Jump to content
Sign in to follow this  
autom

Dacia 1100

Recommended Posts

Care a fost viteza maxima atinsa?

Eu nu merg cu mai mult de 80 de km /ora . Ea, merge si cu 90 :D Frumusetea masinii nu e data de viteza sau adrenalina. E data de altceva, acel altceva de care ziceam ca imi confera multa liniste sufleteasca si implinire.

Nu-ti mai cere scuze,

Multumesc de intelegere!

Aha si aici activezi...

Activez de 2 ani si ceva, cred...oricum, eu pe tine (sper sa imi permiti sa vb la pertu') de aici te cunoasteam prima data dar nu am adus in discutie aspectul acesta. Consider ca avem mai multe de discutat despre Sutici

 

.... la care majoritatea nici nu s-ar uita.

Sa stiti ca s-a cam schimbat optica. Nu o sa va vina sa credeti dar partenerii de trafic chiar ma protejeaza si nu ma iau in bataie de joc. Prima data m-a socat asta...Nu mai zic de oamenii care intra in vorba cu mine si incep sa depene amintiri de rude de ale lor care au avut asa ceva (rude care, din pacate, sunt in alta lume acum). Ieri cand ieseam de pe portile unitatii unde imi desfasor activitatea am fost ,,agatat,, de un echipaj de politie , niste ,,neni,, mai brumati la urechi . M-au tinut pret de 15 minute ( eu vroiam sa ajung acasa dupa 24 de ore de servici) sa imi povesteasca ei de aventurile lor cu 1100 :D Deci , s-a cam schimbat optica vizavi de aceasta masina.

 

La mine la servici colegii sunt oamani activi si dominati de adrenalina. Asa cum ziceam au masini buna si motoare !!!!!!! si mai bune! De cand vin cu 1100 la munca au inceput sa vada altfel viata si chiar un coleg ,la care nu ma asteptam, si gasit un Renault Dolphine pe care il reconditioneaza. Virusul asta vad ca se ia @-) .

post-3058-1241844214_thumb.jpg

post-3058-1241844227_thumb.jpg

post-3058-1241844286_thumb.jpg

post-3058-1241844312_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Felicitari pentru masina! Asa o reconditionare mai rar!

Share this post


Link to post

Felicitarile mele pentru masina si munca depusa ! ce an de fabricatie este ?

Share this post


Link to post

1971

Share this post


Link to post

Un efort destul de mare bine rasplatit de un rezultat deosebit. Simplu si curat, felicitari atit pentru pasiune cit si pentru ce a iesit in final. Fac si eu parte din categoria celor care 1100 a pus o oarecare amprenta asupra copilariei. Apartinea (si inca apartine) nasului meu de botez, care chiar mi-a fost al doilea tata. De fiecare data cind vad o Dacie 1100 bine intretinuta imi vin in minte numai ginduri placute :)

Share this post


Link to post

Foarte frumoasa! Si mie mi-ar place sa ma apuc de o masinuta de-asta, dar cu timpul e mai greu... Felicitari pt grija imensa care i-o porti masinutei!

Share this post


Link to post

Da, e promotie 1971.

 

D-le Salex, cand ai drum prin zona trafic greu, va invit sa faceti o cursa cu masina.

 

Dl-lor Banzay,Sniper si Dumitru Cristian , va multumesc pentru cuvintele frumoase. :lavolan:

Share this post


Link to post

Am doua vesti: una proasta si-una buna

Cea proasta: nu mai gasesc arcurile.

Cea buna: am gasit caseta de directie :) Joia viitoare sper sa ajung pe la intalnire, si o sa o iau cu mine, daca nu, gasim o modalitate de a ne intalni si a ti-o da.

Share this post


Link to post

Multumesc mult!!!

 

Nu e bai cu intrarea in posesie a casetei. Poate vin si eu cu sutica joi la intalnire . Sa vedem ce ne mai rezerva viata pentru saptamana viitoare. Sper sa o mai gazduiti putin la dvs, :osanale: . Sau...poate vin eu in Buftea?

 

Oricum, va multumesc mult de tot.

 

Ps din setul meu de piese de rezerva chiar caseta de 1100 imi lipsea.

Share this post


Link to post

Am si eu o veste proasta: nu gasesc carburatorul. In cutia in care trebuia sa fie, sunt niste ornamente de fiat 600...

Mai caut.

Share this post


Link to post

Sunt inarmat cu rabdare. Multumesc anticipat pentru tot chinul. :drinkers:

Share this post


Link to post

Simplu Mircea pentru tine :)

O tin cat ai nevoie, nu-mi cere de mancare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...