Jump to content
Sign in to follow this  
sNaKey

Furia Argintie

Recommended Posts

Buna ziua, ma numesc Ionut si cred ca a venit vremea sa-mi prezint si eu masinuta desi o am de aproximativ 2 luni jumatate.

Prin Martie 2008 am luat permisul si tot in martie am luat Matizul de la fratele meu (care a facut upgrade la Logan). Asadar Matizul este prima mea masina, cu care m-am acomodat foarte repede si bine. Oricum mai am multe de invatat, de aceea studiez forumul zilnic... sperand sa invat cat mai multe de la altii.

Matizul este Argintiu Metalizat, dotarea SE cu A/C, geamuri electrice fata, etc.

L-am luat de la 63.000km si acum am 67.500km.

Mai jos aveti cateva poze, din interior nu am niciuna inca dar voi face cat de curand..

1. Imediat dupa spalare la un prieten.

2. Aventura offroad la care a facut fata cu brio.

 

 

P.S. As dori ca Joi care vine sa ajung si eu la intalnire, sper doar sa-mi dau seama pe care parte a Salii Polivalente sunteti :D

 

post-21423-1244452677_thumb.jpgpost-21423-1244452776_thumb.jpgpost-21423-1244452820_thumb.jpg

post-21423-1244452909_thumb.jpgpost-21423-1244453003_thumb.jpgpost-21423-1244453061_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Curatica masina, s-o stapanesti sanatos !

Bine ai venit !

Share this post


Link to post

Bine ai venit in familia daewoo.Felicitari pt achizitie si multi km fara incidente.Multa bafta.

Share this post


Link to post

Bun venit si si ai grija de matizel :) km multi fara probleme.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru urarile de bine.

Cu siguranta o sa am mare grija de el, zilele astea il pregatesc pentru service sa verific o bataie la rotile din fata si sa-i repar claxonul :uff:

Edited by sNaKey

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos. :)

Share this post


Link to post

Bine ai venit! Multi km fara probleme iti doresc!

Share this post


Link to post

Multumesc :)

 

Updatez cu cateva poze de la aceeasi plimbare, dar de data asta mai bune calitativ.

P.S. A se observa inca un Daewoo in poza :D

 

post-21423-1244710401_thumb.jpgpost-21423-1244710419_thumb.jpgpost-21423-1244710435_thumb.jpg

Share this post


Link to post
P.S. A se observa inca un Daewoo in poza

 

Hi.. hi :mrgreen:

big brother Musso ;)

Share this post


Link to post

Vad ca se lupta de la egal la egal in off-road :) !

Share this post


Link to post

1. Pe un drum catre Medias dinspre Sovata. Gol, golut, nu era nimeni pe acolo. Se observa si in poza.

2. Idem.

3. Matizelul pe Transfagarasan la un Popas.

 

post-21423-1246271175_thumb.jpgpost-21423-1246271142_thumb.jpgpost-21423-1246268537_thumb.jpg

Edited by sNaKey

Share this post


Link to post

Hello again.

 

Am si eu o intrebare pentru cei care au mai facut asta si care vor sa ma ajute cu luarea celei mai bune decizii.

Doresc sa-mi pun folie. Nu pentru a fi jmeker, ci pentru avantajele foliei.

As vrea sa-mi spuneti din proprie experienta sau un simplu sfat, ce varianta sa-mi pun folie. Fata-spate.

Share this post


Link to post

LLUMAR sau 3M.

Share this post


Link to post

Da, multumesc pentru raspuns. As prefera sa-mi spuneti si ce transparenta sa-i pun. Pe fata stiu ca nu ai voie mai mult de 73%. Asadar, nu vreau sa ma complic cu chestii ilegale, pe fata voi pune 73% transparenta (adica 27% folie) iar pe spate astept raspunsuri de la voi.

Share this post


Link to post
... Pe fata stiu ca nu ai voie mai mult de 73% ...

Poate, mai putin de ...

Share this post


Link to post

Corect, am incurcat borcanele. Oricum, s-a inteles ideea :)

Edited by sNaKey

Share this post


Link to post

Vrei sa o pui singur? Cam asta inteleg eu din raspunsurile tale...

Share this post


Link to post

Ah, nu.

Cand spuneam "doresc sa-mi pun folie" ma refeream sa pun pe masina la un service autorizat. Nu vreau o treaba de mantuiala, vreau sa fie ceva bun si sa tina timp indelungat.

Inca astept raspunsuri cu privire la transparenta.

Cred ca ar arata urat sa am pe fata 73% transparenta si pe spate maxim, adica 5% transparenta.

Share this post


Link to post

Atunci e ok.Daca ti se pare urat pune mai putin pe spate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...