Jump to content
Sign in to follow this  
alessu1986

Geamuri Patate

Recommended Posts

Salutare,

 

Am deschis acest topic deoarece nu am mai gasit nimic asemanator nici macar pe google...

 

Poate au mai patit si altii asa ceva sau stiu despre ce este vorba si daca se poate remedia cumva.

Intr-o dimineata am gasit ceva alb,gen var pe masina(pe geamurile laterale dreapta si pe parbriz). La inceput nu am dat importanta si am spalat masina abia la 2 zile dupa,ca sa constat ca geamurile mele au ramas patate,parca sunt tot timpul ude. Vopseaua in scchimb nu are nimic,s-a curatat.

Dupa cateva zile,aceeasi problema,dar de data aceasta pe geamurile laterale stanga si pe luneta. Am curatat destul de bine chiar innainte sa plec cu ea,dar tot patate au ramas.

Am mers si la spalatorie si nu au reusit sa imi curete geamurile desi au folosit vreo 10 solutii diferite si chiar aparaul de polishat. Eu am mai folosit si diluant, feohn-ul, triumf (pt curatat aragazul...) si din pacate nimic

 

Probabil,cineva are ceva de impartit cu mine (desi nu am parcat masina in locul nimanui,acolo fiind mai mult decat destule locuri de parcare).

 

In orice caz..daca cineva stie ceva despre ce ar putea fi sau daca se poate remedia...idei de noi solutii pt. curatat...

Share this post


Link to post

Axion (solid), pasta de dinti (abraziva, gen Paradontax), scrum de tigare. Eventual o combinatie intre scrum si celelalte.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Multumesc. Am incercat cu toate solutiile posibile cred. A mai ramas doar sa le schimb.

Share this post


Link to post

Oxid de ceriu (cerium oxide) - se amesteca cu o pasta si se obtine un fel de polish. Scoate zgarieturi superficiale (deci si pete de suprafata), nu face minuni pe zgarietuti adanci.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...