Jump to content
Sign in to follow this  
rm.popa

Exit-Poll Gmclub

  

99 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ce sa zic... asta este parerea mea. Decat unul care este condus de alti, mai bine unul sigur pe el. Oricum urmeaza sa vedem.Acum astept sa vad cum plange Geoana ca a pierdut... ca seara era beat de la atata sampanie.

Share this post


Link to post

@uskt2005 ,adevar ai grait, romanii isi merita soarta ! Si diferenta au facut-o "capsunarii"! Sa vina ei sa stea aici! Eu unul as pleca! Si toti cei ce l-au sustinut pe marinar isi vor da cu pumnii in cap in urmatoarele luni!

Vom trai si vom vedea!

Share this post


Link to post

Chiar daca basescu pierdea, numarul enorm de voturi obtinut impotriva tuturor rechinilor arata ca poporul a dat un dos de laba in botul mogulului care a vrut sa prosteasca natiunea. In cateva zile vom avea si guvern.

Share this post


Link to post

Eu vad lucrurile altfel, nu vom avea guvern anul acesta! Neamtul a declarat ca nu v-a accepta o propunere din partea pdl si nici propunerea anterioara a lui Livache nu va trece! Deci alegeri anticipate si pdl iese din parlament! :mrgreen:

Edited by DGT

Share this post


Link to post

Rational, as fi votat Geoana.

Dar nu as fi fost rational, daca as fi votat. Antenele mi-au provocat o scarba incredibila.

Geoana, stai linistit, te sterge bunicuta la coltul gurii... :D

Share this post


Link to post

... Si diferenta au facut-o "capsunarii"! ...

Nesimtitii, cum si-au permis? Ce daca ei aduceau anii trecuti milioane de euro in tara...

 

 

... Eu unul as pleca!...

Acum pe bune, cine te opreste? Fiecare cauta sa-si faca viata cat mai buna. Daca ai sansa sa pleci, de ce nu profiti de ea?

Share this post


Link to post

Geoana, stai linistit, te sterge bunicuta la coltul gurii... :D

Cu un dos de laba. (mi-am permis sa completez punctele ca sa inteleaga toti)

Share this post


Link to post

Cata mizerie...ce circ...ce caricaturi umane...

Primarul nostru PD-list facea ieri la pranz cinste intr-un mare restaurant la cel putin o suta de pupincuristi, fara nicio perdea, pe fata.

Cum bine spunea Uskat, chiar ne meritam soarta.

 

Noi vrem pe marea ingurgitatoare de turism chiorbelic drept ministra Finantelor. E singura sansa a tarii asteia care se afunda din ce in ce mai tare in cacatt.

Share this post


Link to post

Asta e politica lui base@co,nu va convine plecati dracu?

 

Adica Romania trebuie sa functioneze pe principiul:in tara esti cu pdl, daca nu te faci capsunar si ne votezi o data la 5 ani.

Spune tu zeneseu care e programul de iesire din criza propus de base?

Macar doua trei puncte din el..

 

De ce sa plecam din Ro,e tara chiorului sau cum?

 

Si sunt tare mandru ca au votat moldovenii de peste "rau" si toti neadaptatii de peste hotare(cu exceptiile de rigoare),presedintele Romaniei.

Share this post


Link to post

Miste_R, nu te minti singur, nimeni nu are program de iesit din criza.

Share this post


Link to post

Ne meritam soarta...

 

O sa avem in continuare un presedinte jucator betiv, cu un parlament format din persoane gen: Udrea, ritzi, berceanu, videanu, etc, etc...

 

Io fac parte din aia 1% care este de acord cu ceea ce zici. Cu ocazia asta mi-i pun si eu in cap. Asta e.

O sa fim marginalizati de celelalte tari, veti vedea. Fenei o sa ne dea... o chestie. Salariile bugetarilor or sa fie in continuare "grase". In tara va domni dictatura (oare luminile alea de ce s-au stins?). Totul va fi cum doreste tatucul prostocaliu. Am discutat cu cativa intelectuali (o doamna educatoare, o doamna doctor, secretara scolii, ceilalti profesori)- toti sunt consternati de rezultate. Demnitatea romanilor se cumpara cu o galeata, cu o sacosa cu zahar, ulei si faina, cu 50 lei in ziua votului. Daca mi s-ar fi oferit suma aia, ii dadeam foc. Si chiar de ar fi fost mai mare, indiferent. Macar demnitatea mi-a mai ramas.

Veti vedea ca nici economia nu va merge. Acuma imi veti da peste nas, inas veti vedea, voi, adeptii lui base. Si ma dezgusta vorbele: "il votez be base, ca geoana nu merita". Atunci aia merita sa vada bai de multime, chefuri, gaozari si tigani pe tv din gura "prezidentului ha-ha-ha".

In continuare - sunt scarbit de rezultatele votului si sunt 120% sigur ca au fost fraude grave in favoarea pdl. Imi pare rau ca nu am fost liber in ziua votarii, sa ma plimb un pic cu masina prin localitate si sa trag niste cadre care i-ar fi facut pe unii sa se consterneze (pomenile din ziua votului, banii dati seara alegatorilor, papitoi platiti cu 50 lei sa stea imbracati cu pelerina, sapca si umbrela cu baselu in fata crasmelor). Altii sunt impresionati de plimbari cu audiq7 si telegondola.

SUNT SCARBIT de maniera in care pdl isi face adepti!

Share this post


Link to post

Asta e politica lui base@co,nu va convine plecati dracu?

Adica Romania trebuie sa functioneze pe principiul:in tara esti cu pdl, daca nu te faci capsunar si ne votezi o data la 5 ani.

Imi pare rau ca ura te face sa rastalmacesti cuvintele. DGT a spus ca ar pleca din tara. Care e problema? As pleca si eu, dar nu pot; motivele sunt multe si diverse si totusi nu ma plang. Cu ce-s de vina capsunarii ca au plecat? Cu ce sunt ei de vina ca l-au votat pe base?

Mai degraba as spune ca vorbele lui DGT tind spre cele ale lui orban... pe basescu il voteaza...

 

Spune tu zeneseu care e programul de iesire din criza propus de base?

Macar doua trei puncte din el..

Iti raspund sincer. Nu am auzit un program de iesire din criza de la basescu. Tu poti sa-mi spui 2-3 puncte din programul lui geoana?

De ce sa plecam din Ro,e tara chiorului sau cum?

Pai cine iti spune sa pleci? Vezi cum rastalmacesti vorbele?

 

Si sunt tare mandru ca au votat moldovenii de peste "rau" si toti neadaptatii de peste hotare(cu exceptiile de rigoare),presedintele Romaniei.

Cu ce sunt ei mai prejos de tine?

 

@LucianM Nu fi naiv. Situatia e cam asa: tara e impartita pe zone portocalii si rosii. Atfel, cei portocalii incearca sa se impuna in zonele rosii, iar cei rosii incearca sa se impuna in zonele portocalii. Metodele in general sunt aceleasi.

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Ca sunt rupti de realitatea care ne da noua mu_e zilnic, din pacate. Cu asta ar fi mai prejos.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

SUNT SCARBIT de maniera in care pdl isi face adepti!

 

Stai linistit si nu te ambala...sau ai uitat ca toti si-au facut asa campanie.(psd-ul asta facea de cand se stie)

Din pacate, ieri, nu ne-am gandit la viitor, ci doar la cum sa-l f%$*m pe Ilici...si am ales...ilici 2

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Ca sunt rupti de realitatea care ne da noua mu_e zilnic, din pacate. ...

 

Din pacate eu cred ca sunt mai ancorati in aceasta realitate. Altfel nu ar lucra afara si ar fi pus botul la promisiunile de 25.000 euro ale lui geoana. :)

Eu cred ca e mai bine ca avem oameni care lucreaza peste granite. Iti imaginezi ce ar fi daca toti acei romani s-ar intoarce in tara si nu si-ar gasi de lucru? :)

Share this post


Link to post

Deja incep sa se vada rezultatele alegerilor:

 

Euro a inceput sa creasca. La banca dimineata era un curs de 42.550 si acum la casele de schimb unde de obicei cursul este cu 500 lei vechi mai mic la ora asta deja a ajuns la 42.750. Pana diseara ajunge sigur la 43.000... Si asta e doar inceputul. Pana de Craciun o sa ajungem sa dam pe un euro in cel mai fericit caz 45.000.

 

Ura ura ura ...

Share this post


Link to post

Stai linistit si nu te ambala...sau ai uitat ca toti si-au facut asa campanie.(psd-ul asta facea de cand se stie)

Din pacate, ieri, nu ne-am gandit la viitor, ci doar la cum sa-l f%$*m pe Ilici...si am ales...ilici 2

 

Asa fac toti!

Ma ingrijoreaza faptul ca s-ar putea prabusi tot ce a mai ramas viabil in tara asa!

Dumnezeu cu mila..

Share this post


Link to post

Deja incep sa se vada rezultatele alegerilor:

 

Euro a inceput sa creasca. La banca dimineata era un curs de 42.550 si acum la casele de schimb unde de obicei cursul este cu 500 lei vechi mai mic la ora asta deja a ajuns la 42.750. Pana diseara ajunge sigur la 43.000... Si asta e doar inceputul. Pana de Craciun o sa ajungem sa dam pe un euro in cel mai fericit caz 45.000.

 

Ura ura ura ...

 

Nu cumva euro creste pentru ca se crede ca vor fi contestate alegerile...de catre PSD?

Share this post


Link to post

...Sau ca nu vor ceda si vor continua lupta politica mentinand astfel criza politica... dar nu conteaza.

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Euro creste pt ca se vede la orizont scandalul politic si instabilitatea ce va urma.

Share this post


Link to post

Ce mi se pare ciudat este verva cu care unii il sustineau pe base. si aici as putea nominaliza pe tommy si pe zmeu. Statusuri de yahoo, postari, etc. Linkuri din hotnews care alaturi de b1 era portavocea lui base, etc...

Daca ati avea un interes personal sa iasa Base as intelege pe deplin.

 

Dar sa pretinzi ca esti anticomunist si sa nu vezi lucratura chiorului cusuta cu ata alba (scoaterea psd de la interne - ministerul organizator de alegeri, scoaterea psd de la guvernare, referendum cu unicameral cand scopul se atingea doar prin diminuarea numarului, etc, etc, etc) mi se pare rusinos.

 

Dar, in orice caz, nu ca stiu sa pierd ca oricum nu l-am votat pe geoana din convingere ci din scarba de base, va acord FELICITARI pentru victorie Zmeu si Tommy. Ati fost mai buni1

 

 

Eu propun acordarea unei distinctii tatuate:

 

ZMEU SI TOMMY AU VOTAT BASESCU SI AU CASTIGAT!

 

Sper sa fiti mandrii de voi...

Share this post


Link to post

Asa este, ati avut un candidat mai credibil si mai necomunist!

Felicitari! =D>

As vrea sa pot spune asta si pe 10 ianuarie cand am rata de plata la banca!

Share this post


Link to post

Dar sa pretinzi ca esti anticomunist si sa nu vezi lucratura chiorului cusuta cu ata alba (scoaterea psd de la interne - ministerul organizator de alegeri, scoaterea psd de la guvernare, referendum cu unicameral cand scopul se atingea doar prin diminuarea numarului, etc, etc, etc) mi se pare rusinos.

 

Scoaterea PSD de la guvernare a fost facuta de tovarasul Iliescu, adu-ti aminte cum a venit turbat si urla la Gioana sa iasa de la guvernare,

pentru ca stiau ca altfel nu au nici o sansa sa ia presedintia. Miscarea era programata mai devreme, cam prin mai.

Intelegerea cu mogulii, liberalii si ungurii e insa si mai veche, cam de un an si ceva.

 

In rest mersi de felicitari, dar nu am nici un merit, toata aprecierea si din partea mea. ;)

Share this post


Link to post

Dar, in orice caz, nu ca stiu sa pierd ca oricum nu l-am votat pe geoana din convingere ci din scarba de base, va acord FELICITARI pentru victorie Zmeu si Tommy. Ati fost mai buni1

 

ZMEU SI TOMMY AU VOTAT BASESCU SI AU CASTIGAT!

 

Sper sa fiti mandrii de voi...

Poti sa dai asta in scris autentificat de catre notar? Vrem sa ne luam banii de la partid.

 

Ce mi se pare ciudat este verva cu care unii il sustineau pe base. si aici as putea nominaliza pe tommy si pe zmeu. Statusuri de yahoo, postari, etc. Linkuri din hotnews care alaturi de b1 era portavocea lui base, etc...

Daca ati avea un interes personal sa iasa Base as intelege pe deplin.

 

 

Stii ce e misto? Interesul meu personal ar fi fost sa iasa PSD-ul, din multe puncte de vedere, inclusiv pentru anumite firme de constructii la care lucreaza membri de gradul unu ai familiei mele, firme care au "prieteni" in varianta pesedista a ministerului transporturilor (bine, au si dincolo, dar nu la fel de mari), plus alti "prieteni", membri in PSD care printr-o achizitie bine tintita (dar conditionata de accederea la guvernare) m-ar scapa de probleme locative si chirii.

 

Tu ce interes ai?

 

 

Dar sa pretinzi ca esti anticomunist si sa nu vezi lucratura chiorului cusuta cu ata alba (scoaterea psd de la interne - ministerul organizator de alegeri, scoaterea psd de la guvernare, referendum cu unicameral cand scopul se atingea doar prin diminuarea numarului, etc, etc, etc) mi se pare rusinos.

 

 

Pentru a mia oara, nu PSD a fost scos de la interne, Nica a fost scos, PSD-ul putea sa ramana acolo bine merci, daca ar fi avut vreun interes sa ramana.

 

Si, pentru a mia oara, noua camera va fi mai mare decat oricare dintre cele doua existente, deci va beneficia de o reprezentabilitate mai buna. Daca s-ar fi vrut doua camere s-ar fi facut o constiutie cu roluri pentru doua camere, nu dublarea celei pentru o singura camera.

Share this post


Link to post

Scoaterea PSD de la guvernare a fost facuta de tovarasul Iliescu, adu-ti aminte cum a venit turbat si urla la Gioana sa iasa de la guvernare

Nu mai fiti suparati, recunosc ei (psd) ca a fost vina lor, se reintorc la guvernare si vor lupta impreuna impotriva comunistilor de liberali. E bine asa ? JOS COMUNISMUL ! =))

 

PS atata dixtractie pe mp si gratis, doar, in RO mai gasesti.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...