Jump to content
Sign in to follow this  
Zizuu

Cielo Executive 1.5 Sohc E-tec 2005

Recommended Posts

azi am fost la "coafor" cu masina si am aranjat-o cat de cat :P interior exterior si motor... in sfarsit :uff:

 

poze: post-20002-1253997078_thumb.jpg post-20002-1253997183_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca stock e sfant? :)

Folia NU se omologheaza. Este deja omologata, gasesti pe site-ul rar marcile de folie omologate, nu doar Llumar, 3M si Samurai, cum erau la inceput.

Jantele poti sa pui pe 14 ca sa nu stai stresat ca esti in "ilegalitate"... Wolfrace, Rial sunt bunicele... sau, daca iti permiti, OZ, Momo, Borbet etc. Sau pe 15, cu anvelope 195/50, arata mai bine, stabilitate, aderenta si franare mai bune... dar scade usor confortul si trebuie mai multa grija sa nu strambi jantele in gauri.

Xenonul, daca nu iei ceva mai 'colorat' de 6000k, nu ai probleme cu politia. Iti recomand 5000k pt o lumina alba, sau 4300 pt ceva mai galbuie, dar vizibilitate mai buna. Eu am pe masina de 5000k de peste 1 an, nu am avut absolut nici o problema... nici electrica, nici cu politia, nici ca nu ar dispersa lumina bine... reglate bine, vor lumina cum trebuie si nu vei deranja pe altii.

Share this post


Link to post

nu e sfant stock, dar ca sa pui folii, jante trebuiesc bani nu? :P

Share this post


Link to post

Antena e defecta, din cate imi dau seama, nu?

Partea stanga a masinii e destul de ondulata de lovituri ( sub linia de mijloc a portierelor de pe partea stanga ) sau ma insel?

Inainte de "tuning" eu as repara antena electrica si m-as ocupa putin de onduleurile alea...

In rest, sa-ti traiasca ! de cate ori vad un cielo culoarea masinii mele imi cam place s-o "descos" pe toate partile...

Share this post


Link to post

antena am schimbat-o, am pus alta noua. si nu, masina nu a fost lovita!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...