Jump to content
Sign in to follow this  
rm.popa

Unde Gasesc "coperta" Certificat Inmatriculare De Tip Nou

Recommended Posts

Am fost ieri să iau numerele pentru Civic. Şi talonul - de tip nou (care e mai lung decât cele vechi). Şi fără coperta aia din plastic transprent.

M-au ţepuit pe mine ăştia de la Unicredit, sau încă n-au scos coperte pentru astea noi?

Mai are cineva talon nou? Cu sau fără copertă? Cum aţi rezolvat problema?

Că n-am chef să stau să fac improvizaţii...

Aveţi idee unde găsesc aşa ceva?

Share this post


Link to post

Exact vizavi de militia circulatie Pipera (inscrieri auto) sint indivizi care vind aceste coperti. De acolo am cumparat si eu. 5 ron

Share this post


Link to post

Mulţam'!

Să încerc sâmbăta?

Share this post


Link to post

La centre de copieri , la librarii gasesti...Sau la Laris la Focsani!

In caz ca nu gasesti lasa-mi adresa si-ti trimit unul prin posta intr-un plic!

Share this post


Link to post

Si eu trebuie sa-mi cumpar asa ceva. Deocamdata tin talonul intr-o tipla de la o "carticica" de tinut documente.

Partea proasta este ca nu incape in portmoneu si se cam indoaie la un capat...

Share this post


Link to post

3 lei la Galati, vis-a-vis de catedrala.

Share this post


Link to post

Un bun motiv de tras o fugă pe la Focşani/ Galaţi.

Azi prin Pipera bătea vântul, aşa că va trebui să revin într-o zi lucrătoare.

Deşi la ce trafic e de obicei în zona aia, mai bine trag o fugă pe la Focşani...

Mulţumesc tuturor!

 

Revin după ce găsesc.

Share this post


Link to post

Si uite asa gasim motive sa plecam de acasa... :D

Share this post


Link to post
Mai are cineva talon nou? Cu sau fără copertă? Cum aţi rezolvat problema?

N-am rezolvat, tocmai. Am cautat si eu ceva mai demult, acum renuntasem. Bine ca ai deschis topicul.

Nici eu n-am gasit in Pipera, cand mi-am facut eu talonul nou nu erau indivizii respectivi...erau doar cei care copiau actele.

In librarii n-am gasit. Daca gasesti tu mai devreme pe undeva, da de stire :)

Share this post


Link to post

In targ la Vitan se lauda diversi indivizi c-ar avea asa ceva,mai multe detalii nu cunosc ca am certififcat vechi

Share this post


Link to post

Deznodământul:

Am mers în Pipera în jurul orei 19.00 (trafic relaxat, la fel şi atmosfera în sediu).

Am întrebat la informaţii întâi dacă se mai primesc înapoi numerele roşii (răspuns negativ - de ce să mai dea ei banii înapoi oamenilor...), apoi dacă şi unde găsec o copertă pt. talon. Coconeta de la ghişeu a dat-o cotită, că ei nu au, că poate pe la tonetele de vis-a-vis. În acelaşi timp, un tip foarte amabil care se afla şi el la ghişeu (de aceeaşi parte cu mine) s-a oferit să-mi dea el una, că "lucrează la leasing" şi are. Probabil lucra la Unicredit şi mi-a dat de fapt coperta care pe care nu mi-au dat-o cu talonul =)) . În fine, foarte drăguţ omul, îi mulţumesc şi aici (dacă ne citeşte - era cu un Tico).

La ieşirea din curtea stabilimentului, pe şos. Pipera, era un individ care flutura coperte de taloane. N-am mai oprit, că deja aveam...

În concluzie,se găsesc fără probleme în Pipera.

Share this post


Link to post

A primit si eu azi coperta pentru talon de la cineva care are grija de mine :> . Sursa, evident, tot Pipera.

Primul gand - criza a afectat inclusiv copertile. Plasticul e mult mai subtire si mai moale decat la "modelul" anterior; atunci avea un rol de protectie destul de mare. Acum precis voi reusi sa-l indoi fara multa bataie de cap. Oricum, e bine totusi ca exista in sfarsit; initial nu era de gasit cand mi-am scos talonul nou si, dupa cateva luni doar, acesta arata ca si cand ar avea cativa ani din cauza mutarilor succesive prin geanta.

L-au facut totusi destul de "generos"; mai poate fi latit cu o jumatate de cm pe viitor, are unde sa incapa. :)

Share this post


Link to post
Exact vizavi de militia circulatie Pipera (inscrieri auto) sint indivizi care vind aceste coperti. De acolo am cumparat si eu. 5 ron

5 RON?!? :o Adica 50K lei vechi?!? Bucata?!? Te-ai intepat, ca sa zic asa. De 5 RON am luat 5 buc!

 

Nici eu n-am gasit in Pipera, cand mi-am facut eu talonul nou nu erau indivizii respectivi...erau doar cei care copiau actele.

Pai... aia sunt indivizii! :)

Share this post


Link to post

Faceti coperti personalizate Daewoo&Chevrolet. :)

Share this post


Link to post
La centre de copieri , la librarii gasesti...Sau la Laris la Focsani!

In caz ca nu gasesti lasa-mi adresa si-ti trimit unul prin posta intr-un plic!

 

Vreau si eu please ! [-O<

Share this post


Link to post

1.5 ron am dat pe tipla pentru noul talon, vis-a-vis de politia rutiera GL, la birourile de copiat acte. Daca e, cred ca iau si una de rezerva.

Share this post


Link to post

Ba eu am luat o feliuta de 5 mm de jos si de sus din talon si a incaput la fix in coperta veche :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...