Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Ce Se Construieşte Vizavi De Metro Otopeni ?

Recommended Posts

Am fost eu azi. De juma' de ora m-am intors, de fapt. E un mare ... fas, as putea zice, sunt dezamagit. Adica e bine ca au facut rampa aia pentru ca scapi de intersectia cu cei care ies de la aeroport, dar e prost pentru ca entuziasmul moare repede, caci se sta bara-la-bara inca de pe pod (inainte macar stateam la coada sub pod, la umbra, acum pot sa admir de sus intrarea in aeroport). Gatuirea serioasa e provocata de santierul ala de 4 kilometri pentru largirea la 6 benzi.

Share this post


Link to post

@VAXXi La 1 septembrie ar trebui cel putin teoretic ca santierul de 4 km pentru largirea la 6 benzi sa dispara si sa se circule in conditii normale, totusi ce 2 poduri de la aeroportul Baneasa si de la Academia de Politie vor fi gata abia peste 2 ani :(

Share this post


Link to post

O sa cred asta cand le-oi vedea. Pana atunci, se sparge asfaltul proaspat turnat in n-shpe locurica sa monteze capacele de canal. Tehnologia anilor 1900, bun venit.

Share this post


Link to post

Nici eu nu prea cred ca lucrarile vor fi gata la 1 septembrie, mai alesc ca acum 2 zile am citit in ziar ca Ministru Transporturilor a avut o discutie cu firma care efectueaza lucrarile si i-a cam urecheat ca sunt in intarziere cu 2 luni, spre deosebire de firma care a efectuat lucrarile la pod care l-au predat cu circa 1 luna mai devreme

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...