Jump to content
Sign in to follow this  
flicoflek

Accidentul De La Fantana Miorita

Recommended Posts

X(

Daca aveti doar 1 minutzel, dragi colegi de forum, cititi si spuneti-mi si mie ce credeti!!!Multam"!! X(

Share this post


Link to post

Unde bre, că nu găsesc. Link !

Share this post


Link to post

Mda, eu nu-l găsisem :">

 

Ce să comentăm ? nu e primul, şi nici ultimul şofer care-şi trozneşte maşina (prea) puternică iremediabil.

 

L-aţi uitat p-ăla care a rupt o Dacie în două ? http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=12925

 

Iar zona e într-adevăr de cacao, ce pana mea n-or scoate fântâna lu' peşte prăjit d-acolo, nu ştiu :wallbanger:

Share this post


Link to post

In primul rand salut si bine v-am gasit! :lavolan: :osanale:

Cat despre accident...dureros pentru ca a murit cineva si altii raniti grav.

Asta e parerea mea!S-auzim de bine! :banana: :banana:

Share this post


Link to post

Despre accident, nu stiu ce sa zic! 150km/h in Bucuresti?! Poti sa fii neutru si sa spui "There is a God." Pana la urma e najpa oricum o iei! Najpa si pentru parinti chiar daca e vina lor, najpa si pt nenorocitii aia ca n-au ajuns inca sa pricepa ca "nebunia se plateste"

Share this post


Link to post

si eu am mers pe distante scurte cu 140+ in bucuresti. :wallbanger:

nu, nu este normal sa te bucuri ca a murit cineva. si NIMENI nu merita sa moara.

Share this post


Link to post

am mai spus-o si cu ocazia accidentului de pe motociclism.ro, nu e treaba noastra sa judecam dupa barfe, si da : nimeni nu merita sa moara, sau nu suntem noi in masura sa aruncam prima piatra. nu cred ca e cineva pe forum care nu a facut o prostie care sa-i puna viata in pericol si nu cred ca pleaca cineva de acasa cu gandul de a omori pe cineva.

Share this post


Link to post

Un accident ca asta ne face sa mai revenim un pic cu picioarele pe pamant, adica de fapt sa mai luam piciorul un pic de pe gaz, chiar si cei nevitezomani...

Share this post


Link to post

Ai ametit fiindca circula aia cu niste viteze de te ia groaza... :lavolan:

 

Asta cu BMW-ul (Dzeu sa-l hodineasca) era mic copil fata de ce "pot" unii

Edited by FLEX

Share this post


Link to post

sant rau, conduc un tico , dar am condus putin si masini adevarate si stiu ca la volanul uneia puternice vezi lumea altfel...

aceasi senzatie a vitezei pe care o simt in tico la 70 o simt in passat v5 4motion la 130-140km/h

sant rau?

sorry dar nu pot sa ma abtin dupa ce am citit ...

 

ps.

nu ii inteleg nici pe aia cu masini tari care conduc ca nebunii , dar pana la a gandii ca mai bine sa moara e mult... mult prea mult

Edited by aztec

Share this post


Link to post
am mai spus-o si cu ocazia accidentului de pe motociclism.ro, nu e treaba noastra sa judecam dupa barfe, si da : nimeni nu merita sa moara, sau nu suntem noi in masura sa  aruncam prima piatra. nu cred ca e cineva pe forum care nu a facut o prostie care sa-i puna viata in pericol si nu cred ca pleaca cineva de acasa cu gandul de a omori pe cineva.

 

 

:) >- Subscriu din toata inima!!! :thumbl: :thumbl: :thumbl:

Share this post


Link to post

Cu totul si cu totul intimplator am citit respectivul topic de pe DaciaClub.

 

Nu comentez parerile celor ce au scris acolo, ci atitudinea NOASTRA, a celor din DaewooClub.

 

Ne stringem aici si dam cu vorbe grele, dar mai cu fereala, sa nu ne stie lumea ... de unde generalizati atit de categoric, domnilor? are cineva ceva de impartit cu cei din DaciaClub? Vreti sa va spuneti opinia? mergeti frumos acolo si exprimati-va cit de dur va tin curelele ... NU AICI!

 

In acest topic se va discuta in continuare NUMAI DESPRE ACCIDENTUL DE LA MIORITA, orice referire la DaciaClub va atrage dupa sine stergerea intregului post!

Share this post


Link to post

Sunt redusi de la natura pt. ca majoritatea nu au nici o legatura cu ce inseamna a conduce macar, nemaivorbind despre pilotat. Eu am 21 de ani, si am ceva kilometri facuti (vreo 50k), si pot conduce tare, dar intotdeauna ma gandesc ca tre' sa tii cont de cei din jurul tau care in general merg cat de cat legal si nu se asteapta ca tu sa apari in jurul lor cu o viteza de 2 ori mai mare. In consecinta merg in general in oras cu 50-60, max 70 pe strazi fara semoafoare si intersectii.

Nu se uita pe unde merg, n-au decat doua pozitii la orice pedala, nu sunt in stare sa anticipeze ce se intampla in trafic, etc.

Sunt tragice accidentele astea (din cauza ca, ironia soartei, in general sunt victime pasegerii sau altii din trafic si nu tembelii de la voaln), dar ar trebui mediatizate si mai mult, dar mai obiectiv si profesionist... poate poate le-o intra si lor ceva in cap.

 

de ce. au chef de adrenalina sa incerce niste serpentine putin umblate, poate mai invata si ei ceva. Si singuri nu cu masina plina si cu alcool in cap.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...