Jump to content
Sign in to follow this  
freonauto

90 Lei - Incarcare Freon Auto ! La Domiciliu

Recommended Posts

Incarcare freon AUTO la domiciliul clientului 90 RON .

Incarcare freon AUTO orice tip 90LEI;verificare instalatie climatizare cu ultraviolete; curatare vaporizator de bacterii; completare ulei compresor; Disponibilitate in orice zi a saptamanii in Bucuresti si imprejurimi. Deplasarea la domiciliul clientului este absolut gratuita !Garantie asigurata!!!0768.343.171

post-28101-127376365644_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Recomand,punctual si profi.

Share this post


Link to post

@Miste_R: Tu ce ai facut exact la instalatia ta?

As vrea o verificare a instalatiei si daca este cazul completare cu freon la un Cielo Executive 2002.

Se poate face acest lucru in parcarea de la serviciu?Cat dureaza si cat ma costa cu tot cu verificare?

 

Merci.

Edited by bella

Share this post


Link to post

Aceeasi intrebare si pentru mine - cielo '97 - dar in parcarea de acasa dupa 7 seara.

Si cat este garantia pe lucrare?

multumesc

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Se foloseste statie de incarcat (din aia care face ea tot, videaza...etc) sau butelie pe cantar si manometru?

Share this post


Link to post

@bella -am reincarcat pur si simplu(freon,ulei) ,pt ca am pierderi pe la garniturile compresorului si in fiecare an sunt nevoit sa repet operatiunea.

 

De data asta am vrut si o "igienizare-reimprospatare"-se foloseste un spray special(NU cele din comert gen xpert clima etc)care se pulverizeaza in zona vaporizatorului.(pe traseul de dupa filtru de clima)

 

Operatiunea dureaza cam 20 de minute si e identica cu cea din service,numai ca aparatura este mobila.

 

Rezultatul: la fel cu cel obtinut dupa vizite in diverse sevice-uri de ac+miros fresh in masina.(ramane de vazut cat dureaza)

Faza cu "omoratul bacteriilor" o s-o repet si saptamana viitoare.

 

@Dj_Dark- butelia(una mica) exista. :)

Share this post


Link to post

Si manometru si cantar nu? :)

 

PS De unde a stiut cat ulei sa bage?

Share this post


Link to post

Recomand si eu, ieri am apelat la serviciile lui @freonauto si este o persoana serioasa!

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Da, e o persoana punctuala si "serioasa", dar din moment ce se ocupa numai cu asa ceva, ar trebui sa si stie cum se rezolva o anumita problema aparuta in urma reincarcarii instalatiei cu freon.

 

De exemplu, la mine, a bagat mai mult freon decat trebuia (atat ii arata pe calculator) si era sa-mi strice toata instalatia.

Mai concret, dupa ce a reincarcat, pe loc mergea normal, dar in mers incepuse sa faca figuri, in sensul ca se bloca compresorul.

L-am chemat din nou si a spus ca am avut "freon prost" inainte si ca trebuie desfacut compresorul sa vad ce am de schimbat pe acolo (rulment, ambreiaj), desi a verificat presiunile si a spus ca sunt OK.

 

M-am dus la un service specializat dupa lungi cautari si s-a rezolvat doar din reglarea presiunii in instalatie. (prea mult freon)

 

Daca mi se bloca compresorul de tot, oare imi cumpara el mie altul din cauza? Nu cred.

Astia sunt "meseriasii" nostri. :)

Share this post


Link to post

Ma bucur si iti multumesc ca ai postat acest feedback.

 

Ieri l-am sunat si eu si pe langa faptul ca nu ofera garantie deloc, toate explicatiile la telefon s-au redus cu afirmatia "vedem la fata locului".

Aaa, si pretul este 95 lei, incarcare cu freon, probabil si ulei, nimic altceva.

 

La 100 lei exista servce-uri care dau garantie 3 luni si factura, chitanta, etc.

Unde ai rezolvat cu reglarea presiunii si cat a costat?

Share this post


Link to post

Cu placere. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...