Cum zic juristii, am 1/7 din fiecare distanta Planck la patrat din suprafata lotului :D

post-1523-035421500 1288947558_thumb.jpg

post-1523-043112200 1288947563_thumb.jpg

post-1523-056915400 1288947568_thumb.jpg

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Senzorii spun ca nu mai am loc deloc cand in realitate am inca vreo 30cm :) O sa schimb cauciucurile alea cu o bucata de burete sau de polistire, mult mai subtire.

In cazul meu 20cm fac diferenta intre a baga scuterul si beat sau a-l baga de parca dezamorsezi o bomba, ca sa nu zgarii masina...

Share this post


Link to post

Atunci poti sa-ti faci niste repere pe pereti si cand esti in dreptul lor stii cat mai ai pana la "impact".

Cat despre beat ma gandesc ca nu e cazul! :P

Edited by cristidavid

Share this post


Link to post

Beat pe scuter e o combinatie destul de haioasa.

Stresat am voie? :D

Share this post


Link to post

De ce stresat? Doar nu mai traiesti in Romania! glumesc, desigur!

Share this post


Link to post

Ploaia, noaptea lunga... gagicile... :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...