Jump to content
Sign in to follow this  
Speranta

Femeile La Volan

Recommended Posts

Raspunsul sincer este DA, pur si simplu sa nimerit sa fie femeie la volan, putin ma interesa sexul conducatorului auto, (arata-mi unde am scris ca femeile sunt proaste si barbatii sunt destepti la volan) ci fapta in sine, iar in ceea ce priveste raspunsul celorlalti 2 colegi de pe forum ii felicit pentru indrazneala lor, eu sincer nu ma pot "lauda" ca am plecat cu o masina care nu avea oglinzi, lumini si alte chestii.

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Am modificat postul, nu se incarca pagina.

Share this post


Link to post
Raspunsul sincer este DA, pur si simplu sa nimerit sa fie femeie la volan, putin ma interesa sexul conducatorului auto, (arata-mi unde am scris ca femeile sunt proaste si barbatii sunt destepti la volan) ci fapta in sine, iar in ceea ce priveste raspunsul celorlalti 2 colegi de pe forum ii felicit pentru indrazneala lor, eu sincer nu ma pot "lauda" ca am plecat cu o masina care nu avea oglinzi, lumini si alte chestii.

 

 

Nu am zis ca nu aveam oglinzi, am zis ca nu aveam oglinzi laterale. Da, e mai greu decat cu ele, asta e evident. Vorbesti de parca toata lumea care a zis ca a facut treaba asta ar face-o in fiecare zi. Exista cazuri extreme in care nu ai ce face. Daca tie ti-ar fura careva sticla oglinzilor lateralcat timp ai fi intr-un restaurant departe de casa sau o alta locatie de genul asta, ce ai face? Ai lasa masina acolo? Legea spune ca trebuie sa ai cel putin o oglinda. Daca tu nu poti sa mergi in conditii de avarie fara toate cele trei oglinzile nu ii crede si pe altii la fel! Inchipuie-ti cum merg Papucii cu bena in spate, care au degeaba oglinda din mijloc sau tirurile...

Share this post


Link to post
Daca tu nu poti sa mergi in conditii de avarie fara toate cele trei oglinzile nu ii crede si pe altii la fel!

Pot ca nu-s orb dar nu vreau iar daca ajung in situatia respectiva iau masuri, iar in ceea ce priveste textele alea din lege, las-o moale ca nu le respecti nici tu si nici eu.

 

Cazurile extreme sunt cazuri extreme...ai cam exagerat cu exemplele tale.

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Daca erai un domn, o opreai si ii reglai oglinzile, prilej de o noua prietenie Ce vrei sa ne demonstrezi acum, ca ai ratat aceasta sansa?

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Cazurile extreme sunt cazuri extreme...ai cam exagerat cu exemplele tale.

De unde stii ca ala nu era un caz extrem?

 

In postul precedent am gresit un pic cand am zis cele trei oglinzi, ma refeream, desigur, la cazul prezentat de tine, in care lipseau doar oglinzile laterale.

Share this post


Link to post

Eu am mers o saptamana zi de zi cu un x5 in capitala pentru ca mi se furasera oglinzile si a durat 7 zile pana au venit. Trebuia sa merg, era masina de serviciu, trebuia sa-mi fac treaba. Si m-am descurcat, selectam benzile larg, astfel incat sa nu jenez pe nimeni si ma asiguram intorcand capul. Sigur, nu mergi ca atunci cand esti cu ele, dar mergi.

Share this post


Link to post

Bre, topicul acesta este pentru "femei la volan", ce sa intelegem noi din postul tau ?

Share this post


Link to post

Ca nu-s cu nimic mai prejos sau mai presus decat o femeie la volan in anumite situatii! Si sus mana care se crede altfel, care n-a facut niciodata o chiftea in trafic, care n-a gresit niciodata o depasire sau care n-a ratat un semafor sau o schimbare de directie.

E cineva care poate ridica mana?

NU

Atunci mucles, mai ales ca e luna Martie!

Share this post


Link to post

pai, cine ridica piatra, ii poti numara pe degete, culmea si-au dat si Id-urile.

Share this post


Link to post
Daca erai un domn, o opreai si ii reglai oglinzile, prilej de o noua prietenie Ce vrei sa ne demonstrezi acum, ca ai ratat aceasta sansa?

Foarte simpatic, mi-a placut...))))))))))))))))))))numai ca cucoana avea vreo 50 de ani, 1 si 2 si nu puteam sa o opresc ca era in cea mai aglomerata intersectie din Galati.

Share this post


Link to post

1. Poti sa stii ce fata avea ?

Share this post


Link to post

M-am uitat, se vedeau ridurile cu tot cu ani. :)

Share this post


Link to post

Nasol, asa ajungem toti.

Share this post


Link to post

Daca ai reusit sa ii vezi ridurile, inseamna ca nici tu nu prea te uitai atent in fata.

 

Uite aici inconstienta la volan. Copilul se juca in voie pe placa de la portbagaj. Eram in spatele lor, aveau pe putin 120 km/h.

11.JPG

 

Uitasem. Era barbat la volan.

Share this post


Link to post

Si daca ala punea frana cand tu faceai poza???Ce se intampla???La 120 la ora...

Share this post


Link to post

I-ar fi zburat copilu' in parbriz.

Share this post


Link to post

In parbrizul meu nu. Oricum am evitat sa stau in spate, nu de alta dar copilul ma arata cu degetul si scotea limba la mine :D

Share this post


Link to post

Ti-ar fi zburat tie daca folczvaganul ala ar fi avut acceleratie de F22.

Share this post


Link to post
Daca ai reusit sa ii vezi ridurile, inseamna ca nici tu nu prea te uitai atent in fata.

Te inseli...iar, eu stateam la semafor si ea a trecut pe langa mine ca facea la dreapta.

 

Si vorba colegilor, daca tu faci poze cand individul respectiv are 120km/h in conditiile respective, nu cred ca mai este cazul sa vorbesti de inconstienta...fara suparare, din ce vad eu in poza esti destul de aproape de el, in cazul unei frane zici tu ca ai fi oprit in conditii de siguranta?

Share this post


Link to post

Bai, de Ileana v-ati gasit sa va luati?!

 

Daca aia punea frana, copilul s-ar fi lovit de parbriz (dupa cateva secunde... "Incredibil de spatioasa") si Ileana ar fi depasit. Mare chestie.

Share this post


Link to post

Uiti de reclama cu centura de siguranta, erau parintii in fata, cu centuri, iar copchilu' se juca pe bancheta din spate. Pun aia frana cu jipanu' si apoi se vede gaura din parbriz. Dura reclama, iti lasa un gust amar.

Share this post


Link to post

Uite ca am ajuns sa scriu si eu aici. Sunt si eu in aproape aceeasi situatie cu Elf-ul de noapte :D Diferenta e ca la mine va trebui sa se invete cu Nubirica ... am ratat "obiectivul" de a-i lua o masina mai mica numai pentru ea. Cel putin anul asta :(

 

Sotia s-a hotarat ca e cazul sa si conduca ... carnetul il are de vreo 5 ani ... dar nu a condus aproape deloc.

 

In dimineatza asta, la 6:45 ... deci trafic ioc ... plecam spre Galati si ... pentru ca aveam timp o trec pe ea la volan. Pentru inceput a ratat Peugeotu' 307 al unui vecin la mustata (nu s-a inteles cu ambreiaju' la plecarea din parcare). Dupa aia s-a familiarizat cu "miscarile" masinii. Progrese de la ultima tentativa: nu a fost nevoie sa pun mana pe volan decat cand i-au sarit niste javre in fata (iar 2 erau ditamai dulaii) si la podul peste Siret ... pentru ca stiam "trasa ideala" ca sa nu luam niste cretere demne de o cauza mai buna :D ). In rest nimic, dupa muuulta munca de convingere a stat bine pe banda ei si a trecut inceeet de tot peste calea ferata. Se mai cearta putin cu frana (circumstante atenuante ... acu' 200 km am schimbat si placutele si lichidul de frana si inca nu s-au "asezat" bine) dar s-a descurcat bine in oras.

 

Sper ca in 2-3 saptamani sa raportez indeplinirea obiectivului ... sa nu mai vad masina stand degeaba in parcare cand ea e la Galati ... iar eu acasa. Conditiile sunt indeplinite: full-casco (fransiza 0, cu pasageri, cu tot ce se mai poate pune pe el) si ... dupa aproape 3 ani si 70k km parca nu mai imi este atat de frica in caz ca o zgarie (si asa tocmai m-a "lins" o masina rosie .. probabil don'soara ... in parcare la Kr4).

 

Urati-mi noroc ... sa nu mai trebuiasca sa ma scol la 6:30 ca sa o duc la munca ... sa se duca singura :)

Share this post


Link to post

Lasati femeile sa conduca cat mai mult, majoritatea evolueaza spre deosebire de unii barbati care se prostesc mai tare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...