Jump to content
Sign in to follow this  
the_x_drifter

Daewoo Racer

Recommended Posts

sall ma numesc vlad sunt din buftea si sunt de vreo 12 ani posesor al masinii daewoo racer...Sa fac o mica descriere :D aewoo Racer fabricat in 1994,motor 1498cmc,injectie monopunct. optiuni din fabrica AC si servo dir.aceasta masina asa cum o vedeti in poze e e facuta de mana mea...adik tot ce i-am facut...i-am facut eu. sper sa va placa maina si pentru critici...ce sa spun bafta.... :) mai am de lucrat putin la ea...am pus si o poza mai veche..cea cu capota argintie...si am f f multe poze

: :)

post-26263-126363053073_thumb.jpg

post-26263-126363054805_thumb.jpg

post-26263-126363056387_thumb.jpg

post-26263-126363061319_thumb.jpg

post-26263-126363068126_thumb.jpg

post-26263-126363074406_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Să te bucuri de ea fără probleme!

 

Ţi-am mutat eu topicul pe secţiunea corespunzătoare ("Maşina mea"). Citeşte Regulamentul, în special pct. 2.6 :)

 

 

Share this post


Link to post

Bine ai venit.Jantele sant super,in rest masinuta arata ok insa cam incarcata parerea mea.Multa bafta pe viitor in tot ce ti-ai propus.

Share this post


Link to post

Mie unul mi se pare mult mai frumoasa in ultima poza, daca mai puneai si jentile mai mari era belea asa. Succes in continuare :)

Share this post


Link to post

Bine ai venit.Jantele sant super,in rest masinuta arata ok insa cam incarcata parerea mea.Multa bafta pe viitor in tot ce ti-ai propus.

 

 

de propus...mi-am propus un motor de 2,0L de calibra...dar ma mai gandesc.am avut 2,5 V6 de pe vectra...si mi-a cam rupt masina...sa vedem ce va urma...apropo imi plac mult ceasurile tale de bord

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometrii cu ea. Daca tot vrei sa bagi ceva bani in ea sa o faci frumoasa , pune-i niste spoilere de Opel Kadett , dar ceva de calitate (RIEGER) si niste suspensii sport,

Edited by George2005

Share this post


Link to post

Draguta masina, dragute jantele! Sa ai grija de ea in continuare ...ca si pana acum!

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos !

 

In ceea ce priveste criticile, 2 observatii:

Jantele imi plac, primele sunt fatoase insa pun pariu ca celelalte sunt mai rezistente.

Praguri neaparat. Altfel pare neterminata si iti acopera si linia aia stramba de sub usi. In rest, las pe altii :) .

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometrii cu ea. Daca tot vrei sa bagi ceva bani in ea sa o faci frumoasa , pune-i niste spoilere de Opel Kadett , dar ceva de calitate (RIEGER) si niste suspensii sport,

 

 

chiar ma gandeam la niste spoilere rieger,dar mai astept,cel de pe masina e facut de mine...pun niste poze sa vezi e dintr-un spoiler de evo

 

Sa o stapanesti sanatos !

 

In ceea ce priveste criticile, 2 observatii:

Jantele imi plac, primele sunt fatoase insa pun pariu ca celelalte sunt mai rezistente.

Praguri neaparat. Altfel pare neterminata si iti acopera si linia aia stramba de sub usi. In rest, las pe altii 10000000.gif.

 

 

si mie imi plac mult jatele cu toate k toti zic"da-le ba jos k se vad urat pe 18"oricum nu mai alerg asa cu ele...la craterele de la noi...pragurile sunt pe drum..

post-26263-126373798295_thumb.jpg

post-26263-126373804145_thumb.jpg

post-26263-126373807441_thumb.jpg

post-26263-126373810932_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Fa-mi si mie o placere si nu mai folosi prescurtari IRC te rog :)

Stiu masina si sunt printre cei care o considera prea incarcata. Eu as renunta la abtipildurile de pe laterale si as incerca sa asez mai bine spoilerele. Cred ca daca ai rabdare gasesti pe la dezmembrari spoilere originale de kadett gsi in buna stare de la care sa faci ceva frumos. Apoi o vopsea de calitate si iese o masina curata si cu linii clare :)

Share this post


Link to post

Sunt de acord cu ceea ce a zis Mircea. Masina este in momentul de fata prea incarcata. Nu mi-o lua in nume de rau, este doar parerea mea, dar ma uit la ea si nu vad o masina reusita, vad un proiect al unui om ambitios, proiect la care mai este de lucrat.

 

De cele mai multe ori un lucru reusit este simplu, clar, cu o tenta de personalitate. Fara 1001 abtipilduri sau alte porcarii gen nfs sau tokeu drift. O masina vopsita frumos, cu linii clare, elemente de caroserie NU foarte opulente, jenti mari, geamuri inchise pe masura... este o masina frumoasa. O masina incarcata, copiata dupa tipare chinezesti sau dupa nfs NU este o masina frumoasa.

 

Sper sa nu te superi pe mine, raman la ideea ca masina este OK dar nu cred ca ai nimerit-o inca. Totusi, potential este destul, o poti face tare frumoasa daca te pui pe treaba.

 

PS: Incearca sa faci mai intai o schita sau, daca te pricepi, joaca-te putin in photoshop, sa vezi ce si cum ai putea face.

Edited by fry

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...