Jump to content
Sign in to follow this  
mircea.t

Conducta Aer Conditionat

Recommended Posts

Salut si bine v-am gasit,

 

Din octombrie anul trecut sunt mandrul posesor al unui Espero 1.5 DOHC 16V bananab.gif Masina mergea perfect pana vara asta cand parca au apucat-o toate cele. Ca sa exemplific:

 

Conducta de aer conditionat care intra in compresor s-a fisurat, am descoperit asta cand am vrut sa inlocuiesc freonul pentru ca nu mai baga aer rece deloc.

 

Intrebare: unde gasesc o conducta noua si cat costa? In targ la Vitan n-am gasit iar sh nu-mi vine sa iau ca mi-e ca dau banii degeaba...

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Nimeni? Stie atunci cineva daca pot lipi conducta existenta cu ceva gen Poxilina si sa tina?

Share this post


Link to post

Zicea Zmeu ceva pe-aici, da' prin 2004 era asta. Cu lipici, nici o sansa.

Share this post


Link to post

La magazinele serioase ai incercat? sau esti pe principiul daca nu e in Vitan nu exisa? am fost si eu odata in VItan si mi s-a parut o gaura infecta plina de samsari si escroci. Vezi sa nu fie aceasi de la Cielo exe, sau adaptabila usor.

Edited by argon

Share this post


Link to post

N-am fost doar in targ, am luat toata zona Mihai Bravu la pas + telefoane la diferite magazine gasite pe net...

 

Stie cineva sigur daca conducta de la Cielo se potriveste? Ca sa nu dau banii degeaba..

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Daca tot e sparta o dai pe a ta jos si mergi la magazin de piese Daewoo(cauta pe forum unde se afla in Buc) cu ea ca sa compari cu cea de Cielo, de asemenea mai e varianta din dezmembrari, sunt multi ce dezmembreaza Espero neinmatriculate de dincolo.

Edited by argon

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...