Jump to content
Sign in to follow this  
adriadarian

Ce Tip De Matiz Am?

Recommended Posts

Am cumparat un matiz si nu stiu ce model este.Nu ca as fi atat de curios dar am fost sa comand o rotula bieleta directie si vanzatoarea mi-a cerut talonul sa vada ce tip e Matizul,dupa ce l-a intors pe toate partile mi-a pus cea mai tare intrebare posibila: cine v-a dat talonul? !!!!!!!!!!! :scarpin: Politia. Cateva detalii: an.1999 ,Korea ,AC,servodirectie,geamuri electrice,alarma,inchidere centralizata,stergator luneta,deschidere rezervor si haior din interior, temporizator stergator ,parbriz cu "banda" fumurie .Din talon:KLY4A11BDXC1...

ABWD1F0011T92X4

Cam atat. M-am uitat si pe un site al daewoo dar nu corespundea cu ce era acolo, adica avea ori in plus ori in minus dotari pentru diferitele modele de acolo. Multumesc.

Edited by adriadarian

Share this post


Link to post

E ca al meu. Ar trebui sa fie Matiz SE.

Share this post


Link to post

Eu zic daca are servo + geamuri electrice ca e Se Power

Share this post


Link to post

Si eu zic ca e romanesc...

Share this post


Link to post
an.1999 ,Korea...

Din talon:KLY4A11BDXC1...

ABWD1F0011T92X4

De unde stii de Korea ? Intr-adevar, alea cu KLY4A11... sunt produse in Coreea, alea cu SUPMF484... in Polonia, cele romanesti sunt UU6MF484...Astea cu S, SE, SE Power apar numai la romani... 1999 = Euro2, asa sa spui la magazin.

Share this post


Link to post
De unde stii de Korea ? Intr-adevar, alea cu KLY4A11... sunt produse in Coreea, alea cu SUPMF484... in Polonia, cele romanesti sunt UU6MF484...Astea cu S, SE, SE Power apar numai la romani... 1999 = Euro2, asa sa spui la magazin.

 

M-am uitat in manualul service si intradevar K-ul de la serie vine de la Korea. In rest pe toate cablurile si pe caroserie scrie tot in koreana (de parca as face vreo diferenta intre chineza si coreana). S-ar parea ca in 1999 a aparut o serie Koreana care nu corespunde cu nici un model anterior. Zic asta ptr. ca m-am uitat pe niste situri cu vanzari si modelele din 1999 care au dotari similare nu au nici un indicativ(E, E-AC,etc).

 

Eu zic daca are servo + geamuri electrice ca e Se Power

 

Se Pover nu are cumva eleron si bari portbagaj pe masina?

Edited by adriadarian

Share this post


Link to post

Are, dar incepand cu modelele fabricate in 2003

Edited by stryder

Share this post


Link to post
Are, dar incepand cu modelele fabricate in 2003

 

Se pare ca pana la urma ramane un mister.Oricum cand comand piese trebuie sa specific ce dotari are, legat de piesa necesara. Va multumesc tuturor care ati incercat sa ma lamuriti. A-pro-pos pana la urma am pus rotula de tico.Se potriveste perfect si oricum timpul nu-mi mai permite sa caut alta.

Share this post


Link to post

Cum aflu si eu din ce an si luna este matizul meu? In carte si talon nu este trecut decat anul (2005). In magazin am fost intrebat si luna si nu am stiut ce sa le spun.

Share this post


Link to post

Am achizitionat si eu de aproape 2 luni un matiz.scrie pe el doar SE pe partea stanga.ca dotari ar fi urmatoarele:aer conditionat,inchidere centralizata,geamuri electrice fata,stergator luneta+temporizator stergatoare fata,servodirectie.am inteles ca unele modele au si abs.acum cum imi dau seama daca a mea are abs?anul de fabricatie este 1999

Share this post


Link to post

F**i o frana. Daca franeaza in suturi, are abs.Daca se duce sanie, n-are abs. :D

Share this post


Link to post

Sau ridica capota si cauta un modulator ABS. Daca e SE insa 99.99% nu are abs..

Share this post


Link to post

am franat brusc insa nu imi dau seama :D am sal intreb pe mecanicul meu daca are sau nu abs :D ca iam schimbat recent distributia.va multumesc pentru rapsunsuri

Share this post


Link to post

DAca nu ti-ai dat seama, n-are abs :D Daca ar fi avut ai fi jurat ca s-a stricat ceva la masina =))

Share this post


Link to post

Pentru ce piesa s-a cerut si luna fabricatiei? In curand o sa ceara si zodia si daca e baietel sau fetita...

Share this post


Link to post

am franat brusc insa nu imi dau seama

Adica ti s-au blocat rotile si-ai lasat urme pe asfalt? Daca da, n-ai ABS!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...