Jump to content
Sign in to follow this  
Razv

Chevrolet Aveo Vs Opel Astra Classic

Recommended Posts

Cat timp nu au ajuns sa taie plasticurile din interior cu cutter-ul pe la colturi sa se potriveasca e peste supernova :)

Share this post


Link to post

Si eu am avut aceeasi impresie despre Astra classic. cand am cautat masina m-am uitat si la aveo si la astra classic. niciuna nu m-a atras, astra classic datorita interiorului cam rece si prea "clasic" pt mine +motorul de 1.6 care la fel ca si cel de 1.4 mi s-a parut ca nu prea isi arata toti caii, iar aveo daca ar fi avut un 1.6 cred ca sigur deveneam posesor de aveo. Mi-a placut interiorul la aveo (poate mai putin ceasurile de bord).

Asadar dintre ele nu stiu ce as alege, ca nu prea ma atrage niciuna insa cred ca aveo e un pic peste. Ok, astra classic fiabilitate nu stiu ce, asa este..dar cand iei o masina trebuie sa te si atraga. consider aveo o masina destul de frumusica (pacat de rotile alea mici),cu un interior care e destul de primitor si nu asa rece cum mi s-a parut la astra classic.

 

totusi la consum 1.4 twinport al unui prieten m-a uimit cat de putin consuma. ce e de recunoscut, trebuie recunoscut :)

Share this post


Link to post

pai aveo are motor de 1.6...de ce nu ai sapat mai adanc sa vezi? faceai comanda, chiar daca asteptai mai mult!

Share this post


Link to post

la vremea aia din ce am citit pe net 1.6 era doar prin america. acum se poate comanda cu motor de 1.6 ?!

Share this post


Link to post

Ce nu imi place la Aveo:cand te uiti din lateral parca are rotile prea mici in comparatie cu tabla.In rest ok si atat.

Share this post


Link to post
la vremea aia din ce am citit pe net 1.6 era doar prin america. acum se poate comanda cu motor de 1.6 ?!

pai ma refeream la faptul ca poti sa-ti comanzi din america...nu cred ca e imposibil. in europa nu cred ca e disponibil motorul de 1.6.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...