Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

Alarma Suna Continuu. Cum Se Opreste?

Recommended Posts

Guest Mecmar

Alarma piuia cu ultimele puteri. Telecomanda din motive necunoscute nu mai era functionala. Singura modalitate de a o opri a fost scoaterea unei borne a bateriei, insa la reconectarea bornei alarma incepea sa piuie din nou.

Care este modalitatea de intrerupere a alarmei in acest caz?

Butonul rosu de sub bord, este pare-se pentru alte functiuni.

Edited by Mecmar

Share this post


Link to post

ai incercat sa pui contactul si sa apesi pe butonul acela de sub bord?

daca nu rezolvi nici asa uita-te in manual si/sau du-te la un service pentru ca e f posibil sa fie defecta...

Share this post


Link to post
Guest Mecmar
ai incercat sa pui contactul si sa apesi pe butonul acela de sub bord?

uita-te in manual si/sau du-te la un  service pentru ca e f posibil sa fie defecta...

 

Da, si nimic. Tipul de la alarme mi-a spus ca butonul rosu este pentru altceva. Pentru ce habar n-am. treaba cu manualul de utilizare a fost asa: ,,la alarma n-aveti un manul, ceva ? Nu, n-avem dar luati'l p'asta ca sunt cam la fel".

Culmea este ca acum functioneaza corect, bat-o norocul!

Share this post


Link to post

din cate stiu eu ala e butonul de valet. el mai poate fi folosit si pentru programarea unor functii ale alarmei cu ajutorul manualului... ar trebui sa ai un tabel cu comenzi... apropo ce alarma este?

Share this post


Link to post

La mine butonul ala de sub bord functioneaza pt reset in felul urmator: il apesi si in acelasi timp pui contactul pe pozitia "mers" fara sa actionezi insa si demarorul.

Share this post


Link to post

Cauta alarma acolo uinde e ea montata ( sub bord banuiesc) si scoate-i mufa sau siguranta care vine pe alimentare . Bag-o la loc si vezi ! Nu merge? Las-o fara alarma , pune-o in sacosa si la electrician cu ea..

Share this post


Link to post

Probabil ca va face la fel, din moment ce scoaterea bornei de la baterie n-a avut efect. Butonul rosu trebuie apasat destul de mult timp ca sa dezarmeze. Cel putin asa e la mine, incearca asa...

Share this post


Link to post

a mea cand mi a facut asa si m am dus la niste baieti in Vitan si au constatat ca era dus procesorul de la alarma SOLUTIA una noua nu se baga nimeni sa o repare

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...