Jump to content
Sign in to follow this  
serban

Unghi De Fuga Tico Modificat Dupa Schimbarea Basculelor

Recommended Posts

Eu am folosti degripantul din poza, de obicei cu efecte bune.

post-1922-1252746687_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pana la urma am reusit sa desfac bascula. Am dat gaura langa gaura si am scos bascula, am taiat cauciucul cu un cutter si ne avand freza sa tai axul de pe surub, am taiat surubul pe jumate, am scos prin stanga jumatatea cu cap si a ramas jumatatea insurubata cu tot cu ax pe ea. Am dat cu degripant la greu, am incalzit ff bine si a iesit camasa dupa care am apucat de ax cu un cleste special de desfacut diverse chesti lucioase si dupa incins dinou s-a desfacut. Am grunduit zona ff bine am montat bascula si preventic am dat si pe surub si peste tot cu vaselina. Sper ca data viitoare sa mearga totu mai bine. Multumesc pentru sfaturi !

  • Like 1

Share this post


Link to post

Salut! Astazi am schimbat rulmentii spate, si daca tot era masina ridicata pe elevator i-am zis mecanicului sa verifice si rotile fata si am descoperit joc la o roata. Pivotul e problema. Intrebare : cum se numeste ansamblul de la roata fata care contine pivotul, sa stiu ce cumpar?

Share this post


Link to post

Se numeste ARM ASSY-FRONT SPNSN CONTROL cod 45200A78B00-000 :dizzy: Mai pe romaneste brat inferior sau bascula inferioara ! Ai grija ce cumperi ,am mai spus-o pe aici pe undeva !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...