Jump to content
Sign in to follow this  
Nos

Semnalizatoare Transparente Tico

Recommended Posts

Salut!

 

Sunt nou venit pe acest forum... am si eu Tico destul de aranjat :P ... dupa parerea mea... dar stiti cum e... nebunia nu se opreste devreme si am tot felul de idei pe acre vreau sa le aplic! Una dintre ele este sa-mi fac semnalizatorele din bara fata transparente! Am vazut la un Tico de afara si ii statea foarte bine!

Vreau sa stiu daca e cineva care a incercat asta sau care si-a facut!

 

P.S.: Aici e si o poza cu mititelul meu!...

post-1052-1112039229_thumb.jpg

Edited by Nos

Share this post


Link to post

frumusica masinuta

folia e din targ sau e 3m ???

 

 

P.S. alea sunt pleoape sau e autocolant???

Share this post


Link to post

Folia din pacate e din targ, dar pleoapele sunt productie proprie si nu sunt abtzipilduri, sunt din fibra, si sunt si pe pozitie.

Poza e mai de mult - pe atunci nu aveam jante si inca cateva chestii dar in mare cam asta e.

 

masina in poza aia ... avea zapada pe capota si nu prea era spalata :) .... am pus aici o poza mai recenta cu masina... modificari la motor nu am facut... dar ma bate gandu la o toba Borla! ...

post-1052-1112040517_thumb.jpg

post-1052-1112040866_thumb.jpg

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Si jantele si cauciucurile ce dimensiuni au?

Share this post


Link to post

bai dac te bate gandul la o toba Borla atunci ce dreaq cauta poza aia cu remus in avatarul tau :-? ??

Share this post


Link to post

Jantele sunt de 12, iar cauciucurile au dimensiunea 155/70/R12. Motivul pentru care ma gandesc la o Borla este pretul, care la o toba Remus este ceva mai piperat! In schimb, daca stiti vreun importator de Remus la preturi apropiate de Borla as vres sa aflu si eu! :)

Share this post


Link to post

Am un prieten care face semnale albe pt tico si chiar stopuri.

Daca mai vrei da-mi un mail : sile_cotta@yahoo.com si vorbim.

Share this post


Link to post

nos cu ce ai dat pe etriere si pe tamburul de frana spate? ca vreau si eu si nu stiu cu ce sa dau

Share this post


Link to post

Pe etriere si pe tambur am dat cu vopsea rosie cu pensula! Vopseaua am luat-o de la un centru din asta de vopsele auto si nuanta e Rosu 270! Nu e mult si poti sa iei cat vrei, eu mi-am luat 100 ml...

Share this post


Link to post

@Silviu : pune si tu niste poze !

@Nos : Cred ca iesea mai bine daca dadeai cu spray ! :banana:

Share this post


Link to post

Dar de ce ti se pare ca nu a iesit bine?! :) Mie mi se pare ca a iesit kiar foarte bine, mai ales ca nici nu se vede ca a fost dat cu pensula pentru ca am curatat foarte bine inainte etrierii si tamburul... iar rosul e foarte aprins... poate nu a iesit in poza dar in realitate arata chiar ok! :P

Share this post


Link to post

@silviu bai nene am intrat la pretenu' tau cu semnale albe pe mess-era on-line da' nu prea sa sinchisit sa-mi raspunda daca asa face el afaceri inseamna ca omul e la gara :dizzy:

Share this post


Link to post

post-941-1112334627_thumb.jpgpost-941-1112334642_thumb.jpgpost-941-1112334627_thumb.jpgpost-941-1112334642_thumb.jpgIata si pozele.

Pentru Matiz sapt. viit.

In curand triple pentru tico si matiz.

Cine e interesat gaseste mail-ul mai sus.

 

 

Apropo, prietenul ala "de la gara" sunt chiar eu.

Am avut treaba la servici si am lasat msg deschis.

Inainte sa ajung eu l-a inchis un coleg, asa ca nu stiu cine mi-a scris intre timp.

Nu te grabi sa tragi concluzii ...

 

 

NFS: Te rugam, nu mai posta de 2 ori consecutiv, ai posibilitatea sa-ti editezi mesajul (intr-un interval de 24 ore)

Edited by NFS

Share this post


Link to post

post-941-1112950947_thumb.jpgpost-941-1112950959_thumb.jpgAu aparut si semnalele albe pt. matiz.

Cei interesati ma pot contacta pe mail sau msg: sile_cotta

 

Apropo prietenul cu matiz-ul se ocupa de tel. mobile

Pt. contact msg: galea_mircea

Edited by Silviu

Share this post


Link to post

Semnalizatoare albe fata ptr matiz se gasesc pe undeva prin Constanta ?

Share this post


Link to post

doar originale ...la pretul de 1 mil setul.

transparente cu o tenta mica de fumuriu

Share this post


Link to post

@Nos Unde ai gasit jantele si cat ai dat pe ele? Ce model sunt? Sunt mai grele decat cele stock?

@Silviu Semnalizarile de tico, cam cat ar costa? Si cum ar putea ajunge la timisoara?

Edited by Venom

Share this post


Link to post

@ToPser Scump, domne, scump, dincolo era mai ieftin :) .

Share this post


Link to post
doar originale ...la pretul de 1 mil setul.

Dar in Bucuresti ?

Share this post


Link to post

mai e valabil anuntu cu semnalele albe ? :tongue:

Share this post


Link to post

salut sunt nou asa ca o simpla intrebare ne de tel nu poti sa lasi ca vreau si eu semnalizari albe pt matiz

Share this post


Link to post

topser unde gasesc semnalizarile albe putin fumurii cum ziceai intr-un post anterior ? ma intereseaza si lucasurile de nubira 2 transparente, care sunt identice cu cele de la matiz din cate stiu.

Share this post


Link to post

semnalizatoare albe in iasi..pt tico..stie cineva unde s-ar gasi...plssss..ca am vazut niste matizuri prin oras...si vreau si eu :) ..

Share this post


Link to post

dar de semnalizoatoarele trasnparente de pe aripi are cineva vre-o informatie? am inteles ca merg puse de la alt model de daewoo,dar nu mai gasesc unde s-a discutat

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...