Jump to content
Sign in to follow this  
alexinno

Dn 72, Plai Mioritic !

Recommended Posts

Stie cineva daca DN 72 a fost reabilitat? Ultima data am ocolit pe la Moreni,dar nici acela nu-i foarte departe de halul in care e DN 72.

Share this post


Link to post

Vezi că e un topic dedicat aici.

Când am fost eu pe acolo, ultima dată, acum câteva luni, era la fel de jalnic drumul :(

Share this post


Link to post

Daca e vorba de drumul Ploiesti - Targoviste, l-am parcurs pe 13 Iunie. Nu mai exista practic nici o groapa :) insa, daca prin reabilitare intelegi astuparea gropilor cu canciocul, atunci se poate spune ca este reabilitat. Altfel, e bataie de joc. Cum ziceam, gropi nu mai sint, insa e foarte denivelat, poti merge cit de cit cu un maxim 80km/h fara sa iti rupi masina in doua. Exista 2 portiuni mai nasoale, una e curba in S din padure, parca e si un pod acolo. A doua portiune e in zona Teleajenului.

 

Din ce am aflat in ultima vreme:

- drumul Targoviste -> Campulung este super facut, e nou.

- Targoviste -> Moroeni e rezonabil

- Moroeni -> Sinaia, este in lucru (parcurs pe 13 Iunie si pe 20 Iunie, am constatat imbunatatiri mari intre cele doua drumuri) insa se poate circula bine. In weekend nu am intilnit utilaje sau muncitori, citeva portiuni decopertate si care asteptau asfaltarea.

Share this post


Link to post

O mica rectificare,Targoviste-Campulung e refacut pana la Malu cu Flori(adica doar pe raza jud Dambovita).Cand intri in Arges a naspa.

Share this post


Link to post

Confirm ce spune ovidiuc.Pana la Malu cu flori..dupa care jale,mai ales cand se urca dealul de la Stoenesti spre Campulung.De curand mi-a cazut cauciucul de pe janta pe acolo...

Share this post


Link to post

Targoviste-Pitesti stie cineva cum este? L-au plombat sau tot rupt in gura? Multumesc!

Share this post


Link to post

Pana la Gaesti e plombat.Mai departe nu stiu.Apoi Gaesti-autostrada il faci usor.Iar autostrada e ok.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...