Jump to content
Sign in to follow this  
adisoru

Campania Service Chevrolet Pentru Posesorii Daewoo Matiz

Recommended Posts

Exista pe forum o reclama la service-ul Chevrolet care suna asa:

 

"Îi mai pasă cuiva de Matizul tău?

Da, nouă de pasă.

Chevrolet îţi face cele mai bune oferte.Vino cu Matizul tău între 15 aprilie - 30 septembrie la orice dealer Chevrolet pentru un schimb de ulei şi un filtru nou de ulei de origine GM plus o verificare tehnică pentru numai 29 de Euro.Mai mult, dacă te afli printre primii 3000 de clienţi, primeşti bonus un set de lamele de ştergătoare frontale."

 

A beneficiat cineva pana acum de aceasta oferta? Merita?

Share this post


Link to post

Eu nu prea am priceput exact ce ţi se oferă de cei 29E...

Bănuiesc reprezintă "manopera". Nu prea mi se pare cine ştie ce ofertă. Acum, depinde ce înţeleg ei prin "verificarea tehnică". Uleiul şi filtrul oricum le poţi schimba la majoritatea magazinelor ce comercializează.

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Din ce inteleg eu intra totul in cei 29 E (cu tva inclus)

Share this post


Link to post

Aş cam prefera uleiul meu, schimbat oriunde, decât ieftineala lor. Cine ştie ce marmeladă or pune. Totuşi, ciudată treabă, până acum de 100 lei, nu prea puteau să-ţi facă multe la maşină, de când cu criza... > :)

Share this post


Link to post

In 29 de euro intra: Ulei GM 5w30 - 3 l, Filtru ulei GM, o pereche de stergatoare originale GM si o verificare tehnica sumara (jocuri articulatii, roti, stare placute frana etc). Din pacate, daca gasesc un alt defect nu-l vor putea remedia pentru ca nu au piese de schimb de matiz pe stoc...

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

eu inteleg ca in cei 29 de euro intra totul si manopera si consumabile, dar atunci zic "e prea putin!" Ma gandesc ca cei 29 de euro este doar manopera. Dar este doar un gand...poate ne lamureste cineva care a fost acolo la service

Share this post


Link to post

Dacă ai un Matiz, Chevrolet îți face cele mai bune oferte. Vino cu Matizul tău la orice dealer Chevrolet pentru un

schimb de ulei și un filtru nou de ulei de origine GM plus o verificare tehnică pentru numai 29 de Euro. Mai mult,

dacă te afli printre primii 3000 de clienți, primești bonus un set de lamele de ștergătoare frontale.

 

Asa suna reclama. De filtru de aer nu zice, iar stergatoarele in realitate pare sa fie vorba doar de cauciucul lamelei

Oricum la banii astia e ok

Share this post


Link to post
In 29 de euro intra: Ulei GM 5w30 - 3 l, Filtru ulei GM, o pereche de stergatoare originale GM si o verificare tehnica sumara

E clar, i-a zăpăcit criza definitiv. Sincer, m-aşteptam la un Aral 10w40 :) )

În condiţiile astea, sună chiar bine oferta :)

Share this post


Link to post

Niki, lamele de stergator inseamna lamele de stergator, nu cauciucul. Stergatorul este bratul de pe masina.

Share this post


Link to post

Unde se afla un asemenea service Chevrolet? Se pare ca nu gasesc pe net. O adresa ceva

Share this post


Link to post

Se mai discuta pe tema asta la Promotii Chevrolet parca...

Deci sa mute un administrator postul acolo unde trebuie!

Share this post


Link to post
Unde se afla un asemenea service Chevrolet? Se pare ca nu gasesc pe net. O adresa ceva

 

 

Rădăcini Motors Vitan

Mai multe informaţii Calea Vitan nr. 112, Sector 3

031299 Bucureşti

 

 

Rădăcini Motors Ferdinand

Mai multe informaţii B-dul Ferdinand nr. 111-113, Sector 2

021387 Bucureşti

 

 

Rădăcini Motors Bucureşti

Mai multe informaţii Bl. Timişoara nr. 18, Sector 6

061329 Bucureşti

 

 

Gold & Platin Autocenter

Mai multe informaţii Şos. Pipera nr. 48, Sector 2

020112 Bucureşti

 

 

German Top Trading

Mai multe informaţii B-dul Theodor Pallady nr. 42B, Sector 3

032266 Bucureşti

 

 

Di-Bas Auto

Mai multe informaţii Şos. Fundeni nr. 260-262, Sector 2

022329 Bucureşti

 

Sau aici : http://www.dealerlocator.chevroleteurope.c...02-8A8B45C9F5FE

Edited by nonel

Share this post


Link to post

Cred ca e o mare teapa campania asta.Am fost la dealerul de pe Bd.Timisoara si au spus ca ei nu fac schimburi de ulei la Matizuri si nu au auzit de aceasta promotie.Am sunat la relatii cu clientii ( 021/9430 ) si nici ei nu au auzit dar mi-au dat un numar de telefon de la Radacini Giurgiului.Am sunat acolo si nu au auzit de aceasta oferta si au spus ca nu sunt dealeri Chevrolet.Pe site-ul Chevrolet.ro exista un numar de telefon sus in dreapta ( 0800 110 300 ) info line.Nici cel care a raspuns la acel numar nu a stiut de aceasta promotie.

Scuze pentru post dublu.

Share this post


Link to post

Pai oricum nu-i mare branza, iata de ce: 3 litri de ulei GM 5W30 pot sa-i cumpar cu 70ron, mai adaug un filtru de 15ron si manopera de schimbare ulei 20ron si totalizez 105ron. Nu cred ca dau astia stergatoare originale ci unele ieftine, deci inca 20k si s-au facut 125ron. Iar in ceea ce priveste verificarea tehnica, daca fac tot cum mi-au facut mie la Lacetti si n-au gasit nimic ca dupa o saptamana sa descopar la ITP mai bine ma lipsesc, verifica mai bine baiatul care schimba uleiul la service-ul de cartier...

Share this post


Link to post

Voi ati luat-o razna ? Inlocuit ulei GM5w-30 intr-un service "autorizat" + filtru + stergatoare + manopera + mini revizie = super afacere, in conditiile in care totul se desfasoara ca la carte. Am impresia ca nu ati mai trecut de mult prin service-uri "serioase" (la tarife ma refer :D )

Share this post


Link to post

La cat sunt astia de nesimtiti , chiar ca este super afacere!

Share this post


Link to post

pe mine ma interesa doar acea mica inspectie, deoarece tocmai am schimbat uleiul si filtrul.

le-am trimis mail celor de la gold and platin iasi si mi-au spus ca nu se poate face separat, doar inspectia, ci si schimbul de ulei si filtru(cu uleiul si filtrul lor)

+ bonus stergatoare.

 

separat, aceeasi mini inspectie care ar face-o in promotie costa 170ron.

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare!

In ce consta mini inspectia?

Ca se uita un mecanic la pivoti , bucsi , bielete , placute de frana s.a.m.d.?

Ca arunca el cu ochiu si isi da cu parerea?Asta e buna sau nu?

Share this post


Link to post

exact. cu o mana in buzunar si cu cealalta in barba, se urca in masina si da de 2 ori din fund sa vada daca se tine bine masina, 2-3 suturi la fiecare roata sa vada daca nu pica nimic.

exact ce face orice sofer inainte sa plece la un drum mai lung.

Share this post


Link to post

Mai bine zis, cam ce putem verifica si noi daca am avea la dispozitie un elevator!

Am auzit ca in Germania exista spatii unde fiecare poate inchiria cu ora un elevator cu trusa de scule profi aferenta (si aer comprimat) si isi poate schimba uleiuri, filtre si chiar si rulmenti!

Share this post


Link to post

Eu as dori sa dea faliment service-urile astea de brand...Asa sigur vor mai lasa din preturi...

Share this post


Link to post

teoretic in orice service mare s-ar putea face asa ceva. DOAR CA exista teoretic niste instructiuni de urmat, facut un mini training. ca daca iti rastorni masina de pe elevator nu cred ca ai fi tare multumit (roman fiind ai gasi pe cine sa dai vina)

 

cine stie ce implica aceasta posibilitate. poate e prea multa bataie de cap si nimeni nu vrea sa se lege daca nu`l doare.

 

cat despre campania propriu zisa - e bine de facut daca iti da un act la mana si vrei sa vinzi masina. gen, da bine la vanzare :D

Share this post


Link to post

Eu am trimis un mail la ei saptamana trecuta in care ceream sa mi se spuna ce service-uri din Bucuresti participa la aceasta promotie.Nici azi nu am primit un raspuns.

Share this post


Link to post

Dupa ce-a zis nonel ar trebui sa dispara reclama asta de pe site; ne oboseste ochii degeaba si nu face reclama la nimic.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post
Mai bine zis, cam ce putem verifica si noi daca am avea la dispozitie un elevator!

Am auzit ca in Germania exista spatii unde fiecare poate inchiria cu ora un elevator cu trusa de scule profi aferenta (si aer comprimat) si isi poate schimba uleiuri, filtre si chiar si rulmenti!

Asta ti-au zis-o cati vecini? In Germania nu se joaca nimeni, si pentru un simplu chiptuning ti se pot refuza plati pe asigurari daramite sa mai faci tu asta. Nu mai zic de colectarea uleiului si a filtrelor, pentru care exista legi drastice. Nu mai visati!

 

Dupa ce-a zis nonel ar trebui sa dispara reclama asta de pe site; ne oboseste ochii degeaba si nu face reclama la nimic.

Laurica si Nonel. Campania exista si functioneaza in service-urile dealerilor Chevrolet. Stiu sigur ca Expocar face asta, stiu ca Gold & Platin face asta, stiu ca Di Bas face asta. De altfel, campania este si pe site-ul oficial Chevrolet Romania. Vedeti ca in reteaua Radacini numai anumite service-uri au agreere GM pentru garantii, nu toate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...