Jump to content
Sign in to follow this  
ptr1aa

Indreptat Janta Aveo R14

Recommended Posts

Salut , azi 10 aprilie am luat un gropalau in drum spre Bucuresti de mai sa ajung in decor , am continuat mai departe cand am vazut ca n-am facut pana dar pe zi am observat ca mi-am mutilat janta , nu e nasol cat sa imi afecteze directia sa imi traga in stanga/dreapta , am mers si cu 140 si n-am simtit nimic.

Problema mea acum e unde sa ma duc sa indrept jantele in Constanta ? am auzit ca e cam scump si pot sa imi iau teapa sa dau de "profesionisti" , janta e aia din dotarea masinii si cica ar fi aliaj.

Bine pot sa ma duc la kamsas (reprezentanta chevrolet) dar dracu stie cat imi cer , prespupun ca reprezentata ar fi cea mai scumpa varianta dar si sigura sa imi faca treaba buna.

Share this post


Link to post

Daca tot erai in Bucuresti, de ce nu ai facut-o la autosoft, te costa cam 60 lei. La reprezentanta nu-ti va indrepta nimeni janta, nu au masina care trebuie.

Share this post


Link to post

Nu prea stiu Bucurestiul si sunt presat de timp cand sunt acolo , cand dau sa plec din Bucuresti trec pe langa o vulcanizare destul de mare dar nu m-am uitat sa vad daca e autosoft , nu stiu sa iti zic numele strazii dar e in drumu meu cand ies din Dragon si dau sa ajung la Autostrada , cumva aia o fi ca era ditamai coada azi la ei ?

Dar in afara de autosoft(bucuresti) in Constanta nu e nimic de indreptat jenti ?

Share this post


Link to post

Gasesti si in Constanta, pe strada Atelierelor.

Share this post


Link to post

Nu prea stiu Bucurestiul si sunt presat de timp cand sunt acolo , cand dau sa plec din Bucuresti trec pe langa o vulcanizare destul de mare dar nu m-am uitat sa vad daca e autosoft , nu stiu sa iti zic numele strazii dar e in drumu meu cand ies din Dragon si dau sa ajung la Autostrada , cumva aia o fi ca era ditamai coada azi la ei ?

Daca de la Dragon spre A2 iesi pe varianta Colentina-Fundeni-Pantelimon-Cora-Catelu-A2, da aia e autosoft, cum cobori podul fundeni pe partea dreapta.

Share this post


Link to post

Exact , pe la Gara Catelu intru si tot pe acolo ies , urmatorul drum trec pe la ei sa imi faca rotile ca sunt cam terminate toate , totusi o sa trec si pe atelierelor la mine in Constanta sa vedem ce preturi au , bineinteles sa fie profi si nu cu ciocanu.

M-am uitat mai bine si e doar marginea indoita la roata din stanga si mai e si aia din deapta foarte putin deformata , de cand cu zapada tre sa fi meserias sa ocolesti toate gropile.

Multumesc mult Mircea si MCojo.

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

Salut,

Prin Craiova stie cineva un atelier bun de indreptat jante din otel?

Am adunat in timp mai multe gropi care ai inceput sa-si spuna cuvantul. La ultima echilibrare abia am scos ceva din doua jante, a trebuit sa ma intorc sa repete operatia. Au iesit bine pana la urma in sensul ca la 140-150 nu mai vibreaza insa se simte un pic in volan la viteze mici. Una din roti are o bataie sus jos -se mai poate face?

Share this post


Link to post

Buni sunt cei de la "km9". În afară de preţul măricel n-am auzit pe nimeni din cunoscuţii mei să se plângă de calitatea lucrării.

Variante: Sama (pe Ştirbei, zona Oblemenco), Senata (bvd. 1Mai, dinspre Ciupercă spre Spit. nr. 1, înainte de intersecţia de la spital pe partea dreaptă) sau cei de aici (în ordinea asta).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...